Wieści powiatowe i ponadpowiatowe

 • Wolny jak internet

  Wolny jak internet

  Wolny jak internet

  Z nas dwóch prawdziwie wolny internet ma Podróżny, ale to nie dlatego, że jest kumplem Zuckerberga. Na wiosnę kupił dwa razy szybszy pakiet, a i tak co rusz przyjmuje reklamacje od swojej latorośli, że ping do niczego, że lagi, że grać się nie da, że wszystkim kolegom działa, a jemu ciągle zrywa. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
   
  Czytaj więcej o: "Wolny jak internet"
 • Co Janusz zrozumiał

  Co Janusz zrozumiał

  Co Janusz zrozumiał

  Nie dorośliśmy do polityki, źle rozumiemy, co znaczy służyć narodowi, dlatego nie dla nas rady nadzorcze, zarządy państwowych spółek i inne apanaże. A Janusz zrozumiał.

  Czytaj więcej o: "Co Janusz zrozumiał"
 • Szkoda, że to nie Sasin organizował epidemię

  Szkoda, że to nie Sasin organizował epidemię

  Szkoda, że to nie Sasin organizował epidemię

  Z tym odwracaniem uwagi od pandemii, politycy osiągnęli level master. I ci, co rządzą i ci, co chcą to wszystko przeczekać w opozycji. Zamiast o strachu przed covidem, ludzie gadają o piątce dla zwierząt, aborcji, hierarchach kościelnych, ulicznych zadymach i milionowych dotacjach dla celebrytów. Trudno nie odnieść wrażenia, że wielu fałdy na mózgu wypłaszczają się znacznie szybciej niż krzywa zachorowań.

  Czytaj więcej o: "Szkoda, że to nie Sasin organizował epidemię"
 • Ludzie czy zwierzęta?

  Ludzie czy zwierzęta?

  Ludzie czy zwierzęta?

  Gotowość przyjęcia do pracy Gunnersaurusa zadeklarował właściciel hiszpańskiej Sewilli, co już okrzyknięto hitem październikowego okienka transferowego. Większym niż przejście donikąd Milika i Piątka razem wzięte.

  Czytaj więcej o: "Ludzie czy zwierzęta?"
 • Chytry plan

  Chytry plan

  Chytry plan

  Tuzy z Koalicji Obywatelskiej planują w pierwszej dekadzie września zorganizować posiedzenie, na którym będą debatować nad kryzysem wizerunkowym, w jaki się wpakowali próbą wspólnego z PiS-em skoku na kasę podatników. Posiedzenie ma się odbyć w luksusowym, czterogwiazdkowym hotelu w Lidzbarku Warmińskim. Bieda aż piszczy. Ze śmiechu.

  Czytaj więcej o: "Chytry plan"
 • Tęskniąc za jerzykami

  Tęskniąc za jerzykami

  Tęskniąc za jerzykami

  Każda impreza może się skończyć tak, jak ostatnio w Sokołowie Podlaskim. W jednym z lokali w niedzielny wieczór doszło tam do scysji pomiędzy uczestnikami chrzcin a gośćmi poprawin po weselu. W ręcznym wyjaśnianiu nieporozumienia pomiędzy gośćmi udział wzięło około 50 osób, pięć trafiło do szpitala. Niestety media nie podały, jakie były przyczny bójki. I pewnie nawet uczestnicy bójki też już nie pamiętają. Co potwierdził alkomat.

  Czytaj więcej o: "Tęskniąc za jerzykami"
 • Gra w kolory

  Gra w kolory

  Gra w kolory

  Niedawno brytyjski dziennik „Daily Mail” zarzucił rasizm grze w szachy, bo partię zawsze zaczynają figury białego koloru. Światowy koncern kosmetyczny L’Oreal wycofuje słowa „biały, „wybielający” czy „jasny” z opisów swoich produktów. Z kolei drużyna futbolu amerykańskiego Washington Redskins musi zmienić nazwę, gdyż obecna obraża rdzennych Amerykanów. Gdy czyta się takie niusy człowieka, ogarnia afroamerykańska rozpacz. 

  Czytaj więcej o: "Gra w kolory"
 • Dzień Psa

  Dzień Psa

  Dzień Psa

  Psy mają swoje zalety i wady. W wady często zdarza nam się wdepnąć. Natomiast zaletą psa jest to, że w przeciwieństwie do sporej grupy tzw. wyborców zwykle bezbłędnie wyczuwa złe zamiary człowieka, a w dodatku potrafi nie tylko odszczekać się, ale też odgryźć się swoim prześladowcom.

  Czytaj więcej o: "Dzień Psa"
 • Dam ci sera na pierogi

  Dam ci sera na pierogi

  Dam ci sera na pierogi

  Policjanci z Legnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące dzika grasującego na jednym z osiedli. Dokładna treść zgłoszenia brzmiała następująco: „dzik zjadł dzieciom pierogi i warczał na nie”. Lokalne media doniosły, że dzielni mundurowi bezzwłocznie udali się na miejsce napaści rabunkowej i zatrzymali sprawcę.

  Czytaj więcej o: "Dam ci sera na pierogi"
 • Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  W tej dekadzie jeszcze nie byliśmy w chorzowskim zoo, a wypadałoby, bo, jak donosi lokalna prasa, po 43 latach przerwy wróciły tam pingwiny. Maj co prawda był wyjątkowo chłodny, ale nie spodziewaliśmy, że aż tak.

  Czytaj więcej o: "Legendarne pingwiny z kultowego zoo"