Aktualności

Kanał RSS dla: Aktualności

Nie żyje Marek Ostrowski

Nie żyje Marek Ostrowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że  22 września odszedł do domu Pana nasz przyjaciel Marek Ostrowski, przewodniczący Regionalnej Komisji Rewizyjnej Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność.

Czytaj więcej o: "Nie żyje Marek Ostrowski"
 • Ta ustawa to absolutna konieczność

  Ta ustawa to absolutna konieczność

  Ta ustawa to absolutna konieczność

  14 września projekt ustawy o rynku mocy nieoczekiwanie został wycofany z porządku obrad Sejmu. Jeśli ustawa nie zostanie szybko wprowadzona w życie, w najlepszym wypadku już za kilka lat nasz kraj utraci niezależność energetyczną. Jeśli natomiast sprawdzi się czarny scenariusz, czeka nas blackout. 

  Czytaj więcej o: "Ta ustawa to absolutna konieczność"
 • Solidarność pracowników sądownictwa chce spotkania z wicepremierem Morawieckim

  Solidarność pracowników sądownictwa chce spotkania z wicepremierem Morawieckim

  Solidarność pracowników sądownictwa chce spotkania z wicepremierem Morawieckim

  Solidarność pracowników sądownictwa zwróciła się z wnioskiem o spotkanie do ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Związkowcy domagają się uwzględnienia zmian w przyszłorocznym budżecie w zakresie środków na wynagrodzenia dla tej grupy zawodowej zaproponowanych przez resort sprawiedliwości. Zapowiadają, że jeśli do rozmów nie dojdzie, zorganizują ogólnopolską akcję protestacyjną. 
  Czytaj więcej o: "Solidarność pracowników sądownictwa chce spotkania z wicepremierem Morawieckim"
 • Jeśli możesz komuś pomóc, zrób to!

  Jeśli możesz komuś pomóc, zrób to!

  Jeśli możesz komuś pomóc, zrób to!

  Wiele instytucji zwraca się do Pana z prośbą o pomoc, bardzo często bierze Pan udział w koncertach, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne, takie jak zakup karetki dla pogotowia, protez dla osoby, która straciła nogi czy wyjazd na wakacje dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem. Wśród inicjatyw wspieranych przez Pana jest także krwiodawstwo. Dlaczego?
  – Działalność charytatywna to jeden z najważniejszych celów w moim życiu. Moja śp. mamusia zawsze mówiła: jeśli możesz komuś pomóc, rób to i specjalnie tego nie rozgłaszaj. Dlatego o wszystkim, co powiem, musi Pani napisać...małą czcionką! (śmiech). Zadzwonił do mnie Mieciu Barański, były honorowy Konsul Słowenii, którego znam chyba ze 100 lat, i powiedział, że Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz poprosi mnie o wsparcie, to jako posiadacz złotej odznaki honorowego krwiodawcy, nie mogłem odmówić. W czasach młodzieńczych regularnie oddawałem krew, ale robiłem to nie dlatego, żeby mieć wolne w szkole, czy w pracy. Ja przecież mam taką pracę, w której nie mogę dostarczyć widzom L4.
  Czytaj więcej o: "Jeśli możesz komuś pomóc, zrób to!"
 • Ocena pracownika samorządowego

  Ocena pracownika samorządowego

  Ocena pracownika samorządowego

  Zasady przeprowadzania okresowej oceny pracowników samorządowych, a także konsekwencje ewnetualnej oceny negatywnej i możliwości odwołania sie od niej zostały sprezycowane w ustawie o pracownikach samorządowych. 
   
  Czytaj więcej o: "Ocena pracownika samorządowego"

Publicystyka

Kanał RSS dla: Publicystyka
 • Bez składek w przyszłości nie będzie emerytur

  Bez składek w przyszłości nie będzie emerytur

  Bez składek w przyszłości nie będzie emerytur

  4,6 miliona Polaków zarabia lub dorabia na umowach cywilnoprawnych, osiągając dochody wynoszące nawet 40 mld zł rocznie. Straty, jakie z tego tytułu ponosi system emerytalny są ogromne. Solidarność od dawna domaga się pełnego oskładkowania wszystkich umów cywilnoprawnych.

  Czytaj więcej o: "Bez składek w przyszłości nie będzie emerytur"
 • Inwestycja w przyszłość spółki

  Inwestycja w przyszłość spółki

  Inwestycja w przyszłość spółki

  Solidarność oraz pozostałe reprezentatywne związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej podpisały z zarządem spółki porozumienie dotyczące przyjmowania do pracy absolwentów szkół górniczych. Spółka zaangażuje się również w praktyczną naukę zawodu przyszłych górników.

  Czytaj więcej o: "Inwestycja w przyszłość spółki"

Chodzi o to zwłaszcza

Kanał RSS dla: Chodzi o to zwłaszcza
 • Rynek pracownika?

  Rynek pracownika?

  Rynek pracownika?

  Mnie i Was pewnie też od małego uczono, że żeby dobrze zarabiać, trzeba się pilnie uczyć, zdobyć dyplom i kwalifikacje. Tłuczono nam do głowy, że trzeba mieć w ręku fach. Tymczasem okazuje się, że wystarczy w niej trzymać smycz z psem przymocowanym do drugiego końca. 

  Czytaj więcej o: "Rynek pracownika?"
 • Unijny pomysł na odkurzanie

  Unijny pomysł na odkurzanie

  Unijny pomysł na odkurzanie

  W efekcie nowej dyrektywy urzedników z Brukseli, odkurzacz, który dzisiaj w sklepie kosztuje 300 zł, będzie kosztował 600 zł, ale to już pań i panów z UE pewnie niespecjalnie obchodzi. 

  Czytaj więcej o: "Unijny pomysł na odkurzanie"