Rozmaitości

 • Lubi łowić duże ryby

  Lubi łowić duże ryby

  Lubi łowić duże ryby

  Ryba mierzyła 1,80 m, a ważyła około 60 kg. - Złowiłem ją na małym zbiorniku Kopalniak w Czechowicach. Walka z sumem trwała 45 minut. Udało mi się go pokonać dzięki pomocy kolegów - opowiada Grzegorz Babij.

  Czytaj więcej o: "Lubi łowić duże ryby"
 • Karykatura jak „gest Kozakiewicza”

  Karykatura jak „gest Kozakiewicza”

  Karykatura jak „gest Kozakiewicza”

  Jest grafikiem, rysownikiem i członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Jego rysunki publikowane były m.in. w Przekroju, Szpilkach, Krakowskim Magazynie Kulturalnym i w Kulturze.
  Witold Sas-Nowosielski, emerytowany współzałożyciel Solidarności w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach mówi, że jest artystą nieprofesjonalnym.

  Czytaj więcej o: "Karykatura jak „gest Kozakiewicza”"
 • Zmiana rywala Damiana Jonaka

  Zmiana rywala Damiana Jonaka

  Zmiana rywala Damiana Jonaka

  Sebastian Skrzypczyński, a nie jak wcześniej podawano Mauro Lucero, będzie przeciwnikiem Damiana Jonaka na gali Wojak Boxing Night w Raciborzu 18 lutego. - To bardzo ambitny bokser, więc na pewno nie będzie łatwo - mówi mistrz WBA Intercontinental oraz WBC Baltic.

  Czytaj więcej o: "Zmiana rywala Damiana Jonaka"
 • Człowiek musi czasami polatać

  Człowiek musi czasami polatać

  Człowiek musi czasami polatać

  Wznosi się na wysokość 600-800 metrów. Loty na paralotni wyzwalają w nim adrenalinę, a zarazem totalnie go wyluzowują. 30-letni Tomasz Pinkowski, górnik z kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych i związkowiec z tamtejszej Solidarności już jako dziecko marzył o lataniu.

  Czytaj więcej o: "Człowiek musi czasami polatać"
 • Pracowity rok Łukasza Kubiaka

  Pracowity rok Łukasza Kubiaka

  Pracowity rok Łukasza Kubiaka

  Mistrzostwo Polski w taekwon-do ITF, mistrzostwo kraju oraz udział w mistrzostwach świata w kickboxingu, brązowy medal w Pucharze Świata w formule K1 – ubiegły rok był zdecydowanie najlepszym okresem w sportowej karierze Łukasza Kubiaka, górnika z kopalni Jankowice i związkowca zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Pracowity rok Łukasza Kubiaka"
 • Jonak znów powalczy na Śląsku

  Jonak znów powalczy na Śląsku

  Jonak znów powalczy na Śląsku

  18 lutego podczas gali Wojak Boxing Night w Raciborzu Damian Jonak mistrz WBA Intercontinental i WBC Baltic oraz członek Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności zmierzy się w walce rankingowej z Meksykaninem Mauro Lucero.

  Czytaj więcej o: "Jonak znów powalczy na Śląsku"
 • Zakręcony na punkcie kajakarstwa

  Zakręcony na punkcie kajakarstwa

  Zakręcony na punkcie kajakarstwa

  Marzy o opłynięciu brzegu całego Morza Bałtyckiego. Miłosz Witkowski, związkowiec z Solidarności z Huty Łabędy na kajaku pływa już od 16 lat. Zaczął jako 14-latek. - Razem z ojcem pojechaliśmy na Suwalszczyznę i od tej pory każdego roku pływałem po Czarnej Hańczy - opowiada Miłosz Witkowski.

  Czytaj więcej o: "Zakręcony na punkcie kajakarstwa"
 • Na motorze czuje wolność

  Na motorze czuje wolność

  Na motorze czuje wolność

  Jeździ na motocyklu Suzuki Intruder 800, ale jego marzeniem jest Harley Davidson. Mirosław Jaśniewicz, związkowiec z Solidarności z Huty Łabędy w Gliwicach to zapalony motocyklista. Zaczynał jako trzynastolatek na Komarze. To był motorower. Jego pierwszy motocyklem była czeska Jawa.

  Czytaj więcej o: "Na motorze czuje wolność"
 • Filatelistyka może być pasjonująca

  Filatelistyka może być pasjonująca

  Filatelistyka może być pasjonująca

  Jego filatelistyczną kolekcję tworzy ponad 30 klaserów. 58-letni pan Piotr Glagla, związkowiec z emeryckiej Solidarności z Kombinatu Koksochemicznego Zabrze szacuje, że w nich znajduje się kilkadziesiąt tysięcy znaczków pocztowych z całego świata. Kolekcjonowaniem znaczków zainteresował się jeszcze w szkole podstawowej.

  Czytaj więcej o: "Filatelistyka może być pasjonująca"
 • Karateka, który maluje

  Karateka, który maluje

  Karateka, który maluje

  Na aktywne uprawianie sportu nigdy nie jest za późno. Udowadnia to 53-letni Andrzej Bartyzel, starszy inspektor BHP w kopalni Piast i związkowiec tamtejszej Solidarności. 13 lat temu zaczął trenować karate i teraz stara się o zdobycie czarnego pasa. Oprócz sztuki walki zajmuje się też innym rodzajem sztuki - malowaniem.

  Czytaj więcej o: "Karateka, który maluje"