Rozmaitości

 • Przed nami dłuuugi weekend

  Przed nami dłuuugi weekend

  Przed nami dłuuugi weekend

  Z myślą o majówce biura podróży już od listopada ubiegłego roku kusiły turystów ofertami krajowych i zagranicznych wycieczek. W nadmorskich i w górskich kurortach na wczasowiczów już czekają właściciele pensjonatów. Modne w ostatnich latach stało się kilkudniowe zwiedzanie europejskich stolic m.in. Pragi, Wiednia i Budapesztu. Jednak nie wszyscy będą sobie mogli pozwolić na taki wyjazd.

  Czytaj więcej o: "Przed nami dłuuugi weekend"
 • Jonak wciąż niepokonany

  Jonak wciąż niepokonany

  Jonak wciąż niepokonany

  Damian Jonak po fantastycznej walce pokonał jednogłośnie na punkty Jacksona Osei Bonsu w walce wieczoru gali Wojak Boxing Night, która odbyła się w sobotę wieczorem w katowickim Spodku.

  Czytaj więcej o: "Jonak wciąż niepokonany"
 • Jonak cięższy od Bonsu

  Jonak cięższy od Bonsu

  Jonak cięższy od Bonsu

  Damian Jonak okazał się cięższy od  Jacksona Osei Bonsu. W Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach odbyła się ceremonia oficjalnego ważenia pięściarzy przed galą Wojak Boxing Night, która odbędzie się w katowickim Spodku 8 grudnia.
   

  Czytaj więcej o: "Jonak cięższy od Bonsu"
 • To nie tylko sport

  To nie tylko sport

  To nie tylko sport

  Zaczął trenować 26 lat temu, jako siedemnastolatek. Obecnie jest zawodnikiem Chorzowskiego Klubu Kyokushin Karate. Startuje w kategorii ciężkiej powyżej 90 kilogramów. - Karate kyokushin jest nie tylko sportem walki, ale także sposobem myślenia. Daje spokój, pozwala utrzymać sprawność fizyczną - mówi Rafał Kubicki.

  Czytaj więcej o: "To nie tylko sport"
 • Sobieski nie do pokonania

  Sobieski nie do pokonania

  Sobieski nie do pokonania

  Drużyna NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski zwyciężyła w X Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Kazimierza Zachnika. W finale jaworznianie pokonali 2:0 piłkarzy z KWK Borynia. Trzecie miejsce zajęła drużyna NSZZ Solidarność Oldboje ZG Sobieski.

  Czytaj więcej o: "Sobieski nie do pokonania"
 • Jonak wygrał z Claytonem

  Jonak wygrał z Claytonem

  Jonak wygrał z Claytonem

  Damian Jonak pokonał jednogłośnie na punkty Brazylijczyka Andersona Claytona w walce wieczoru gali Wojak Boxing Night w Zabrzu. Tym samym obronił pasy WBA International i WBC Baltic.

  Czytaj więcej o: "Jonak wygrał z Claytonem"
 • Jonak cięższy od Pantery

  Jonak cięższy od Pantery

  Jonak cięższy od Pantery

  Damian Jonak okazał się nieznacznie cięższy od Andersona Claytona. W cechowni kopalni Sośnica-Makoszowy odbyła się ceremonia oficjalnego ważenia pięściarzy przed sobotnią galą w Zabrzu.

  Czytaj więcej o: "Jonak cięższy od Pantery"
 • Karpie jak za Gierka

  Karpie jak za Gierka

  Karpie jak za Gierka

  Wędkarstwo karpiowe polega na połowie karpi i amurów powyżej 10 kilogramów. Jednak, żeby złowić 10-kilogramowego karpia nie wystarczy zarzucić wędkę. Polowanie na takie okazy trwa nawet dwa tygodnie - opowiada Dariusz Gierek. Rekordowy karp, którego złowił, ważył 18,5 kg, największy amur - 21,5 kg.

  Czytaj więcej o: "Karpie jak za Gierka"
 • Saul Roman przeciwnikiem Damiana

  Saul Roman przeciwnikiem Damiana

  Saul Roman przeciwnikiem Damiana

  21 kwietnia w hali MOSiR w Zabrzu Damian Jonak (32-0-1, 21 KO) stoczy  walkę w obronię pasów WBC Baltic oraz WBA Intercontinental w kategorii wagowej junior średniej. Jego przeciwnikiem będzie Meksykanin Saul Roman (34-0-9, 29 KO)

  Czytaj więcej o: "Saul Roman przeciwnikiem Damiana"
 • Kolejny tytuł Kubiaka

  Kolejny tytuł Kubiaka

  Kolejny tytuł Kubiaka

  Łukasz Kubiak, górnik z kopalni Jankowice w Rybniku i członek Solidarności w tym zakładzie, znakomicie rozpoczął tegoroczny sezon. W trakcie odbywających się 24-25 lutego Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w Kickboxingu organizacji WAKO Kubiak zwyciężył w formule K-1 Rules, w kategorii do 57 kg.

  Czytaj więcej o: "Kolejny tytuł Kubiaka"