Rozmaitości

 • 2,5 tys. dzieci wyjedzie na wakacje z Fundacją im. Kolosy

  2,5 tys. dzieci wyjedzie na wakacje z Fundacją im. Kolosy

  2,5 tys. dzieci wyjedzie na wakacje z Fundacją im. Kolosy

  Podczas najbliższych wakacji z kolonii organizowanych przez Fundację na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy skorzysta ok. 2500 uczestników. Tegoroczna akcja jest rekordowa pod względem liczby dzieci z najuboższych rodzin, które wyjadą na wakacje za darmo. Biuro Fundacji przygotowało blisko 190 bezpłatnych miejsc kolonijnych.

  Czytaj więcej o: "2,5 tys. dzieci wyjedzie na wakacje z Fundacją im. Kolosy"
 • Zdun, czyli zawód na wymarciu

  Zdun, czyli zawód na wymarciu

  Zdun, czyli zawód na wymarciu

  Piece stawia od ponad 30 lat. Zwykłe kafloki w trzy dni, kominkowe do tygodnia, ale są też takie, które buduje nawet trzy tygodnie. Zajmuje się też ich naprawą i remontami. Na swoją pracę nigdy nie narzekał, mimo że to trudny i wymagający zawód.

  Czytaj więcej o: "Zdun, czyli zawód na wymarciu"
 • Z Fundacją w górach i nad morzem

  Z Fundacją w górach i nad morzem

  Z Fundacją w górach i nad morzem

  Do 10 ośrodków kolonijnych położonych nad Bałtykiem i w Beskidach wyjechały w miniony weekend pierwsze turnusy organizowane przez Fundację Na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Z tegorocznej oferty Fundacji skorzysta około 2300 kolonistów. To już 22. akcja letnia organizowana przez tę instytucję.

  Czytaj więcej o: "Z Fundacją w górach i nad morzem"
 • Ruszają wakacje z Fundacją

  Ruszają wakacje z Fundacją

  Ruszają wakacje z Fundacją

  Rozpoczęły się wakacje. Ponad 2300 dzieci wyjedzie na kolonie organizowane przez Fundację na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy.  - Największym zainteresowaniem cieszą się kolonie w górach, ze względu na niezwykle atrakcyjną cenę i wysokie dofinansowanie - informuje Wioletta Sznapka, kierownik Fundacji.

  Czytaj więcej o: "Ruszają wakacje z Fundacją"
 • Nasz złoty medalista

  Nasz złoty medalista

  Nasz złoty medalista

  Zbigniew Bródka, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów jest strażakiem i członkiem NSZZ Solidarność. W imieniu wszystkich członków Solidarności gratulacje medaliście złożył Piotr Duda, przewodniczący związku.

  Czytaj więcej o: "Nasz złoty medalista"
 • Jak dawniej Wigilia wyglądała

  Jak dawniej Wigilia wyglądała

  Jak dawniej Wigilia wyglądała

  Tego dnia nie wolno było zbyt długo spać. Nie było choinki, za to była betlejka. Zamiast pierogów i uszek jadano moczkę i siemieniotkę. Dawniej Wigilię Bożego Narodzenia na Górnym Śląsku obchodzono nieco inaczej niż dzisiaj.

  Czytaj więcej o: "Jak dawniej Wigilia wyglądała"
 • Nie musi być jak w reklamie

  Nie musi być jak w reklamie

  Nie musi być jak w reklamie

  To, że święta stresują ludzi, zostało udowodnione naukowo. Zwiększamy tempo swoich działań, ponieważ musimy pogodzić różnego rodzaju interesy zawodowe i rodzinne. Reklamy też wywołują stres - mówi dr Mateusz Warchał z Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego.

  Czytaj więcej o: "Nie musi być jak w reklamie"
 • Damian wygrał w Jastrzębiu

  Damian wygrał w Jastrzębiu

  Damian wygrał w Jastrzębiu

  W głównej walce wieczoru gali Wojak Boxing Night Damian Jonak wypunktował pochodzącego ze Szkocji Krisa Carslawa. Dla Damiana było to już 37 zwycięstwo na zawodowym ringu. 

  Czytaj więcej o: "Damian wygrał w Jastrzębiu "
 • Piłkarze z Sobieskiego najlepsi

  Piłkarze z Sobieskiego najlepsi

  Piłkarze z Sobieskiego najlepsi

  Drużyna Solidarności z Zakładu Górniczego Sobieski zwyciężyła w XI Turnieju w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika, rozegranym 20 października w Jaworznie. Królem strzelców został Przemysław Niewiedział ze zwycięskiej drużyny, a statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Mariusza Wysińskiego z drużyny Borynia I.

  Czytaj więcej o: "Piłkarze z Sobieskiego najlepsi"
 • Wyścig Solidarności w Jaworznie

  Wyścig Solidarności w Jaworznie

  Wyścig Solidarności w Jaworznie

  28 czerwca w Jaworznie wystartuje III etap XXIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. To dzięki inicjatywie związkowców z Solidarności w Zakładzie Górniczym Sobieski miasto znalazło się na trasie tej jednej z największych imprez kolarskich w Polsce.

  Czytaj więcej o: "Wyścig Solidarności w Jaworznie"