Jak pracować w domu?

Zagrożenie epidemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla zakładów pracy. Wielu pracodawców wprowadziło tzw. pracę zdalną. Dla większości pracowników to zupełnie nowa sytuacja, która rodzi liczne pytania. Poniżej prezentujemy przygotowane na podstawie informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzi na najczęstsze z nich:
Mieszkaniec „neutralnej klimatycznie” Europy będzie przymierającym głodem jaroszem, pozbawionym możliwości swobodnego przemieszczania się. Przyjdzie mu żyć w zimnym, ciasnym i starym mieszkaniu, a jeśli uda mu się znaleźć jakąkolwiek pracę, to będzie się mógł uważać za szczęśliwca – wynika z raportu „Absolute Zero” opracowanego na zlecenie brytyjskiego rządu.
„Solidarność” w Henkel Polska jest coraz silniejsza. W ciągu niespełna dwóch lat liczba pracowników korporacji należących do „S” zwiększyła się sześciokrotnie. Priorytetem dla związkowców jest doprowadzenie do wzrostu wynagrodzeń całej załogi.
Polska może otrzymać z funduszy unijnych na transformację maksymalnie 2 mld euro – potwierdziła 27 stycznia w Katowicach Elisa Ferreira, komisarz ds. polityki spójności i reform. Tymczasem koszt wprowadzenia neutralności klimatycznej narzucanej przez Unię Europejską dla polskiej gospodarki to 500 mld euro.
Dane nie potwierdzają prostej zależności pomiędzy ilością CO2 w atmosferze, a wzrostem temperatury – twierdzi Komitet Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk. Stanowisko w tej sprawie podpisało ponad 30 wybitnych naukowców z największych polskich uczelni i jednostek badawczych.
Polska delegacja pod przewodnictwem pana premiera Mateusza Morawieckiego osiągnęła na szczycie Rady Europejskiej niewątpliwy sukces. Trzeba to jasno i wyraźnie podkreślić, choć pewnie narracja tzw. mainstreamowych mediów będzie odwrotna i na głowę premiera w najbliższych dniach będą wylewane kubły pomyj.