Chodzi o to zwłaszcza

 • Za czym kolejka ta stoi?

  Za czym kolejka ta stoi?

  Za czym kolejka ta stoi?

  Część stała grzecznie, część przestępując z nogi na nogę, przeklinała prawdziwych i wydumanych winnych. Dość spory odsetek kombinował, jak przechytrzyć resztę, jak się przepchnąć, ominąć bokiem, zagadać do sąsiada, który stanął znacznie bliżej lady i już obok niego zostać.

  Czytaj więcej o: "Za czym kolejka ta stoi?"
 • O co w tym wszystkim chodzi

  O co w tym wszystkim chodzi

  O co w tym wszystkim chodzi

  Świerk najtańszy i pachnie najładniej – piszą w internetach. Za to od razu zaczyna się sypać i w Wigilię może zostać z niego suchy badyl. Jodła biodegraduje się wolniej, ale za to prawie w ogóle nie pachnie. Sosna wydaje się być złotym środkiem.

  Czytaj więcej o: "O co w tym wszystkim chodzi"
 • Prezenty to nie jest łatwa sprawa

  Prezenty to nie jest łatwa sprawa

  Prezenty to nie jest łatwa sprawa

  Pamiętacie, do czego doprowadziło Was przekonanie, że nie trzeba nic pisać? Żadnych listów, żadnych życzeń. Niech się domyślą. Od tego są. A potem chodziliście z kwaśną miną lub odgrywaliście rolę „w sumie zadowolonych z prezentu”. To niezwykle trudne zadanie aktorskie, szczególnie zagranie tego „w sumie”.

  Czytaj więcej o: "Prezenty to nie jest łatwa sprawa"
 • Love story

  Love story

  Love story

  Namiętne uczucie pchnęło jałówkę do brawurowej ucieczki z gospodarstwa specjalizującego się w hodowli bydła mięsnego. Miłość dała jej siłę, aby stawić czoła okrutnemu przeznaczeniu.

  Czytaj więcej o: "Love story"
 • Metoda „na mruczka”

  Metoda „na mruczka”

  Metoda „na mruczka”

  Gdyby prezes całej Polski trzymał w swej krwawej dłoni jakąś pozycję z dziedziny prawa, ekonomii czy politologii, to nic by z tego nie wyszło. Ale ta okładka wszystkich zmyliła i ten tytuł: „Atlas kotów”.

  Czytaj więcej o: "Metoda „na mruczka”"
 • Nauka bywa bezduszna

  Nauka bywa bezduszna

  Nauka bywa bezduszna

  Żaden z naukowców nie zadał sobie trudu dojścia do przyczyn, dla których pan nornik lubi wypić i dlaczego niechętnie wraca wówczas do domu. Nikt nie zapytał go o życiowe problemy i rozterki, nie sprawdził, jak odnosi się do niego małżonka nornica oraz czy ich małe norniki nie traktują go jak starego pierdołę.

  Czytaj więcej o: "Nauka bywa bezduszna"
 • Powrót do przyszłości

  Powrót do przyszłości

  Powrót do przyszłości

  Są w życiu człowieka tak trudne i skomplikowane sprawy, których zdaje mu się, że nie da się załatwić, tkwiąc w abstynencji. A podróżowanie w czasie z pewnością do prostych spraw nie należy. Nawiasem mówiąc, w naszym kręgu kulturowym chyba nie trzeba ciągnąć wykładu w tej kwestii.

  Czytaj więcej o: "Powrót do przyszłości"
 • Zaraźliwa choroba polityków

  Zaraźliwa choroba polityków

  Zaraźliwa choroba polityków

  Warszawocentryczność jest chorobą zaraźliwą, a grupą szczególnie narażoną na tę przypadłość są politycy. Bo niby jesteśmy najgęściej zaludnionym regionem w kraju. Niby z racji tego mamy największą liczbę parlamentarzystów, tylko niestety niewiele z tego wynika.

  Czytaj więcej o: "Zaraźliwa choroba polityków"
 • Dorośli i wieczorynki

  Dorośli i wieczorynki

  Dorośli i wieczorynki

  Gdyby dać im do ręki łopatkę i wiaderko, to mamy murowaną rewolucję w piaskownicy, walenie po łbach, ciągnięcie za włosy, sypanie piaskiem po oczach i rozpaczliwe wzywanie dorosłych na pomoc. Tyle że bardziej dorosłych już nie ma. Oni są najstarsi, a jak dzieci się zachowują, jak dzieci…

  Czytaj więcej o: "Dorośli i wieczorynki"
 • Człowiek uczy się przez całe życie

  Człowiek uczy się przez całe życie

  Człowiek uczy się przez całe życie

  Zawsze myślałem, że jak bezrobocie jest niskie, to znaczy, że gospodarka ma się nieźle. Pracodawcy, aby zatrzymać u siebie pracowników, muszą im podnosić pensje. Pracownicy mają więcej pieniędzy, za które kupują więcej towarów i usług oferowanych przez firmy, a więc i firmy zyskują. Okazuje się, że zdaniem niektórych jest dokładnie na odwrót. 

  Czytaj więcej o: "Człowiek uczy się przez całe życie"