Chodzi o to zwłaszcza

 • Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Dla mojej córki, która na razie jeszcze rozmawia tylko na niby przez plastikową zabawkę, już niedługo życie z prawdziwym smartfonem przyklejonym do ręki, będzie czymś zupełnie naturalnym. Z kolei ja prędzej niż później przestanę rozumieć, o czym do mnie mówi.

  Czytaj więcej o: "Na Dzień Dziecka zamiast życzeń"
 • Bez mamy nie ogarniesz

  Bez mamy nie ogarniesz

  Bez mamy nie ogarniesz

  Żaden facet, nawet najsilniejszy i najtwardszy, nie dałby rady pełnić roli matki dłużej niż chwilunię, góra dwie chwilunie. Nie ma na to najmniejszych szans.

  Czytaj więcej o: "Bez mamy nie ogarniesz"
 • Ekonomia to nie matematyka

  Ekonomia to nie matematyka

  Ekonomia to nie matematyka

  Przypominam i powtarzam, że ekonomia jest nauką społeczną. Dlaczego to robię? Zasadniczo z tego samego powodu, dla którego nieżyjący już Andrzej Lepper powtarzał: „Balcerowicz musi odejść”.

  Czytaj więcej o: "Ekonomia to nie matematyka"
 • Cenna lekcja

  Cenna lekcja

  Cenna lekcja

  Gdy człowiek wyśmieje się już z naiwności Amerykanów i pomysłowości oszusta, który ich bezczelnie nabrał, dochodzi do wniosku, że Steve Comisar zrobił więcej dobrego niż złego. Dał ludziom lekcję, z której i my możemy skorzystać, i to zupełnie za darmo.

  Czytaj więcej o: "Cenna lekcja"
 • Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Jestem naiwny, jak większość czytelników i jak większość, łatwo mnie nabrać. Niemniej też jak większość bardzo chętnie widuję dowody na to, że jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Nawet jeśli jest to namiastka sprawiedliwości i to w dodatku mocno spóźniona.

  Czytaj więcej o: "Słabość do sprawiedliwości"
 • Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Miłośnicy spiskowej teorii dziejów są przekonani o tym, że gdzieś znajduje się tajne centrum sterowania światem, które bez naszej wiedzy i zgody kieruje naszym życiem. Tymczasem owo centrum wcale nie pozostaje w ukryciu.

  Czytaj więcej o: "Centrum sterowania"
 • Kryzys wieku średniego

  Kryzys wieku średniego

  Kryzys wieku średniego

  Jeżdżąc „Jubilatem” wokół placu, zdobywałem w wyobraźni koszulki: lidera, najaktywniejszego kolarza i najlepszego górala. Jeżdżąc „komarkiem”, wyobrażałem sobie, że mknę „wueską”. Wsiadając za kierownicę „malucha”, wsiadałem do mojego pierwszego samochodu. Krótko mówiąc, potrafię sobie wyobrazić, że jest lepiej, niż jest.

  Czytaj więcej o: "Kryzys wieku średniego"
 • Nieco ładu w chaosie

  Nieco ładu w chaosie

  Nieco ładu w chaosie

  Z opublikowanych niedawno badań Biblioteki Narodowej wynika, że w ubiegłym roku 40 proc. mieszkańców naszego kraju przeczytało przynajmniej jedną książkę. Siedem lub więcej książek przeczytał co dziesiąty z nas. Mogło być lepiej, ale nie jest też najgorzej.

  Czytaj więcej o: "Nieco ładu w chaosie"
 • Ta pierwsza, wolna niedziela

  Ta pierwsza, wolna niedziela

  Ta pierwsza, wolna niedziela

  Po wolnej niedzieli przyszedł sobie jak gdyby nigdy nic roboczy poniedziałek, po nim wtorek i wciąż nic się nie zdarzyło. Nikt na Polskę sankcji nie nałożył, prawdziwi Europejczycy nie potępili, mityczna Bruksela palcem nie kiwnęła, nawet zachodnia prasa nie wyśmiała. Krótko mówiąc, ku rozpaczy rzeszy ludzi nic się nie stało.

  Czytaj więcej o: "Ta pierwsza, wolna niedziela"
 • Telewizory w rolkach

  Telewizory w rolkach

  Telewizory w rolkach

  Pierwsze tzw. „płaskie” odbiorniki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Byłem przekonany, że tego przez długie lata nie da się przebić. A tu proszę. Telewizor można zwinąć w poręczny rulonik, włożyć pod pachę, zabić nim muchę albo zdzielić psa za to, że narobił na dywan. Można też przyłożyć nim w łeb człowiekowi, ale to akurat telewizja robi od dawna, tylko mniej dosłownie.

  Czytaj więcej o: "Telewizory w rolkach"