Chodzi o to zwłaszcza

 • A więc wiosna

  A więc wiosna

  A więc wiosna

  Algorytm jest prosty: gniazdo, prokreacja, inkubacja i na świat przychodzą pisklęta. Potem już żmudna życiowa rutyna, którą sami dobrze znamy: załatwianie żarcia dla progenitury, nauka latania i ochrona przed innymi istotami żywymi, które w ptasim potomstwie dostrzegają wyłącznie walory kaloryczne. Później znaczna część tych latających, jeśli przetrwa czas nauki, udaje się na emigrację.

  Czytaj więcej o: "A więc wiosna"
 • To co naprawdę ważne

  To co naprawdę ważne

  To co naprawdę ważne

  Gdy wzrosną nam rachunki za prąd, spora część z nas straci robotę, gospodarka popadnie w stagnację to problem, czy w Brukseli siedzi Donald, czy Jacek, naprawdę nie będzie miał najmniejszego znaczenia.

  Czytaj więcej o: "To co naprawdę ważne"
 • Zalety braku wyrazistych poglądów

  Zalety braku wyrazistych poglądów

  Zalety braku wyrazistych poglądów

  Brak wyrazistych poglądów to powinna być norma, a nie margines. Wolę ludzi, którzy nie mają ostatecznie wyrobionej opinii od tych, którzy mają własne zdanie na każdy temat, ale sami się z nim w duchu nie zgadzają. 

  Czytaj więcej o: "Zalety braku wyrazistych poglądów"
 • Żeby tylko dowalić

  Żeby tylko dowalić

  Żeby tylko dowalić

  Nawet normalny człowiek, widząc codziennie tę nawalankę, chcąc nie chcąc zaczyna myśleć i zachowywać się podobnie. Z kolei dziennikarze dostosowują poziom artykułów do poziomu komentujących, bo wtedy rośnie klikalność. Wszystko i wszyscy stają się coraz głupsi i bardziej agresywni.

  Czytaj więcej o: "Żeby tylko dowalić"
 • Naiwne pytanie

  Naiwne pytanie

  Naiwne pytanie

  Czemu drogowcy w Polsce wychodzą łatać drogi wyłącznie w ciągu dnia w godzinach szczytu? Nie wiem, nie rozumiem i wciąż mnie to zdumiewa. Latamy w przestrzeń kosmiczną, rozszyfrowujemy DNA, klonujemy owce, a z problemem czasu pracy drogowców nie możemy sobie poradzić. 

  Czytaj więcej o: "Naiwne pytanie"
 • Sprawy ważne i ważniejsze

  Sprawy ważne i ważniejsze

  Sprawy ważne i ważniejsze

  Zażarcie dyskutujemy o tym, czy linia na drodze była ciągła, czy przerywana. Większość z nas jest święcie przekonana, że nic ważniejszego na świecie się nie dzieje. Chłoniemy każde słowo z telewizora i literkę z gazety. Inne wydarzenia kompletnie nam umykają.

  Czytaj więcej o: "Sprawy ważne i ważniejsze"
 • Smaganie smogiem

  Smaganie smogiem

  Smaganie smogiem

  Od paru tygodni jednym z głównych tematów pogaduszek, które słyszę tu i ówdzie, jest smog. Zachorował ktoś na grypsko, winien smog. Paru kierowców zaliczyło dzwony – wiadomo, smog. Gospodyni przesoliła zupę, bo smog zakłócił funkcjonowanie jej kubków smakowych. A wzmożone pragnienie po nadmiernym spożyciu to nie kac, to smog.

  Czytaj więcej o: "Smaganie smogiem"
 • Los chomika

  Los chomika

  Los chomika

  Chomiki w Europie żyją nie tylko w sklepach zoologicznych, ale też na wolności. Podobno są też w naszym kraju, choć ja nigdy dzikiego chomika na oczy nie widziałem. I być może już nie będę miał okazji. Z badań przeprowadzonych przez francuskich naukowców wynika, że tym sympatycznym futrzakom grozi wyginięcie. Najciekawsza jest jednak przyczyna tego stanu rzeczy. Otóż europejskie chomiki stały się kanibalami.
  Czytaj więcej o: "Los chomika"
 • Podatek od marzeń

  Podatek od marzeń

  Podatek od marzeń

  Co bym zrobił, gdybym wygrał w totolotka? Ile to razy każdy z nas, po cichu i na głos, samotnie i w gronie kolegów, zastanawiał się nad odpowiedzią na to pytanie? Nie sposób policzyć. Najpopularniejszy plan na sensowne spożytkowanie wygranej to dom, samochód, część puli dla bliskich, a reszta do banku i świetlana przyszłość dzięki dochodom z odsetek.

  Czytaj więcej o: "Podatek od marzeń"
 • Smog, gluten i histeria

  Smog, gluten i histeria

  Smog, gluten i histeria

  Za każdą zbiorową modą i za każdą masową histerią stoi ktoś, kto na ludzkiej naiwności zarabia konkretne pieniądze. Czy chodzi o zabójczy gluten, śmiercionośny cholesterol w jajku na twardo, czy morderczy smog w powietrzu. Smog w odróżnieniu od glutenu rzeczywiście jest niezdrowy i walczyć z nim trzeba. Jednak przede wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek

  Czytaj więcej o: "Smog, gluten i histeria"