Chodzi o to zwłaszcza

 • Bieszczadzki chleb

  Bieszczadzki chleb

  Bieszczadzki chleb

  Z tamtej wycieczki zapamiętałem morze traw na połoninach, dzicz, pustą niezabudowaną niczym przestrzeń, jakże różną od Beskidów i innych polskich gór oraz ten chleb właśnie. Powszedni, choć dostarczany do sklepu tylko dwa razy w tygodniu.

  Czytaj więcej o: "Bieszczadzki chleb"
 • Piłka nożna to prosta gra

  Piłka nożna to prosta gra

  Piłka nożna to prosta gra

  Angielska federacja piłkarska została ukarana przez FIFA grzywną w wysokości 70 tys. franków za to, że piłkarze w meczu z reprezentacją Szwecji założyli nieautoryzowane skarpetki.

  Czytaj więcej o: "Piłka nożna to prosta gra"
 • Wracamy na ziemię

  Wracamy na ziemię

  Wracamy na ziemię

  Nie wiem, czy uda się naszym wyjść z grupy, czy też zgodnie z XXI-wieczną tradycją w drugim meczu biało-czerwoni polegną jak w pierwszym i zostanie im już tylko mecz trzeci, ostatni. Wolałbym tego nie oglądać po raz kolejny. Mimo 12-letniej przerwy.

  Czytaj więcej o: "Wracamy na ziemię"
 • Marzeń szczyt

  Marzeń szczyt

  Marzeń szczyt

  Maluch był niespełnionym marzeniem milionów. Wiem, że dziś to brzmi  komicznie. Niemniej tak było, a w każdym razie ja tak zapamiętałem.

  Czytaj więcej o: "Marzeń szczyt"
 • Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Na Dzień Dziecka zamiast życzeń

  Dla mojej córki, która na razie jeszcze rozmawia tylko na niby przez plastikową zabawkę, już niedługo życie z prawdziwym smartfonem przyklejonym do ręki, będzie czymś zupełnie naturalnym. Z kolei ja prędzej niż później przestanę rozumieć, o czym do mnie mówi.

  Czytaj więcej o: "Na Dzień Dziecka zamiast życzeń"
 • Bez mamy nie ogarniesz

  Bez mamy nie ogarniesz

  Bez mamy nie ogarniesz

  Żaden facet, nawet najsilniejszy i najtwardszy, nie dałby rady pełnić roli matki dłużej niż chwilunię, góra dwie chwilunie. Nie ma na to najmniejszych szans.

  Czytaj więcej o: "Bez mamy nie ogarniesz"
 • Ekonomia to nie matematyka

  Ekonomia to nie matematyka

  Ekonomia to nie matematyka

  Przypominam i powtarzam, że ekonomia jest nauką społeczną. Dlaczego to robię? Zasadniczo z tego samego powodu, dla którego nieżyjący już Andrzej Lepper powtarzał: „Balcerowicz musi odejść”.

  Czytaj więcej o: "Ekonomia to nie matematyka"
 • Cenna lekcja

  Cenna lekcja

  Cenna lekcja

  Gdy człowiek wyśmieje się już z naiwności Amerykanów i pomysłowości oszusta, który ich bezczelnie nabrał, dochodzi do wniosku, że Steve Comisar zrobił więcej dobrego niż złego. Dał ludziom lekcję, z której i my możemy skorzystać, i to zupełnie za darmo.

  Czytaj więcej o: "Cenna lekcja"
 • Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Jestem naiwny, jak większość czytelników i jak większość, łatwo mnie nabrać. Niemniej też jak większość bardzo chętnie widuję dowody na to, że jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Nawet jeśli jest to namiastka sprawiedliwości i to w dodatku mocno spóźniona.

  Czytaj więcej o: "Słabość do sprawiedliwości"
 • Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Miłośnicy spiskowej teorii dziejów są przekonani o tym, że gdzieś znajduje się tajne centrum sterowania światem, które bez naszej wiedzy i zgody kieruje naszym życiem. Tymczasem owo centrum wcale nie pozostaje w ukryciu.

  Czytaj więcej o: "Centrum sterowania"