Chodzi o to zwłaszcza

 • Powrót do przyszłości

  Powrót do przyszłości

  Powrót do przyszłości

  Są w życiu człowieka tak trudne i skomplikowane sprawy, których zdaje mu się, że nie da się załatwić, tkwiąc w abstynencji. A podróżowanie w czasie z pewnością do prostych spraw nie należy. Nawiasem mówiąc, w naszym kręgu kulturowym chyba nie trzeba ciągnąć wykładu w tej kwestii.

  Czytaj więcej o: "Powrót do przyszłości"
 • Zaraźliwa choroba polityków

  Zaraźliwa choroba polityków

  Zaraźliwa choroba polityków

  Warszawocentryczność jest chorobą zaraźliwą, a grupą szczególnie narażoną na tę przypadłość są politycy. Bo niby jesteśmy najgęściej zaludnionym regionem w kraju. Niby z racji tego mamy największą liczbę parlamentarzystów, tylko niestety niewiele z tego wynika.

  Czytaj więcej o: "Zaraźliwa choroba polityków"
 • Dorośli i wieczorynki

  Dorośli i wieczorynki

  Dorośli i wieczorynki

  Gdyby dać im do ręki łopatkę i wiaderko, to mamy murowaną rewolucję w piaskownicy, walenie po łbach, ciągnięcie za włosy, sypanie piaskiem po oczach i rozpaczliwe wzywanie dorosłych na pomoc. Tyle że bardziej dorosłych już nie ma. Oni są najstarsi, a jak dzieci się zachowują, jak dzieci…

  Czytaj więcej o: "Dorośli i wieczorynki"
 • Człowiek uczy się przez całe życie

  Człowiek uczy się przez całe życie

  Człowiek uczy się przez całe życie

  Zawsze myślałem, że jak bezrobocie jest niskie, to znaczy, że gospodarka ma się nieźle. Pracodawcy, aby zatrzymać u siebie pracowników, muszą im podnosić pensje. Pracownicy mają więcej pieniędzy, za które kupują więcej towarów i usług oferowanych przez firmy, a więc i firmy zyskują. Okazuje się, że zdaniem niektórych jest dokładnie na odwrót. 

  Czytaj więcej o: "Człowiek uczy się przez całe życie"
 • Koniec świata przychodzi znienacka

  Koniec świata przychodzi znienacka

  Koniec świata przychodzi znienacka

  Koniec świata przychodzi znienacka, jak złodziej i do każdego indywidualnie. I zawsze, już po wszystkim, świadkowie końca świata opowiadają sobie, że przeczuwali, że coś wisiało w powietrzu, coś błysnęło dwa razy i zgasło. Ale pewności nie mieli. I całe szczęście, że nie mieli. Mając pewność, pozbywasz się nadziei i wiary, że walka do końca ma sens.

  Czytaj więcej o: "Koniec świata przychodzi znienacka"
 • Rynek pracownika?

  Rynek pracownika?

  Rynek pracownika?

  Mnie i Was pewnie też od małego uczono, że żeby dobrze zarabiać, trzeba się pilnie uczyć, zdobyć dyplom i kwalifikacje. Tłuczono nam do głowy, że trzeba mieć w ręku fach. Tymczasem okazuje się, że wystarczy w niej trzymać smycz z psem przymocowanym do drugiego końca. 

  Czytaj więcej o: "Rynek pracownika?"
 • Unijny pomysł na odkurzanie

  Unijny pomysł na odkurzanie

  Unijny pomysł na odkurzanie

  W efekcie nowej dyrektywy urzedników z Brukseli, odkurzacz, który dzisiaj w sklepie kosztuje 300 zł, będzie kosztował 600 zł, ale to już pań i panów z UE pewnie niespecjalnie obchodzi. 

  Czytaj więcej o: "Unijny pomysł na odkurzanie"
 • Szpital dla wariatów

  Szpital dla wariatów

  Szpital dla wariatów

  W każdej pracy prędzej czy później dopadnie Was wrażenie, że jesteście w szpitalu wariatów. Chodzi o to, aby mieć poczucie, że nie jesteście pacjentami, ale co najwyżej pielęgniarzami w tym szpitalu, a najlepiej członkami ekipy budowlańców remontujących ową placówkę, aby i pacjentom, i pielęgniarzom żyło się lepiej.

  Czytaj więcej o: "Szpital dla wariatów"
 • Warto pamiętać i przypominać

  Warto pamiętać i przypominać

  Warto pamiętać i przypominać

  Nie jestem na tyle naiwny, żeby wierzyć, że ktokolwiek wypłaci nam odszkodowanie za ten gigantyczny potencjał gospodarczy, naukowy i społeczny, który udało nam się zbudować w II RP i który został nam bezpowrotnie odebrany w 1939 roku. Pamiętać i przypominać o nim przy każdej okazji jednak warto.

  Czytaj więcej o: "Warto pamiętać i przypominać"
 • Kapitał jednak ma narodowość

  Kapitał jednak ma narodowość

  Kapitał jednak ma narodowość

  Okazuje się, że wbrew temu co przez ostatnie dekady tłukli nam do głowy różni mądrale, kapitał jednak ma narodowość i jest z reguły bardzo przywiązany do swojego paszportu. Okazuje się też, że w wielkiej, szczęśliwej europejskiej rodzinie najbogatsi krewni potrafią twardo bronić swojego majątku, swoich przedsiębiorstw i miejsc pracy.

  Czytaj więcej o: "Kapitał jednak ma narodowość"