Chodzi o to zwłaszcza

 • Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Fakt, że tak liczne grono tzw. polityków traktuje mnie jak głupka, z biegiem lat coraz bardziej mi doskwiera. Wkurza mnie, że nawet nie chce się im profesjonalnie mnie ocyganić, zareklamować siebie z sensem, pozwolić mi choć przez chwilę wierzyć, że może akurat im uda się dwie, trzy, a może cztery z dziesiątek swoich obietnic spełnić.

  Czytaj więcej o: "Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić"
 • Odradzałbym kwiaty

  Odradzałbym kwiaty

  Odradzałbym kwiaty

  Czwarte przykazanie wyraźnie wskazuje matkę i ojca obok siebie, razem, wspólnie. Co nie znaczy, że na Dzień Ojca należy tacie wręczać kwiaty. Przeciwnie, odradzałbym kwiaty. Natomiast nie polecałbym tego, co wielu pewnie przemknęło przez myśl. Nie, to akurat sobie tatuś sam kupi.

  Czytaj więcej o: "Odradzałbym kwiaty"
 • Trzy dekady marszu do Ziemi Obiecanej

  Trzy dekady marszu do Ziemi Obiecanej

  Trzy dekady marszu do Ziemi Obiecanej

  Obserwując te zapasy politycznych błaznów, po pocieszenie sięgam przypominając sobie, że Mojżesz 40 lat musiał krążyć ze swoim ludem po pustyni, aby całe skażone niewiernością Bogu pokolenie wymarło, zanim dotrze do Ziemi Obiecanej. To niestety nie oznacza, że nam została jeszcze tylko dekada. W Biblii 40 lat to innymi słowy baaardzo, baaardzo długo.

  Czytaj więcej o: "Trzy dekady marszu do Ziemi Obiecanej"
 • Skup pan butelkę

  Skup pan butelkę

  Skup pan butelkę

  Pacholęciem byłem, gdy problem skupu butelek spędzał sen z powiek najwyższym czynnikom państwowym w PRL. Problem ten przerósł też nową, demokratycznie wybraną władzę. Chciałbym, aby moje dzieci żyły w kraju, w którym problem skupu butelek przestał być tematem dziennikarskich dociekań i felietonów

  Czytaj więcej o: "Skup pan butelkę"
 • Europosłowie i eurolenie

  Europosłowie i eurolenie

  Europosłowie i eurolenie

  Okazuje się więc, że czasem udaje się wywalczyć coś konkretnego, co niekonieczne jest na rękę największym europejskim mocarstwom, a nawet godzi w ich interesy. Potrzebna jest do tego determinacja, wytrwałość, mocne merytoryczne argumenty i umiejętność „sprzedania tematu” opinii publicznej.

  Czytaj więcej o: "Europosłowie i eurolenie"
 • Kury lisa zadziobały

  Kury lisa zadziobały

  Kury lisa zadziobały

  W klasycznej historii o lisie buszującym w kurniku ani kura, ani kogut nie mają najmniejszych szans. Zdarza się, że ofiara nawet nie zdąży zagdakać, ni zapiać. Niemniej życie potrafi napisać historie, o których nawet baśniopisarzom się nie śniło.

  Czytaj więcej o: "Kury lisa zadziobały"
 • Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę

  Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę

  Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę

  Od paru dni dosłownie nic mi się nie chce. Nawet nie chcieć też mi się nie chce. Popołudniami senność mnie ogarnia, przedpołudniami zresztą też. W nocy śpię, ale gdybym nie spał, pewnie też by mnie senność straszliwa ogarniała. Najchętniej bym ten czas, to cholerne wiosenne zmęczenie przespał, ale nie mogę.  Muszę parę ważnych spraw ku chwale Ojczyzny dokończyć.

  Czytaj więcej o: "Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę"
 • A jeśli nie mam działki po dziadku?

  A jeśli nie mam działki po dziadku?

  A jeśli nie mam działki po dziadku?

  Wróg już dawno został wskazany, jest jeden – to górnictwo węgla kamiennego. Więc nie ma co trawić czasu na gadanie. Trwa polowanie z nagonką i koniec. Węgiel jest zły, najgorszy ze wszystkiego. To dogmat i koniec dyskusji. 

  Czytaj więcej o: "A jeśli nie mam działki po dziadku?"
 • Jak wytłumaczyć samorządowcom, co to transport publiczny?

  Jak wytłumaczyć samorządowcom, co to transport publiczny?

  Jak wytłumaczyć samorządowcom, co to transport publiczny?

  W Jastrzębiu-Zdroju i okolicach jak w soczewce możemy poobserwować skutki radosnej twórczości samorządowców w tak kluczowej dla normalnego funkcjonowania cywilizowanego kraju dziedzinie, jaką jest transport publiczny. To też, nawiasem mówiąc, doskonały przykład, ile jest warta wiara w skuteczną terapię klapsami tzw. niewidzianej ręki rynku.

  Czytaj więcej o: "Jak wytłumaczyć samorządowcom, co to transport publiczny?"