Chodzi o to zwłaszcza

 • Zakopcone umysły

  Zakopcone umysły

  Zakopcone umysły

  Organizatorzy powinni mieć świadomość, że kilka tysięcy złotych to dla wielu ludzi kwota nieosiągalna. Równie dobrze można by od nich żądać kilku milionów. Dla tych ludzi to żadna różnica. 

  Czytaj więcej o: "Zakopcone umysły"
 • No i wykrakałem

  No i wykrakałem

  No i wykrakałem

  Pewien mieszkaniec Krakowa został skazany na miesiąc ograniczenia wolności za palenie w piecu węglem i drewnem. Nawet gdyby napalił w kominku drewnem, albo miał zbudowany w ogródku wędzarnik i wędził tam mięso w dymie z drewna bukowego, też zostałby ukarany. Legalnie mógłby za to opalić nad kuchenką gazową kuraka z resztek piór.

  Czytaj więcej o: "No i wykrakałem"
 • Dysonans poznawczy

  Dysonans poznawczy

  Dysonans poznawczy

  Zanim zaczniemy martwić się, że zaleje nas woda z topniejących lodowców, warto upewnić się, czy ktoś nie próbuje nam zrobić wody z mózgu. Nasi zachodni sąsiedzi są absolutnymi liderami pod względem inwestycji w tzw. zieloną energię. Inwestycje te są finansowane przez społeczeństwo, które w rachunkach za prąd zrzuca się na budowę nowych wiatraków i paneli fotowoltaicznych. Co roku to ponad 30 mld euro. A kto te farmy wiatrowe buduje i zgarnia gigantyczne subwencje? Raczej nie emeryci czy pracownicy budżetówki. 

  Czytaj więcej o: "Dysonans poznawczy"
 • Powyborcza wyliczanka

  Powyborcza wyliczanka

  Powyborcza wyliczanka

  178 kandydatów, którzy nie zasiadali w sejmowych ławach w poprzedniej kadencji, uzyskało mandaty w wyborach 13 października.1182 mieszkańców Tczewa oddało swoje głosy na Sławomira Neumana. 0,03 proc., czyli 5448 głosów w sumie zebrał Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów. 4205 głosów – tyle wystarczyło kandydatowi z SLD w okręgu jeleniogórskim Robertowi Obazowi, aby zdobyć mandat poselski. 

  Czytaj więcej o: "Powyborcza wyliczanka"
 • Historia się powtarza

  Historia się powtarza

  Historia się powtarza

  Nazwa „Młodzieżowy Strajk Klimatyczny”do złudzenia przypomina sowieckie słowopotwory. Oczywiście nic się tu nie zgadza. Ani to strajk, ani klimatyczny, lecz antywęglowy i nie jest organizowany przez młodzież, lecz przez dorosłych

  Czytaj więcej o: "Historia się powtarza"
 • Ekologia i ekobiznes

  Ekologia i ekobiznes

  Ekologia i ekobiznes

  Dla jednych urlop to smażenie się na plaży, dla innych wyjazd do rodziny na wieś lub po prostu czas, kiedy dzieci jadą na wakacje i wreszcie można we względnym spokoju trochę w domu posiedzieć. Jednak czasem zdarza się tak, że zamiast wyczekiwać urlopu z utęsknieniem, czekamy z rosnącym niepokojem. Tak dzieje się, gdy z ust małżonki padnie złowieszcze słowo „remont”. 
  Czytaj więcej o: "Ekologia i ekobiznes"
 • 30 lat na to czekaliśmy

  30 lat na to czekaliśmy

  30 lat na to czekaliśmy

  Każdy wie, że na dłuższą metę nie da się żyć wydając więcej, niż się zarabia. Ale są ekonomiści, którzy powiedzą, że w przypadku budżetu państwa ta zasada nie jest taka oczywista, że zarządzanie budżetem państwa to skomplikowana sprawa i oczywiste oczywistości nie działają tak, jak w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego. Czyżby?

  Czytaj więcej o: "30 lat na to czekaliśmy"
 • Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić

  Fakt, że tak liczne grono tzw. polityków traktuje mnie jak głupka, z biegiem lat coraz bardziej mi doskwiera. Wkurza mnie, że nawet nie chce się im profesjonalnie mnie ocyganić, zareklamować siebie z sensem, pozwolić mi choć przez chwilę wierzyć, że może akurat im uda się dwie, trzy, a może cztery z dziesiątek swoich obietnic spełnić.

  Czytaj więcej o: "Wystarczyłoby, żebyśmy się nie musieli wstydzić"
 • Odradzałbym kwiaty

  Odradzałbym kwiaty

  Odradzałbym kwiaty

  Czwarte przykazanie wyraźnie wskazuje matkę i ojca obok siebie, razem, wspólnie. Co nie znaczy, że na Dzień Ojca należy tacie wręczać kwiaty. Przeciwnie, odradzałbym kwiaty. Natomiast nie polecałbym tego, co wielu pewnie przemknęło przez myśl. Nie, to akurat sobie tatuś sam kupi.

  Czytaj więcej o: "Odradzałbym kwiaty"