Aktualności

 • Podwyżki płac w MOPS w Żorach

  Podwyżki płac w MOPS w Żorach

  Podwyżki płac w MOPS w Żorach

  Od 90 zł do 120 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach. To efekt starań zakładowej Solidarności, jedynego związku zawodowego działającego w żorskiej placówce.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w MOPS w Żorach"
 • Podpisz. Został już tylko miesiąc

  Podpisz. Został już tylko miesiąc

  Podpisz. Został już tylko miesiąc

  Już tylko miesiąc pozostał do zakończenia zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.  – Im więcej podpisów uda nam się zgromadzić, tym większa presja będzie spoczywać na posłach, którzy zdecydują o losie tej niezwykle ważnej dla pracowników handlu ustawy – mówi Alfred Bujara, przewodniczący handlowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Podpisz. Został już tylko miesiąc"
 • Porozumienie płacowe w Yazaki

  Porozumienie płacowe w Yazaki

  Porozumienie płacowe w Yazaki

  O 150 zł brutto wzrosną płace zasadnicze w Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie. Porozumienie płacowe podpisane przez zarząd spółki i zakładową Solidarność zakłada również m.in. wzrost premii frekwencyjnej, wprowadzenie dodatków stażowych oraz indywidualne przeszeregowania pracowników.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie płacowe w Yazaki"
 • Początek zwolnień grupowych w Newagu

  Początek zwolnień grupowych w Newagu

  Początek zwolnień grupowych w Newagu

  28 lipca w gliwickim zakładzie Newag rozpoczęły się zwolnienia grupowe. Pierwsi pracownicy otrzymali już wypowiedzenia. Kilka dni wcześniej zarząd spółki przedstawił związkom zawodowym listę z nazwiskami 107 osób, które zamierza objąć zwolnieniami grupowymi.

  Czytaj więcej o: "Początek zwolnień grupowych w Newagu"
 • Galeria handlowa zamiast przemysłu

  Galeria handlowa zamiast przemysłu

  Galeria handlowa zamiast przemysłu

  Katowiccy radni zdecydowali o zmianie planów zagospodarowania przestrzennego gruntów po dawnej Hucie Baildon. W przyszłości może to oznaczać konieczność likwidacji działających na tym terenie Fabryki Wierteł Baildon oraz spółki Węgliki Spiekane Baildonit i powstanie na ich miejscu kolejnej galerii handlowej.

  Czytaj więcej o: "Galeria handlowa zamiast przemysłu"
 • Związkowcy z Kopeksu apelują o wsparcie do ministra Morawieckiego

  Związkowcy z Kopeksu apelują o wsparcie do ministra Morawieckiego

  Związkowcy z Kopeksu apelują o wsparcie do ministra Morawieckiego

  Pracownicy Kopex Machinery obawiają się, że niebawem przedsiębiorstwo będzie zmuszone ogłosić upadłość. Jak wynika z informacji uzyskanych przez związki zawodowe, banki będące wierzycielami Grupy Kopex odrzuciły propozycję  restrukturyzacji jej zadłużenia.

  Czytaj więcej o: "Związkowcy z Kopeksu apelują o wsparcie do ministra Morawieckiego"
 • Podwyżka w komendach SOK

  Podwyżka w komendach SOK

  Podwyżka w komendach SOK

  Średnio o 125 zł brutto wzrosną płace zasadnicze pracowników Komend Regionalnych Straży Ochrony Kolei w całej Polsce. Podwyżki otrzymają 10 sierpnia wraz z wypłatą za lipiec. Takie gwarancje zawiera porozumienie zawarte pomiędzy przedstawicielami Komendy Głównej SOK w Warszawie a działającymi w firmie związkami zawodowymi.

  Czytaj więcej o: "Podwyżka w komendach SOK"
 • Porozumienie płacowe w Poczcie Polskiej

  Porozumienie płacowe w Poczcie Polskiej

  Porozumienie płacowe w Poczcie Polskiej

  Wynagrodzenia zasadnicze zdecydowanej większości pracowników Poczty Polskiej wzrosną o 100 zł brutto. Podwyżkę gwarantuje załodze firmy porozumienie płacowe podpisane 19 lipca przez reprezentatywne organizacje związkowe i zarząd spółki.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie płacowe w Poczcie Polskiej"
 • Wzrost płac w Plastic Omnium

  Wzrost płac w Plastic Omnium

  Wzrost płac w Plastic Omnium

  O 100 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie. Porozumienie płacowe podpisane przez zarząd spółki i Solidarność zakłada też wzrost o 50 zł brutto trzech premii: frekwencyjnej, za pracę w nadgodzinach oraz premii za brak zwrotów od klientów.

  Czytaj więcej o: "Wzrost płac w Plastic Omnium"
 • Zwolnienia grupowe w Zamecie

  Zwolnienia grupowe w Zamecie

  Zwolnienia grupowe w Zamecie

  Zwolnienia grupowe w spółce Zamet Budowa Maszyn obejmą 120 pracowników. Zarząd spółki wycofał się jednak z planów likwidacji zamiejscowego wydziału Zygmunt w Bytomiu -  to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego 14 lipca przez zarząd spółki i zakładową Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Zwolnienia grupowe w Zamecie"