Aktualności

 • „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” wezwał zarządy Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland do podjęcia rozmów ze związkami zawodowymi dotyczących zasad transferu pracowników pomiędzy tymi firmami. W ocenie związkowców w gliwickiej fabryce łamane są podstawowe standardy dialogu społecznego. 

  Czytaj więcej o: "„S” krytykuje działania pracodawców w Oplu "
 • Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę grupa ok. 40 przedstawicieli 9 central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej przebywa w siedzibie władz spółki, domagając się rozpoczęcia rozmów na temat podwyżek płac. – Wczorajsze próby rozpoczęcia jakichś merytorycznych negocjacji zakończyły się fiaskiem. Dziś rano uzgodniliśmy z zarządem, że o 15.00 rozpoczną się rozmowy. Z pisemnymi propozycjami, bo tego wczoraj zabrakło – poinformował Bogusław Hutek, szef górniczej „S".
  Czytaj więcej o: "Drugą dobę czekają na rozmowy"
 • Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Reprezentanci central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej przyszli dziś do siedziby spółki z żądaniem natychmiastowego rozpoczęcia rozmów na temat podwyżek płac. Zapowiadają, że będą przebywać w budynku tak długo, dopóki nie uzyskają gwarancji realizacji swoich postulatów.

  Czytaj więcej o: "Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy"
 • Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  25 listopada ok. 1000 osób protestowało przed siedzibą zarządu spółki Castorama Polska w Warszawie w obronie działaczy „Solidarności” dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. W tym samym dniu przed sklepami sieci w całej Polsce przeprowadzono akcję ulotkową.

  Czytaj więcej o: "Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy"
 • Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  18 listopada kilkuset pracowników ArcelorMittal Poland protestowało przeciwko decyzji koncernu o wygaszeniu wielkiego pieca w hucie w Krakowie. Związkowcy wskazują, że zagrożonych jest ok. 1200 miejsc pracy. Obawiają się też, że wyłączenie części surowcowej w krakowskim zakładzie może być początkiem końca przemysłu stalowego w Polsce. 

  Czytaj więcej o: "Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie"
 • Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Organizacje związkowe z Polskiej Grupy Górniczej weszły w spór zbiorowy z zarządem spółki. Bezpośrednią przyczyną sporu jest fiasko prowadzonych 20 listopada rozmów na temat podwyżek płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. „czternastka”. 
  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej"
 • Petycja skarbowej „S” do ministra finansów

  Petycja skarbowej „S” do ministra finansów

  Petycja skarbowej „S” do ministra finansów

  Pracownicy urzędów skarbowych narzekają na złą organizację czasu pracy i domagają się zmian. Pod petycją w tej sprawie skierowaną do ministra finansów podpisało się 10 tys. osób. Akcję zorganizowała Krajowa Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.
   
  Czytaj więcej o: "Petycja skarbowej „S” do ministra finansów"
 • Wzrosły płace w spółce PKP Energetyka

  Wzrosły płace w spółce PKP Energetyka

  Wzrosły płace w spółce PKP Energetyka

  Wzrost wynagrodzeń zasadniczych w spółce PKP Energetyka średnio o 6,25 proc. i nagroda z okazji Dnia Kolejarza w wysokości 500 zł brutto – to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego podpisanego z pracodawcą pod koniec października przez organizacje związkowe działające w tej firmie, w tym „Solidarność”.
  Czytaj więcej o: "Wzrosły płace w spółce PKP Energetyka"
 • Sopata: Ciężkie oskarżenia, brak konkretów

  Sopata: Ciężkie oskarżenia, brak konkretów

  Sopata: Ciężkie oskarżenia, brak konkretów

   Jeśli ktoś twierdzi, że czemuś winne są "niektóre związki zawodowe", to niech określi, jakie związki zawodowe, które osoby, z jakiej kopalni  mówi Waldemar Sopata, przewodniczący "Solidarności" w Tauron Wydobycie, komentując treść pismaWZZ "Sierpień 80" opublikowanego przez portal netTG.pl 

  Czytaj więcej o: "Sopata: Ciężkie oskarżenia, brak konkretów"
 • Postulaty płacowe w spółce Grammer

  Postulaty płacowe w spółce Grammer

  Postulaty płacowe w spółce Grammer

  Pracownicy sosnowieckiej spółki Grammer Automotive Polska upomnieli się o podwyżki wynagrodzeń. W ich imieniu żądania płacowe przedstawiła pracodawcy Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Bitron Poland, która we wrześniu objęła tę firmę zasięgiem swojego działania.

  Czytaj więcej o: "Postulaty płacowe w spółce Grammer"