Aktualności

 • Nagrody za dobre wyniki firmy

  Nagrody za dobre wyniki firmy

  Nagrody za dobre wyniki firmy

  W związku z lepszymi niż zakładano wynikami finansowymi firmy pracownicy ArcelorMittal Poland otrzymali nagrody wysokości 351 zł brutto, a pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Kolejowych Kolprem, świadczącego usługi dla AMP, po 330 zł brutto. Wypłata nagród zrealizowana została na mocy wynegocjowanych w obu spółkach przez związki zawodowe porozumień płacowych na 2016 rok.
  Czytaj więcej o: "Nagrody za dobre wyniki firmy"
 • Górnicy z Makoszów chcą bronić kopalni

  Górnicy z Makoszów chcą bronić kopalni

  Górnicy z Makoszów chcą bronić kopalni

  Zdecydowana większość górników z KWK Makoszowy chce dalej pracować w swojej kopalni i nie chce przenosić się do kopalń należących do PGG i JSW – wynika z sondażu przeprowadzonego wśród pracowników kopalni przez związki zawodowe. 

  Czytaj więcej o: "Górnicy z Makoszów chcą bronić kopalni"
 • Pracownicy Gimplastu za strajkiem

  Pracownicy Gimplastu za strajkiem

  Pracownicy Gimplastu za strajkiem

  Na początku przyszłego roku w spółce Gimplast w Sosnowcu rozpocznie się bezterminowy strajk okupacyjny - taką decyzję podjęła załoga firmy w referendum strajkowym. Pracownicy domagają się podwyżek płac.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Gimplastu za strajkiem"
 • Masówki w kopalni Krupiński

  Masówki w kopalni Krupiński

  Masówki w kopalni Krupiński

  7 grudnia w kopalni Krupiński w Suszcu odbyły się masówki, podczas których związkowcy rozmawiali z górnikami o przyszłości zakładu. Zdecydowana większość uczestników masówek poparła działania organizacji związkowych i sprzeciwiła się przekazaniu kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

  Czytaj więcej o: "Masówki w kopalni Krupiński"
 • Masówki w kopalni Makoszowy

  Masówki w kopalni Makoszowy

  Masówki w kopalni Makoszowy

  7 grudnia w kopalni Makoszowy rozpoczęły się masówki zorganizowane przez górnicze związki zawodowe. Będą też przeprowadzane 8 grudnia. Równocześnie w kopalni ruszył sondaż wśród górników. – Każdy pracownik będzie mógł odpowiedzieć na pytanie, czy wyraża chęć pozostania na tej kopalni, czy odejścia do innych kopalń znajdujących się w PGG – mówi Artur Banisz, przewodniczący zakładowej Solidarności. Sondaż potrwa do piątku.

  Czytaj więcej o: "Masówki w kopalni Makoszowy"
 • Nie ma porozumienia, będzie referendum strajkowe

  Nie ma porozumienia, będzie referendum strajkowe

  Nie ma porozumienia, będzie referendum strajkowe

  Solidarność z gliwickiego zakładu Isover rozpoczęła przygotowania do referendum strajkowego. To efekt fiaska ostatniej rundy mediacji w sporze płacowym pomiędzy związkiem zawodowym a zarządem firmy. 5 grudnia strony podpisały protokół rozbieżności. 

  Czytaj więcej o: "Nie ma porozumienia, będzie referendum strajkowe"
 • Pakiet gwarancji socjalnych w JSW Koks

  Pakiet gwarancji socjalnych w JSW Koks

  Pakiet gwarancji socjalnych w JSW Koks

  Związki zawodowe i zarząd JSW Koks podpisały pakiet gwarancji socjalnych dla pracowników spółki. Pracodawca zobowiązał się w tym dokumencie, że do 20 lipca 2021 roku w firmie nie będzie zwolnień, a w przypadku złamania tego zobowiązania pracownikom będą przysługiwały 15-miesięczne odprawy. 

  Czytaj więcej o: "Pakiet gwarancji socjalnych w JSW Koks"
 • Powrót z outsourcingu

  Powrót z outsourcingu

  Powrót z outsourcingu

  1 stycznia 2017 roku do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku powróci 150 pracowników, których przejęła w latach 2004-2013 zewnętrzna firma Impel z Wrocławia. Są to m.in. salowe, noszowi, opiekunki medyczne, sanitariuszki oraz pracownicy ochrony. Do ich ponownego zatrudnienia przekonały pracodawcę związki zawodowe.

  Czytaj więcej o: "Powrót z outsourcingu"
 • Nagroda świąteczna w Węglokoks Energia

  Nagroda świąteczna w Węglokoks Energia

  Nagroda świąteczna w Węglokoks Energia

  400 zł brutto premii świątecznej otrzymają pracownicy spółek wchodzących w skład Grupy Węglokoks Energia – to wynik porozumień podpisanych przez Solidarność z zarządami spółek wchodzących w skład Grupy.
  Czytaj więcej o: "Nagroda świąteczna w Węglokoks Energia"
 • Wzrost funduszu płac w gliwickim PKM

  Wzrost funduszu płac w gliwickim PKM

  Wzrost funduszu płac w gliwickim PKM

  W latach 2017-2019 nastąpi systematyczny wzrost funduszu wynagrodzeń pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach. Od 1 stycznia 2017 roku fundusz będzie wyższy o 5 proc. niż dotychczasowy. W kolejnym roku wzrośnie o 3 proc., a następnie o 2 proc. To efekt negocjacji pomiędzy zakładową Solidarnością w PKM Gliwice, a zarządem przedsiębiorstwa.
  Czytaj więcej o: "Wzrost funduszu płac w gliwickim PKM"