Aktualności

 • Podwyżki w Seoyon Electronics

  Podwyżki w Seoyon Electronics

  Podwyżki w Seoyon Electronics

  Wzrosły płace zasadnicze w gliwickiej spółce Seoyon Electronics Poland w Gliwicach. Ich wysokość uzależniona jest od stażu pracy w spółce. Podwyżki gwarantuje pracownikom porozumienie podpisane 27 stycznia przez Solidarność i pracodawcę.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w Seoyon Electronics"
 • 13 zł... i nie kombinuj!

  13 zł... i nie kombinuj!

  13 zł... i nie kombinuj!

  Ruszyła wspólna akcja NSZZ Solidarność i Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej za pracę. Każdy pracownik, który powinien zgodnie z przepisami dostawać 13 zł za godzinę pracy, a pracodawca płaci mu mniej, może zgłosić się po pomoc do „S” za pomocą specjalnego formularza kontaktowego.

  Czytaj więcej o: "13 zł... i nie kombinuj!"
 • Krytyczna sytuacja w hutnictwie

  Krytyczna sytuacja w hutnictwie

  Krytyczna sytuacja w hutnictwie

  Bez zdecydowanych działań rządu przemysł hutniczy w naszym kraju czeka katastrofa -  ostrzegają związkowcy i przedsiębiorcy z branży stalowej. 31 stycznia przedstawiciele hutniczej Solidarności oraz pracodawcy wystosowali wspólny list w tej sprawie do premier Beaty Szydło.

  Czytaj więcej o: "Krytyczna sytuacja w hutnictwie"
 • Tych zmian sektor nie przetrwa

  Tych zmian sektor nie przetrwa

  Tych zmian sektor nie przetrwa

  Sytuacja w przemyśle hutniczym i zagrożenia dla sektora związane z nowelizacją dyrektywy ws. systemu handlu uprawnieniami do emisji CObędą głównymi tematami posiedzenia Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ Solidarność, które odbędzie się 31 stycznia w Dąbrowie Górniczej. W obradach obok związkowców wezmą udział m.in. przedstawiciele organizacji pracodawców hutnictwa, samorządowcy i posłowie.

  Czytaj więcej o: "Tych zmian sektor nie przetrwa"
 • Wzrost wynagrodzeń w AIG

  Wzrost wynagrodzeń w AIG

  Wzrost wynagrodzeń w AIG

  Od 1 stycznia o 150 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników Agencji Inicjatyw Gospodarczych w Tarnowskich Górach. O podwyżki wynagrodzeń wystąpiły do zarządu firmy zakładowe organizacje związkowe. Spółka obsługuje miejscowy aquapark i halę sportową.

  Czytaj więcej o: "Wzrost wynagrodzeń w AIG"
 • Załoga odlewni szykuje się do strajku

  Załoga odlewni szykuje się do strajku

  Załoga odlewni szykuje się do strajku

  6 lutego rozpocznie się strajk w Odlewni Żeliwa w Zawierciu - poinformowały 25 stycznia działające w zakładzie związki zawodowe. O proteście w referendum strajkowym zdecydowali pracownicy. Załoga domaga się podwyżek płac. 

  Czytaj więcej o: "Załoga odlewni szykuje się do strajku"
 • Wyższe płace i wyższe dodatki w Nitroergu

  Wyższe płace i wyższe dodatki w Nitroergu

  Wyższe płace i wyższe dodatki w Nitroergu

  Podniesienie stawek zasadniczych średnio o 140 zł brutto na pracownika i zmiana zasad obliczania premii kwartalnej – to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego z pracodawcą przez organizacje związkowe działające w spółce Nitroerg. Większe podwyżki otrzymają te osoby, które zarabiają mniej.

  Czytaj więcej o: "Wyższe płace i wyższe dodatki w Nitroergu"
 • Podwyżki dla najmniej zarabiających

  Podwyżki dla najmniej zarabiających

  Podwyżki dla najmniej zarabiających

  Od 1 stycznia wzrosły płace zasadnicze blisko 300 najmniej zarabiających pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Podwyżki w średniej wysokości 144 zł brutto otrzymali pracownicy działów: higieny, statystyki medycznej, sterylizatorni oraz działu technicznego. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki dla najmniej zarabiających"
 • Załoga odlewni zdecydowała o strajku

  Załoga odlewni zdecydowała o strajku

  Załoga odlewni zdecydowała o strajku

  Ponad 88 proc. uczestników referendum strajkowego w Odlewni Żeliwa w Zawierciu opowiedziało się za rozpoczęciem strajku. Pracownicy domagają się podwyżek płac. 

  Czytaj więcej o: "Załoga odlewni zdecydowała o strajku"
 • Wspólna akcja Solidarności i PIP

  Wspólna akcja Solidarności i PIP

  Wspólna akcja Solidarności i PIP

  Solidarność i Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczynają akcję, której celem jest egzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej, wynoszącej od 1 stycznia 13 zł brutto. O podjęcie wspólnych działań zwrócił się do PIP przewodniczący „S” Piotr Duda. – To cenna inicjatywa. Wsparcie Solidarności, która ma swoje struktury w całym kraju, jest nam bardzo potrzebne – powiedział Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.

  Czytaj więcej o: "Wspólna akcja Solidarności i PIP"