Aktualności

 • Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Jeśli zaplanowana na 23 kwietnia kolejna runda  mediacji w Polskiej Grupie Górniczej nie zakończy się podpisaniem porozumienia płacowego, dwa dni później we wszystkich jednostkach organizacyjnych spółki przeprowadzony zostanie dwugodzinny strajk ostrzegawczy. 16 kwietnia związki zawodowe działające w PGG powołały Sztab Protestacyjno-Strajkowy.

  Czytaj więcej o: "Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG"
 • Nie ma porozumienia w PGG

  Nie ma porozumienia w PGG

  Nie ma porozumienia w PGG

  Bez zbliżenia stanowisk zakończyła się piątkowa runda mediacji w ramach sporu zbiorowego w Polskiej Grupie Górniczej. W poniedziałek 16 kwietnia odbędzie się spotkanie liderów central związkowych, podczas którego zdecydują oni o dalszych działaniach wobec fiaska dotychczasowych rozmów płacowych z zarządem spółki.

  Czytaj więcej o: "Nie ma porozumienia w PGG"
 • Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  95 proc. pracowników Huty Pokój i jej spółek zależnych, którzy wzięli udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za taką formą protestu. W głosowaniu uczestniczyło przeszło 73 proc. załogi.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Huty Pokój chcą strajku"
 • Nagroda z zysku w PEC Tychy

  Nagroda z zysku w PEC Tychy

  Nagroda z zysku w PEC Tychy

  12 kwietnia pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tychach dostali nagrodę z zysku za 2017 rok. Bonus wyniósł 500 zł netto. Wysokość nagrody uzgodniona została wspólnie przez zarząd spółki i działające w zakładzie związki zawodowe

  Czytaj więcej o: "Nagroda z zysku w PEC Tychy"
 • Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Władze francuskiego koncernu PSA oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie w 2019 roku produkcji benzynowego silnika PureTech w Tychach. W ostatnich latach trwała przebudowa i modernizacja tyskiego zakładu, a jego pracownicy byli oddelegowani do pracy w gliwickiej fabryce koncernu. 
  Czytaj więcej o: "Wraca produkcja, obawy pozostają"
 • Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  9 kwietnia w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęło się referendum strajkowe. Podczas głosowania pracownicy zdecydują, czy są gotowi przystąpić do strajku, by zrealizowany został postulat płacowy przedstawiony przez związki zawodowe. Dotyczy on podwyżek w wysokości 300 zł netto dla pracowników huty i spółek zależnych.

  Czytaj więcej o: "Referendum strajkowe w Hucie Pokój"
 • Pikieta przed Hutą Pokój

  Pikieta przed Hutą Pokój

  Pikieta przed Hutą Pokój

  Ok. 350 osób wzięło udział w pikiecie zorganizowanej 6 kwietnia przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej. Protestujący domagali się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł netto. W zakładzie od wielu miesięcy trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Pikieta przed Hutą Pokój"
 • Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  1 kwietnia wzrosły nauczycielskie pensje. Jednak rzeczywiste kwoty podwyżek są niższe od tych, które podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związkowcy z oświatowej Solidarności podkreślają, że nauczyciele czują się oszukani przez szefową resortu edukacji.
  Czytaj więcej o: "Jakie podwyżki dostali nauczyciele?"
 • Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  W piątek, 6 kwietnia o godz. 14.15 przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej odbędzie się pikieta. Pracownicy zakładu domagają się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł netto. W firmie od wielu miesięcy trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Huty Pokój będą protestować"
 • Podwyżki i premie w Fico Mirros

  Podwyżki i premie w Fico Mirros

  Podwyżki i premie w Fico Mirros

  O 198 zł brutto wzrosną wynagrodzenia zasadnicze wszystkich pracowników spółki Fico Mirrors w Dąbrowie Górniczej. Gwarantuje porozumienie płacowe zawarte 27 marca pomiędzy zarządem a działającymi w zakładzie związkami zawodowymi. Związkowcy wynegocjowali również dwie świąteczne premie w tym roku.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki i premie w Fico Mirros"