Aktualności

 • Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  W sobotę 4 lipca w studiu telewizyjnym Polsatu w Warszawie odbył się koncert „Gramy dla Śląska”. Imprezę zorganizowano, aby wesprzeć walkę z koronawirusem w naszym regionie. W trakcie koncertu zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na rzecz utworzenia Centrum Chorób Zakaźnych przy Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.
  Czytaj więcej o: "Zagrali dla Śląska"
 • Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” zwrócił się do członków związku w naszym regionie o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydatury Andrzeja Dudy. – Pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem wysokiego poziomu dialogu społecznego, gwarantem tego, że głos pracowników, głos związkowców zostanie wysłuchany – czytamy w stanowisku ZR. 

  Czytaj więcej o: "Poparcie dla Andrzeja Dudy"
 • Tu rodziła się „Solidarność”

  Tu rodziła się „Solidarność”

  Tu rodziła się „Solidarność”

  Tu rodziła się „Solidarność” to tytuł wystawy otwartej 1 lipca na rynku w Tarnowskich Górach. Ekspozycję poświęconą strajkom 1980 roku i powstaniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” przygotował Instytut Pamięci Narodowej.

  Czytaj więcej o: "Tu rodziła się „Solidarność”"
 • Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” opracował listę projektów, które powinny otrzymać priorytetową rangę w Programie dla Śląska. Jeden z nich to budowa na Śląsku instalacji IGCC (blok energetyczny gazowo-parowy ze zintegrowanym zgazowywaniem węgla). Dynamiczny rozwój tej technologii obserwowany jest szczególnie w Japonii.

  Czytaj więcej o: "Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia"
 • Działania skarbowej „Solidarności” przyniosły efekty

  Działania skarbowej „Solidarności” przyniosły efekty

  Działania skarbowej „Solidarności” przyniosły efekty

  29 czerwca na konta pracowników urzędów skarbowych wpłynęła premia za I kwartał tego roku. To efekt działań podjętych przez Organizację Zakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Podatkowej Województwa Śląskiego, m.in. pikiety zorganizowanej 26 czerwca przed Izbą Administracji Skarbowej w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Działania skarbowej „Solidarności” przyniosły efekty"
 • Pracownicy administracji skarbowej protestowali w Katowicach

  Pracownicy administracji skarbowej protestowali w Katowicach

  Pracownicy administracji skarbowej protestowali w Katowicach

  Blisko 100 osób protestowało przed siedzibą Izby Administracji Skarbowej w Katowicach przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych przez dyrektora tej placówki. Pikietę zorganizowała Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Podatkowej Województwa Śląskiego.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy administracji skarbowej protestowali w Katowicach"
 • Motoryzacja rusza, ale do normalności jeszcze daleko

  Motoryzacja rusza, ale do normalności jeszcze daleko

  Motoryzacja rusza, ale do normalności jeszcze daleko

  Uruchomienie gliwickiej fabryki Opla i tyskiego Fiata umożliwiło powrót do pracy setkom pracowników zatrudnionych w firmach motoryzacyjnych. Jednak nie we wszystkich zakładach działających w branży automotive jest już dobrze.

  Czytaj więcej o: "Motoryzacja rusza, ale do normalności jeszcze daleko"
 • Prezydent Andrzej Duda Człowiekiem Roku 2019

  Prezydent Andrzej Duda Człowiekiem Roku 2019

  Prezydent Andrzej Duda Człowiekiem Roku 2019

  Prezydent Andrzej Duda został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”.  Idea „Solidarności” polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych, ale bronić ich w taki sposób, żeby działo się to z pożytkiem dla  dla budowy systemu społecznej gospodarki rynkowej. Ja sobie to ogromnie wziąłem do serca – mówił prezydent Andrzej Duda, odbierając nagrodę podczas gali w Zakopanem.

  Czytaj więcej o: "Prezydent Andrzej Duda Człowiekiem Roku 2019"
 • Czas intensywnych negocjacji w Tauron Ciepło

  Czas intensywnych negocjacji w Tauron Ciepło

  Czas intensywnych negocjacji w Tauron Ciepło

  Organizacje związkowe w Tauron Ciepło rozpoczęły negocjacje na temat korekty systemu wynagradzania pracowników zatrudnionych w systemie zmianowym. – Według naszych wyliczeń, obecnie dodatek za pracę w systemie zmianowym to średnio równowartość ok. 30 proc. płacy minimalnej. Dążymy do tego, aby właśnie tyle wynosił comiesięczny ryczałt dla każdego pracującego na zmiany – mówi Tadeusz Nowak, przewodniczący „Solidarności” w Tauron Ciepło.

  Czytaj więcej o: "Czas intensywnych negocjacji w Tauron Ciepło"