Aktualności

 • Strajk w Hucie Pokój odbędzie się 11 maja

  Strajk w Hucie Pokój odbędzie się 11 maja

  Strajk w Hucie Pokój odbędzie się 11 maja

  11 maja o godz. 6.00 w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej i w spółkach zależnych rozpocznie się 24-godzinny strajk. Wcześniej związkowcy informowali, że protest zostanie przeprowadzony 7 maja.
   

  Czytaj więcej o: "Strajk w Hucie Pokój odbędzie się 11 maja"
 • Porozumienie płacowe w PGG

  Porozumienie płacowe w PGG

  Porozumienie płacowe w PGG

  23 kwietnia związki zawodowe i zarząd Polskiej Grupy  Górniczej podpisały porozumienie płacowe kończące trwający  w spółce spór zbiorowy. Na mocy jego zapisów dopłaty gwarantowane do dniówek pracowników wyniosą od 18 do 32 zł w zależności od stanowiska pracy. Strajk ostrzegawczy we wszystkich jednostkach PGG zapowiedziany na 25 kwietnia został odwołany.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie płacowe w PGG"
 • Druga tura PDO w Oplu

  Druga tura PDO w Oplu

  Druga tura PDO w Oplu

  275 osób z gliwickiej fabryki Opla i 25 zatrudnionych w tyskim zakładzie Opel Manufacturing Poland ma objąć kolejna tura programu dobrowolnych odejść. Zgłoszenia chętnych będą przyjmowane od 23 kwietnia do 11 maja.

  Czytaj więcej o: "Druga tura PDO w Oplu"
 • Będzie strajk w Hucie Pokój

  Będzie strajk w Hucie Pokój

  Będzie strajk w Hucie Pokój

  Przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych działających w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej zapowiedzieli, że 7 maja o godz. 6.00 rozpocznie się w tym zakładzie 24-godzinny strajk. Do protestu przystąpią również pracownicy spółek zależnych.

  Czytaj więcej o: "Będzie strajk w Hucie Pokój"
 • Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG

  Jeśli zaplanowana na 23 kwietnia kolejna runda  mediacji w Polskiej Grupie Górniczej nie zakończy się podpisaniem porozumienia płacowego, dwa dni później we wszystkich jednostkach organizacyjnych spółki przeprowadzony zostanie dwugodzinny strajk ostrzegawczy. 16 kwietnia związki zawodowe działające w PGG powołały Sztab Protestacyjno-Strajkowy.

  Czytaj więcej o: "Powstał Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG"
 • Nie ma porozumienia w PGG

  Nie ma porozumienia w PGG

  Nie ma porozumienia w PGG

  Bez zbliżenia stanowisk zakończyła się piątkowa runda mediacji w ramach sporu zbiorowego w Polskiej Grupie Górniczej. W poniedziałek 16 kwietnia odbędzie się spotkanie liderów central związkowych, podczas którego zdecydują oni o dalszych działaniach wobec fiaska dotychczasowych rozmów płacowych z zarządem spółki.

  Czytaj więcej o: "Nie ma porozumienia w PGG"
 • Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  95 proc. pracowników Huty Pokój i jej spółek zależnych, którzy wzięli udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za taką formą protestu. W głosowaniu uczestniczyło przeszło 73 proc. załogi.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Huty Pokój chcą strajku"
 • Nagroda z zysku w PEC Tychy

  Nagroda z zysku w PEC Tychy

  Nagroda z zysku w PEC Tychy

  12 kwietnia pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tychach dostali nagrodę z zysku za 2017 rok. Bonus wyniósł 500 zł netto. Wysokość nagrody uzgodniona została wspólnie przez zarząd spółki i działające w zakładzie związki zawodowe

  Czytaj więcej o: "Nagroda z zysku w PEC Tychy"
 • Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Władze francuskiego koncernu PSA oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie w 2019 roku produkcji benzynowego silnika PureTech w Tychach. W ostatnich latach trwała przebudowa i modernizacja tyskiego zakładu, a jego pracownicy byli oddelegowani do pracy w gliwickiej fabryce koncernu. 
  Czytaj więcej o: "Wraca produkcja, obawy pozostają"
 • Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  9 kwietnia w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęło się referendum strajkowe. Podczas głosowania pracownicy zdecydują, czy są gotowi przystąpić do strajku, by zrealizowany został postulat płacowy przedstawiony przez związki zawodowe. Dotyczy on podwyżek w wysokości 300 zł netto dla pracowników huty i spółek zależnych.

  Czytaj więcej o: "Referendum strajkowe w Hucie Pokój"