Aktualności

 • Pierwsza premia od pięciu lat

  Pierwsza premia od pięciu lat

  Pierwsza premia od pięciu lat

  Dzięki staraniom Solidarności ze spółki Koleje Śląskie w przedsiębiorstwie wprowadzony został pilotażowy program premiowania drużyn konduktorskich i trakcyjnych. Dzięki temu 10 czerwca konduktorzy i maszyniści pociągów po raz pierwszy od pięciu lat otrzymają premie. 

  Czytaj więcej o: "Pierwsza premia od pięciu lat"
 • Delegowany nie znaczy gorszy

  Delegowany nie znaczy gorszy

  Delegowany nie znaczy gorszy

  Osoby delegowane do pracy w innych krajach Unii Europejskiej nie będą mogły zarabiać mniej od pracowników miejscowych – to najważniejsza, ale nie jedyna zmiana, dotycząca zasad delegowania pracowników przegłosowana przez Parlament Europejski.

  Czytaj więcej o: "Delegowany nie znaczy gorszy"
 • Premier zajmie się kwestią reaktywacji Krupińskiego?

  Premier zajmie się kwestią reaktywacji Krupińskiego?

  Premier zajmie się kwestią reaktywacji Krupińskiego?

  Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność zwróciło się do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o objęcie przez niego osobistym nadzorem działań umożliwiających ponowne uruchomienie kopalni Krupiński w Suszcu. W ocenie władz śląsko-dąbrowskiej „S” dotychczasowe postępowanie resortu energii w tej sprawie pozostawia wiele do życzenia.

  Czytaj więcej o: "Premier zajmie się kwestią reaktywacji Krupińskiego?"
 • Spór płacowy w ZKM Zawiercie

  Spór płacowy w ZKM Zawiercie

  Spór płacowy w ZKM Zawiercie

  24 maja związki zawodowe z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zwróciły się do prezydenta miasta o rozwiązanie konfliktu w negocjacjach płacowych z zarządem spółki. Powodem sporu jest niedotrzymanie przez pracodawcę uzgodnień płacowych zawartych ze stroną społeczną.

  Czytaj więcej o: "Spór płacowy w ZKM Zawiercie"
 • Podwyżki i nagroda w Adient Seating Poland

  Podwyżki i nagroda w Adient Seating Poland

  Podwyżki i nagroda w Adient Seating Poland

  Podwyżki płac zasadniczych, podniesienie minimalnych stawek w zakładzie i wypłata jednorazowej nagrody – to najważniejsze zapisy porozumienia wynegocjowanego z pracodawcą  przez Solidarność w firmie Adient Seating Poland w Bieruniu. Dzięki staraniom związku wynagrodzenia w firmie wzrosły w ostatniej dekadzie dwukrotnie.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki i nagroda w Adient Seating Poland "
 • Solidarność chce rozmawiać o ZUZP

  Solidarność chce rozmawiać o ZUZP

  Solidarność chce rozmawiać o ZUZP

  Solidarność z Tauron Wydobycie zwróciła się do pracodawcy o rozpoczęcie rozmów na temat zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. Chodzi o stworzenie pracownikom z długim stażem pracy możliwości rozwoju zawodowego i awansu,
  co przełoży się na wzrost ich wynagrodzeń.

  Czytaj więcej o: "Solidarność chce rozmawiać o ZUZP"
 • Nowy szef górniczej Solidarności

  Nowy szef górniczej Solidarności

  Nowy szef górniczej Solidarności

  Bogusław Hutek został nowym przewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Dotychczasowy szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik nie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję.

  Czytaj więcej o: "Nowy szef górniczej Solidarności"
 • Czas do końca maja

  Czas do końca maja

  Czas do końca maja

  W placówkach służby zdrowia rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych i pracodawców dotyczące wzrostu wynagrodzeń zagwarantowanego w tzw. ustawie podwyżkowej. Na podpisanie porozumień strony mają czas do 31 maja. Jeżeli do tego dnia to nie nastąpi, wówczas pracodawca sam zdecyduje o wysokości podwyżek.

  Czytaj więcej o: "Czas do końca maja"
 • Wzrost płac w Centrum Serwisowym dla Pendolino

  Wzrost płac w Centrum Serwisowym dla Pendolino

  Wzrost płac w Centrum Serwisowym dla Pendolino

  Podwyżkę płac zasadniczych o 250 zł brutto wynegocjowała z zarządem Centrum Serwisowego dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej zakładowa Solidarność. Wyższe wynagrodzenia pracownicy otrzymają w czerwcu z wyrównaniem za dwa poprzednie miesiące.

  Czytaj więcej o: "Wzrost płac w Centrum Serwisowym dla Pendolino"
 • Lepsze zarobki w Tramwajach Śląskich

  Lepsze zarobki w Tramwajach Śląskich

  Lepsze zarobki w Tramwajach Śląskich

  O 200 zł brutto wzrastają od maja płace zasadnicze wszystkich pracowników Tramwajów Śląskich. W sierpniu będzie kolejna podwyżka, uzależniona od indywidualnych ocen pracy. 21 maja organizacje związkowe ze spółki Tramwaje Śląskie zawarły z zarządem przedsiębiorstwa porozumienie płacowe na 2018 rok.

  Czytaj więcej o: "Lepsze zarobki w Tramwajach Śląskich"