Aktualności

 • Wciąż bez porozumienia w PGG

  Wciąż bez porozumienia w PGG

  Wciąż bez porozumienia w PGG

  Bez porozumienia zakończyły się w czwartek 28 listopada późnym wieczorem negocjacje płacowe związków zawodowych z zarządem Polskiej Grupy Górniczej, prowadzone w obecności wiceministra aktywów państwowych Adama Gawędy. Rozmowy mają zostać wznowione w piątek 29 listopada. 

  Czytaj więcej o: "Wciąż bez porozumienia w PGG"
 • Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Wzrost wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników firmy o 330 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego 26 listopada przez organizacje związkowe działające na pyrzowickim lotnisku i ich pracodawcę – Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska"
 • Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  W gronie laureatów tegorocznej, XII edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom znalazła się firma Orlen Południe w Trzebini. – Nominowaliśmy pracodawcę do konkursu i cieszymy się z tej nagrody, ale nie pozwolimy mu spocząć na laurach. Będziemy przyglądać się działaniom zarządu, żebyśmy za rok również mogli powiedzieć, że dba o pracowników – mówi Tomasz Żochowski, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. 
  Czytaj więcej o: "Orlen Południe przyjaznym pracodawcą"
 • Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Wygaszenie wielkiego pieca w Krakowie będzie początkiem końca hutnictwa w naszym kraju, jeśli polski rząd zgodzi się na tzw. „neutralność klimatyczną” forsowaną przez bogate kraje UE – alarmuje Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. W stanowisku skierowanym do premiera domagają się pilnej interwencji w sprawie trudnej sytuacji w sektorze stalowym.
   
  Czytaj więcej o: "Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie"
 • „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  „S” krytykuje działania pracodawców w Oplu

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” wezwał zarządy Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland do podjęcia rozmów ze związkami zawodowymi dotyczących zasad transferu pracowników pomiędzy tymi firmami. W ocenie związkowców w gliwickiej fabryce łamane są podstawowe standardy dialogu społecznego. 

  Czytaj więcej o: "„S” krytykuje działania pracodawców w Oplu "
 • Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę czekają na rozmowy

  Drugą dobę grupa ok. 40 przedstawicieli 9 central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej przebywa w siedzibie władz spółki, domagając się rozpoczęcia rozmów na temat podwyżek płac. – Wczorajsze próby rozpoczęcia jakichś merytorycznych negocjacji zakończyły się fiaskiem. Dziś rano uzgodniliśmy z zarządem, że o 15.00 rozpoczną się rozmowy. Z pisemnymi propozycjami, bo tego wczoraj zabrakło – poinformował Bogusław Hutek, szef górniczej „S".
  Czytaj więcej o: "Drugą dobę czekają na rozmowy"
 • Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy

  Reprezentanci central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej przyszli dziś do siedziby spółki z żądaniem natychmiastowego rozpoczęcia rozmów na temat podwyżek płac. Zapowiadają, że będą przebywać w budynku tak długo, dopóki nie uzyskają gwarancji realizacji swoich postulatów.

  Czytaj więcej o: "Weszli do siedziby PGG. Czekają na rozmowy"
 • Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

  25 listopada ok. 1000 osób protestowało przed siedzibą zarządu spółki Castorama Polska w Warszawie w obronie działaczy „Solidarności” dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. W tym samym dniu przed sklepami sieci w całej Polsce przeprowadzono akcję ulotkową.

  Czytaj więcej o: "Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy"
 • Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie

  18 listopada kilkuset pracowników ArcelorMittal Poland protestowało przeciwko decyzji koncernu o wygaszeniu wielkiego pieca w hucie w Krakowie. Związkowcy wskazują, że zagrożonych jest ok. 1200 miejsc pracy. Obawiają się też, że wyłączenie części surowcowej w krakowskim zakładzie może być początkiem końca przemysłu stalowego w Polsce. 

  Czytaj więcej o: "Protest przeciwko wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie"
 • Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej

  Organizacje związkowe z Polskiej Grupy Górniczej weszły w spór zbiorowy z zarządem spółki. Bezpośrednią przyczyną sporu jest fiasko prowadzonych 20 listopada rozmów na temat podwyżek płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. „czternastka”. 
  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej"