Aktualności

 • Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Cła nałożone przez USA na importowaną stal i aluminium stanowią zagrożenie dla konkurencyjności hut działających w naszym kraju – alarmuje prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Władze regionalnych struktur związku zwróciły się do rządzących o podjęcie pilnych działań na rzecz ochrony polskiego przemysłu stalowego.

  Czytaj więcej o: "Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego"
 • Ministerstwo analizuje

  Ministerstwo analizuje

  Ministerstwo analizuje

  Po dwóch miesiącach oczekiwania śląsko-dąbrowska Solidarność otrzymała od Ministerstwa Energii odpowiedź na skierowane w styczniu wystąpienie w sprawie konieczności nowelizacji ustawy z 12 października 2017 roku o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.
   

  Czytaj więcej o: "Ministerstwo analizuje"
 • Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  O 3 proc. wzrosną od kwietnia płace zasadnicze pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem przedsiębiorstwa.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki wynagrodzeń w JZR"
 • Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  14 marca w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczął się spór zbiorowy pomiędzy centralami związkowymi a zarządem spółki.  Reprezentanci związków zawodowych domagają 10-proc. podwyżek płac dla pracowników PGG.

  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w PGG"
 • Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  4 czerwca  Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno wprowadzi sieciowy bilet roczny, który będzie kosztował 180 zł. Zmienione zostaną także ceny biletów okresowych. Bilet półroczny będzie można kupić za 120 zł, kwartalny za 90 zł oraz miesięczny za 60 zł

  Czytaj więcej o: "Tani bilet na cały rok"
 • Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Istnieje ryzyko, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przestanie być szpitalem wojewódzkim i stanie się szpitalem powiatowym lub filią innej placówki – ostrzegają związkowcy z Solidarności służby zdrowia.

  Czytaj więcej o: "Lekarze zostaną w szpitalu?"
 • Wzrosły płace w Valeo

  Wzrosły płace w Valeo

  Wzrosły płace w Valeo

  O 190 zł brutto wzrosną płace zasadnicze tych pracowników spółki Valeo Lighting Systems z Chrzanowa, których staż pracy wynosi co najmniej 3 lata. To najważniejszy zapis porozumienia płacowego podpisanego przez zakładową Solidarność i zarząd spółki.

  Czytaj więcej o: "Wzrosły płace w Valeo"
 • Najważniejszy cel został zrealizowany

  Najważniejszy cel został zrealizowany

  Najważniejszy cel został zrealizowany

  Przygotowanie i rozpoczęcie realizacji Programu dla Śląska było priorytetowym zadaniem śląsko-dąbrowskiej Solidarności w mijającej kadencji i ten cel został osiągnięty. 6 marca Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność przyjęło sprawozdanie władz wykonawczych związku w naszym regionie za lata 2016-2017.

  Czytaj więcej o: "Najważniejszy cel został zrealizowany"
 • We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  6 marca w Katowicach odbędzie się Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Przedmiotem obrad będzie podsumowanie działalności regionalnych struktur związku w latach 2016-2017.

  Czytaj więcej o: "We wtorek Walne Zebranie Delegatów"
 • Co z tym układem?

  Co z tym układem?

  Co z tym układem?

  Związki zawodowe z Polskiej Grupy Górniczej domagają się przyspieszenia prac nad nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy w spółce. – Od listopada właściwie stoimy w miejscu – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w PGG.

  Czytaj więcej o: "Co z tym układem? "