Aktualności

 • Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  7-procentowe podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich osób zatrudnionych w firmie i objęcie pracowników dołowych ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków – to najważniejsze osiągnięcia Solidarności w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo. Przedstawicielom „S” udało się doprowadzić do podwyżek wynagrodzeń w ciągu zaledwie czterech miesięcy od założenia związku w firmie.

  Czytaj więcej o: "Działają cztery miesiące, już mają sukcesy"
 • W Tychach znów produkują silniki

  W Tychach znów produkują silniki

  W Tychach znów produkują silniki

  17 stycznia w fabryce Opla w Tychach ruszyła produkcja nowoczesnych silników benzynowych PureTech stosowanych w pojazdach m.in. Peugeota, Citroena i Opla. Zakład wznowił pracę po czterech latach przerwy, w trakcie której jego załoga była przeniesiona do fabryki w Gliwicach.
  Czytaj więcej o: "W Tychach znów produkują silniki"
 • Solidarność w MOPS w Katowicach

  Solidarność w MOPS w Katowicach

  Solidarność w MOPS w Katowicach

  W ciągu pierwszych trzech miesięcy działalności Solidarności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach do związku zapisało się blisko 80 osób. Pracownicy tej instytucji zorganizowali się, żeby walczyć o wyższe płace i doprowadzić do zmian w regulaminie wynagradzania oraz w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

  Czytaj więcej o: "Solidarność w MOPS w Katowicach"
 • Najpierw podwyżki, potem dalsze rozmowy

  Najpierw podwyżki, potem dalsze rozmowy

  Najpierw podwyżki, potem dalsze rozmowy

  Oświatowa Solidarność nie będzie uczestniczyła w spotkaniach z szefową resortu edukacji – taką decyzję podjął 21 stycznia Komitet Protestacyjno-Strajkowy powołany przez Radę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Wznowienie negocjacji związkowcy uzależniają od spełnienia najważniejszego postulatu oświatowej „S”, czyli podwyższenia nauczycielskich pensji.
  Czytaj więcej o: "Najpierw podwyżki, potem dalsze rozmowy"
 • Szansa na zażegnanie konfliktu

  Szansa na zażegnanie konfliktu

  Szansa na zażegnanie konfliktu

  – Na dzisiaj sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej została uspokojona. Istnieje spora szansa, że konflikt zostanie zażegnany – powiedział po spotkaniu reprezentatywnych central związkowych działających w JSW z kierownictwem Ministerstwa Energii Roman Brudziński, wiceprzewodniczący Solidarności w spółce. 
  Czytaj więcej o: "Szansa na zażegnanie konfliktu"
 • Petycja do posłów PiS

  Petycja do posłów PiS

  Petycja do posłów PiS

  W poniedziałek 21 stycznia przedstawiciele Solidarności odwiedzali biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, aby przekazać im petycję dotyczącą coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. Akcja została zorganizowana wspólnie przez Krajową Sekcję Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”. 

  Czytaj więcej o: "Petycja do posłów PiS"
 • Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Manifestacja górniczych związków zawodowych przed Ministerstwem Energii zapowiadana na 21 stycznia nie odbędzie się. Zaplanowane na ten dzień posiedzenie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostało odwołane. Jednocześnie na piątek 25 stycznia zwołane zostało posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. 

  Czytaj więcej o: "Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy"
 • Podwyżki w katowickim samorządzie

  Podwyżki w katowickim samorządzie

  Podwyżki w katowickim samorządzie

  W styczniu weszły w życie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników katowickiego magistratu oraz instytucji podległych miejskiemu samorządowi wynegocjowane przez Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach. W przeliczeniu na etat zarobki wzrosną o 400 zł brutto. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w katowickim samorządzie"
 • Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  We wtorek 15 stycznia podczas posiedzenia Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność powołano Komitet Protestacyjno-Strajkowy. To skutek braku satysfakcjonujących efektów wielomiesięcznych negocjacji z rządem i nierealizowania postulatów związku.

  Czytaj więcej o: "Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie"