Aktualności

 • Dobrowolne odejścia w Oplu

  Dobrowolne odejścia w Oplu

  Dobrowolne odejścia w Oplu

  W gliwickiej fabryce Opla uruchomiony został program dobrowolnych odejść, który ma objąć 190 pracowników. W lutym w zakładzie zostanie zlikwidowana trzecia zmiana.

  Czytaj więcej o: "Dobrowolne odejścia w Oplu"
 • Trzeba naprawić krzywdę wyrządzoną emerytom

  Trzeba naprawić krzywdę wyrządzoną emerytom

  Trzeba naprawić krzywdę wyrządzoną emerytom

  Solidarność w spółce Tauron Wydobycie żąda przywrócenia deputatu węglowego dla emerytów i rencistów. Jak tłumaczą związkowcy, pracownicy spółki, którzy w zeszłym roku przeszli na emerytury, nie otrzymali 10-tysięcznej rekompensaty za utracony węgiel. – Ci ludzie zostali zwyczajnie oszukani – mówi Waldemar Sopata, przewodniczący Solidarności w Tauron Wydobycie.

  Czytaj więcej o: "Trzeba naprawić krzywdę wyrządzoną emerytom"
 • Ostatnia tona węgla ze Śląska

  Ostatnia tona węgla ze Śląska

  Ostatnia tona węgla ze Śląska

  Pod koniec grudnia z Ruchu Śląsk kopalni Wujek wyjechała ostatnia tona węgla. Już niebawem kopalnia zostanie przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Załodze nie przekazano jednak informacji, kiedy dokładnie to nastąpi i co stanie się z pracownikami.

  Czytaj więcej o: "Ostatnia tona węgla ze Śląska"
 • Mają nowy zakładowy układ zbiorowy pracy

  Mają nowy zakładowy układ zbiorowy pracy

  Mają nowy zakładowy układ zbiorowy pracy

  Ujednolicenie stawek zaszeregowania, wprowadzenie nagrody z okazji branżowego święta i dodatków stażowych – to najważniejsze zapisy nowego zakładowego układu zbiorowego pracy, który został podpisany pod koniec ubiegłego roku w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych S.A.

  Czytaj więcej o: "Mają nowy zakładowy układ zbiorowy pracy"
 • Pikieta pracowników ZEC

  Pikieta pracowników ZEC

  Pikieta pracowników ZEC

  21 grudnia pracownicy Zakładów Energetyki Cieplnej w Katowicach pikietowali przed siedzibą firmy. Domagają się podwyżek wynagrodzeń zasadniczych o 500 zł brutto. W spółce trwa pogotowie strajkowe.

  Czytaj więcej o: "Pikieta pracowników ZEC"
 • Koniec sporu w Roca Polska

  Koniec sporu w Roca Polska

  Koniec sporu w Roca Polska

  O 10 procent wzrosną od 1 stycznia płace zasadnicze pracowników produkcji w spółce Roca Polska w Gliwicach – to najważniejszy zapis porozumienia zawartego pomiędzy zarządem a zakładową Solidarnością. Porozumienie zakończyło spór zbiorowy w spółce.

  Czytaj więcej o: "Koniec sporu w Roca Polska"
 • Hołd dziewięciu górnikom

  Hołd dziewięciu górnikom

  Hołd dziewięciu górnikom

  Duch wolności jest tym, co określa naszą narodową tożsamość. Idea solidarności, łączące nas poczucie wspólnoty są silniejsze niż jakiekolwiek formy represji i terroru – podkreśli prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 36. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek.

  Czytaj więcej o: "Hołd dziewięciu górnikom"
 • Dodatek za pracę w dni wolne

  Dodatek za pracę w dni wolne

  Dodatek za pracę w dni wolne

  Do końca sezonu zimowego pracownicy Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śląskim, którzy w zimie odśnieżają ulice i drogi, będą dostawać do pensji nagrodę pieniężną za pracę w dni ustawowo wolne od pracy. Wysokość dodatku wynosi 70 zł brutto za dniówkę.

  Czytaj więcej o: "Dodatek za pracę w dni wolne"
 • Podwyżki płac w Saint-Gobain

  Podwyżki płac w Saint-Gobain

  Podwyżki płac w Saint-Gobain

  Od 1 stycznia 2018 roku wzrosną płace zasadnicze w spółce Saint-Gobain Construction Products Polska w Gliwicach. Podwyżkę w wysokości co najmniej 200 zł brutto dostaną wszyscy pracownicy firmy. To efekt porozumienia zawartego na pocżątku grudnia pomiędzy zarządem spółki a zakładowymi organizacjami związkowymi.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w Saint-Gobain"
 • Pogotowie strajkowe w ZEC w Katowicach

  Pogotowie strajkowe w ZEC w Katowicach

  Pogotowie strajkowe w ZEC w Katowicach

  Wszystkie wydziały Zakładów Energetyki Cieplnej w Katowicach zostały oflagowane, a 15 grudnia w firmie rozpocznie się pogotowie strajkowe. Pracownicy spółki domagają się podwyższenia płac zasadniczych o 500 zł brutto.

  Czytaj więcej o: "Pogotowie strajkowe w ZEC w Katowicach"