Aktualności

 • Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Wraca produkcja, obawy pozostają

  Władze francuskiego koncernu PSA oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie w 2019 roku produkcji benzynowego silnika PureTech w Tychach. W ostatnich latach trwała przebudowa i modernizacja tyskiego zakładu, a jego pracownicy byli oddelegowani do pracy w gliwickiej fabryce koncernu. 
  Czytaj więcej o: "Wraca produkcja, obawy pozostają"
 • Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  Referendum strajkowe w Hucie Pokój

  9 kwietnia w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęło się referendum strajkowe. Podczas głosowania pracownicy zdecydują, czy są gotowi przystąpić do strajku, by zrealizowany został postulat płacowy przedstawiony przez związki zawodowe. Dotyczy on podwyżek w wysokości 300 zł netto dla pracowników huty i spółek zależnych.

  Czytaj więcej o: "Referendum strajkowe w Hucie Pokój"
 • Pikieta przed Hutą Pokój

  Pikieta przed Hutą Pokój

  Pikieta przed Hutą Pokój

  Ok. 350 osób wzięło udział w pikiecie zorganizowanej 6 kwietnia przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej. Protestujący domagali się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł netto. W zakładzie od wielu miesięcy trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Pikieta przed Hutą Pokój"
 • Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  Jakie podwyżki dostali nauczyciele?

  1 kwietnia wzrosły nauczycielskie pensje. Jednak rzeczywiste kwoty podwyżek są niższe od tych, które podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związkowcy z oświatowej Solidarności podkreślają, że nauczyciele czują się oszukani przez szefową resortu edukacji.
  Czytaj więcej o: "Jakie podwyżki dostali nauczyciele?"
 • Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  W piątek, 6 kwietnia o godz. 14.15 przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej odbędzie się pikieta. Pracownicy zakładu domagają się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł netto. W firmie od wielu miesięcy trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Huty Pokój będą protestować"
 • Podwyżki i premie w Fico Mirros

  Podwyżki i premie w Fico Mirros

  Podwyżki i premie w Fico Mirros

  O 198 zł brutto wzrosną wynagrodzenia zasadnicze wszystkich pracowników spółki Fico Mirrors w Dąbrowie Górniczej. Gwarantuje porozumienie płacowe zawarte 27 marca pomiędzy zarządem a działającymi w zakładzie związkami zawodowymi. Związkowcy wynegocjowali również dwie świąteczne premie w tym roku.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki i premie w Fico Mirros"
 • Wyższe płace w Sandviku

  Wyższe płace w Sandviku

  Wyższe płace w Sandviku

  Średnio o 3,5 proc. wzrosną w kwietniu wynagrodzenia zasadnicze w spółce Sandvik Polska w Katowicach. Na konta pracowników wyższe płace wpłyną na początku maja. 

  Czytaj więcej o: "Wyższe płace w Sandviku"
 • Podwyżki płac w spółce Zamet

  Podwyżki płac w spółce Zamet

  Podwyżki płac w spółce Zamet

  O 4 proc. wzrośnie od kwietnia fundusz płac w spółce Zamet Budowa Maszyn w Tarnowskich Górach. Podwyżki wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników uzależnione będą od poziomu ich płac zasadniczych. Nie mogą być jednak niższe niż 100 zł brutto. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w spółce Zamet"
 • Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia w sprawie podwyżek płac w Polskiej Grupie Górniczej. Do końca marca ma zostać wskazany mediator, który po zaakceptowaniu przez obie strony sporu przystąpi do pracy. Mediacje mają ruszyć po świętach. 

  Czytaj więcej o: "Nie ma porozumienia, będą mediacje"
 • Rozmowy płacowe w Bowimie

  Rozmowy płacowe w Bowimie

  Rozmowy płacowe w Bowimie

  Związkowcy z Solidarności działającej w spółce Bowim w Sosnowcu domagają się podwyższenia płac zasadniczych wszystkich pracowników firmy o kwotę 200 zł brutto. Podkreślają, że wynagrodzenia zasadnicze od 2011 roku stoją w miejscu, tymczasem w zeszłym roku zakład wypracował rekordowe zyski, którymi pracodawca powinien podzielić się z załogą.

  Czytaj więcej o: "Rozmowy płacowe w Bowimie"