Aktualności

 • Wyższe płace w Sandviku

  Wyższe płace w Sandviku

  Wyższe płace w Sandviku

  Średnio o 3,5 proc. wzrosną w kwietniu wynagrodzenia zasadnicze w spółce Sandvik Polska w Katowicach. Na konta pracowników wyższe płace wpłyną na początku maja. 

  Czytaj więcej o: "Wyższe płace w Sandviku"
 • Podwyżki płac w spółce Zamet

  Podwyżki płac w spółce Zamet

  Podwyżki płac w spółce Zamet

  O 4 proc. wzrośnie od kwietnia fundusz płac w spółce Zamet Budowa Maszyn w Tarnowskich Górach. Podwyżki wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników uzależnione będą od poziomu ich płac zasadniczych. Nie mogą być jednak niższe niż 100 zł brutto. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w spółce Zamet"
 • Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia, będą mediacje

  Nie ma porozumienia w sprawie podwyżek płac w Polskiej Grupie Górniczej. Do końca marca ma zostać wskazany mediator, który po zaakceptowaniu przez obie strony sporu przystąpi do pracy. Mediacje mają ruszyć po świętach. 

  Czytaj więcej o: "Nie ma porozumienia, będą mediacje"
 • Rozmowy płacowe w Bowimie

  Rozmowy płacowe w Bowimie

  Rozmowy płacowe w Bowimie

  Związkowcy z Solidarności działającej w spółce Bowim w Sosnowcu domagają się podwyższenia płac zasadniczych wszystkich pracowników firmy o kwotę 200 zł brutto. Podkreślają, że wynagrodzenia zasadnicze od 2011 roku stoją w miejscu, tymczasem w zeszłym roku zakład wypracował rekordowe zyski, którymi pracodawca powinien podzielić się z załogą.

  Czytaj więcej o: "Rozmowy płacowe w Bowimie"
 • Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego

  Cła nałożone przez USA na importowaną stal i aluminium stanowią zagrożenie dla konkurencyjności hut działających w naszym kraju – alarmuje prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Władze regionalnych struktur związku zwróciły się do rządzących o podjęcie pilnych działań na rzecz ochrony polskiego przemysłu stalowego.

  Czytaj więcej o: "Kolejne zagrożenie dla sektora stalowego"
 • Ministerstwo analizuje

  Ministerstwo analizuje

  Ministerstwo analizuje

  Po dwóch miesiącach oczekiwania śląsko-dąbrowska Solidarność otrzymała od Ministerstwa Energii odpowiedź na skierowane w styczniu wystąpienie w sprawie konieczności nowelizacji ustawy z 12 października 2017 roku o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.
   

  Czytaj więcej o: "Ministerstwo analizuje"
 • Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  Podwyżki wynagrodzeń w JZR

  O 3 proc. wzrosną od kwietnia płace zasadnicze pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem przedsiębiorstwa.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki wynagrodzeń w JZR"
 • Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  14 marca w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczął się spór zbiorowy pomiędzy centralami związkowymi a zarządem spółki.  Reprezentanci związków zawodowych domagają 10-proc. podwyżek płac dla pracowników PGG.

  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w PGG"
 • Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  4 czerwca  Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno wprowadzi sieciowy bilet roczny, który będzie kosztował 180 zł. Zmienione zostaną także ceny biletów okresowych. Bilet półroczny będzie można kupić za 120 zł, kwartalny za 90 zł oraz miesięczny za 60 zł

  Czytaj więcej o: "Tani bilet na cały rok"
 • Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Istnieje ryzyko, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przestanie być szpitalem wojewódzkim i stanie się szpitalem powiatowym lub filią innej placówki – ostrzegają związkowcy z Solidarności służby zdrowia.

  Czytaj więcej o: "Lekarze zostaną w szpitalu?"