Aktualności

 • Petycja do posłów PiS

  Petycja do posłów PiS

  Petycja do posłów PiS

  W poniedziałek 21 stycznia przedstawiciele Solidarności odwiedzali biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, aby przekazać im petycję dotyczącą coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. Akcja została zorganizowana wspólnie przez Krajową Sekcję Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”. 

  Czytaj więcej o: "Petycja do posłów PiS"
 • Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy

  Manifestacja górniczych związków zawodowych przed Ministerstwem Energii zapowiadana na 21 stycznia nie odbędzie się. Zaplanowane na ten dzień posiedzenie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostało odwołane. Jednocześnie na piątek 25 stycznia zwołane zostało posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. 

  Czytaj więcej o: "Górnicza manifestacja odwołana. Będą rozmowy"
 • Podwyżki w katowickim samorządzie

  Podwyżki w katowickim samorządzie

  Podwyżki w katowickim samorządzie

  W styczniu weszły w życie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników katowickiego magistratu oraz instytucji podległych miejskiemu samorządowi wynegocjowane przez Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach. W przeliczeniu na etat zarobki wzrosną o 400 zł brutto. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w katowickim samorządzie"
 • Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie

  We wtorek 15 stycznia podczas posiedzenia Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność powołano Komitet Protestacyjno-Strajkowy. To skutek braku satysfakcjonujących efektów wielomiesięcznych negocjacji z rządem i nierealizowania postulatów związku.

  Czytaj więcej o: "Komitet protestacyjno-strajkowy w oświacie"
 • Żółte wstążki w urzędzie wojewódzkim

  Żółte wstążki w urzędzie wojewódzkim

  Żółte wstążki w urzędzie wojewódzkim

  Od 14 stycznia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach trwa akcja solidarnościowa z pracownikami Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, którzy walczą o podwyżki wynagrodzeń. Akcja polega na przypinaniu do ubrań żółtych wstążeczek. Biorą w niej udział wszystkie związki zawodowe działające w katowickim urzędzie.

  Czytaj więcej o: "Żółte wstążki w urzędzie wojewódzkim"
 • Samo nic nie przyjdzie

  Samo nic nie przyjdzie

  Samo nic nie przyjdzie

  Pracownicy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Rybniku w grudniu zeszłego roku założyli Solidarność. – W pojedynkę nic się nie osiągnie. Tylko działając razem, możemy skutecznie upomnieć się o podwyżki wynagrodzeń i poprawę warunków pracy – mówi Ilona Szczyrba, przewodnicząca „S” w placówce.

  Czytaj więcej o: "Samo nic nie przyjdzie"
 • Minister Energii utracił zaufanie górników

  Minister Energii utracił zaufanie górników

  Minister Energii utracił zaufanie górników

  Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność wystąpiła do premiera Mateusza Morawieckiego o przekazanie wszelkich pełnomocnictw dotyczących branży górniczej wiceministrowi energii Grzegorzowi Tobiszowskiemu. Górnicza „S” wskazała na utratę zaufania do szefa resortu Krzysztofa Tchórzewskiego.

  Czytaj więcej o: "Minister Energii utracił zaufanie górników"
 • Solidarność powołała sztab protestacyjno-strajkowy

  Solidarność powołała sztab protestacyjno-strajkowy

  Solidarność powołała sztab protestacyjno-strajkowy

  11 stycznia konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ Solidarność przekształcił się w sztab protestacyjno-strajkowy. To efekt braku realizacji postulatów związku oraz lekceważenia dialogu społecznego przez rządzących. 

  Czytaj więcej o: "Solidarność powołała sztab protestacyjno-strajkowy"
 • Konflikt z resortem energii. Będzie sztab protestacyjno-strajkowy w JSW

  Konflikt z resortem energii. Będzie sztab protestacyjno-strajkowy w JSW

  Konflikt z resortem energii. Będzie sztab protestacyjno-strajkowy w JSW

  Reprezentatywne związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej zapowiedziały powołanie sztabu protestacyjno-strajkowego. To reakcja na odwołanie przez Radę Nadzorczą JSW dwojga jej wiceprezesów podczas posiedzenia 10 stycznia. W ocenie związkowców działania resortu energii oraz Rady Nadzorczej są szkodliwe dla spółki, a ich celem jest umożliwienie wyprowadzenia z niej pieniędzy.

  Czytaj więcej o: "Konflikt z resortem energii. Będzie sztab protestacyjno-strajkowy w JSW"
 • Akcja protestacyjna w JSW

  Akcja protestacyjna w JSW

  Akcja protestacyjna w JSW

  W czwartek 10 stycznia przed siedzibą zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbędzie się akcja protestacyjna. Na ten dzień zaplanowano posiedzenie Rady Nadzorczej spółki, podczas którego odwołany ma zostać prezes JSW Daniel Ozon. Zmianom personalnym we władzach spółki sprzeciwia się strona społeczna.

  Czytaj więcej o: "Akcja protestacyjna w JSW"