Aktualności

 • Smutne "buźki" w Katowicach

  Smutne "buźki" w Katowicach

  Smutne "buźki" w Katowicach

  Pracownicy katowickiego magistratu przypięli  do swoich ubrań tzw. „emotki” przedstawiające smutek. W ten sposób chcą zwrócić uwagę prezydenta Katowic na problem swoich niskich, niewaloryzowanych od kilku lat wynagrodzeń.

  Czytaj więcej o: "Smutne "buźki" w Katowicach"
 • Manifestacja i koncert przed Sejmem

  Manifestacja i koncert przed Sejmem

  Manifestacja i koncert przed Sejmem

  Ponad tysiąc pracowników sądownictwa manifestowało w piątek 26 października na ulicach Warszawy. Akcje protestacyjne przeprowadzono również w kilkudziesięciu sądach w całej Polsce. Sądownicza Solidarność domaga się wyrównania wynagrodzeń o wskaźnik inflacji.

  Czytaj więcej o: "Manifestacja i koncert przed Sejmem"
 • Fundacja ma 20 lat

  Fundacja ma 20 lat

  Fundacja ma 20 lat

  W ciągu 20 lat działalności wysłaliśmy na kolonie 75 tys. dzieci. Solidarność to nie tylko protesty i obrona praw pracowniczych, jak często jesteśmy postrzegani - powiedział Piotr Duda podczas uroczystego spotkania z okazji 20. rocznicy powstania Fundacji im. Grzegorza Kolosy.

  Czytaj więcej o: "Fundacja ma 20 lat"
 • Kolejny strajk w listopadzie?

  Kolejny strajk w listopadzie?

  Kolejny strajk w listopadzie?

  Jeżeli do końca października zarząd JSW nie podejmie z nami rzeczowych rozmów, rozpoczniemy przygotowania do kolejnych akcji strajkowych - zapowiedział  Sławomir Kozłowski, szef Solidarności w spółce. Dodał, że ewentualny strajk mógłby się odbyć już w połowie listopada.

  Czytaj więcej o: "Kolejny strajk w listopadzie?"
 • Powstał wspólny komitet strajkowy

  Powstał wspólny komitet strajkowy

  Powstał wspólny komitet strajkowy

  Reprezentanci największych central związkowych w naszym regionie: NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych i WZZ Sierpień' 80 powołali 23 października Międzyzwiązkowy  Komitet  Protestacyjno-Strajkowy. W listopadzie ruszają referenda strajkowe w poszczególnych zakładach i branżach.

  Czytaj więcej o: "Powstał wspólny komitet strajkowy"
 • Przygotowania do strajku generalnego

  Przygotowania do strajku generalnego

  Przygotowania do strajku generalnego

  We wtorek 23 października w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności spotkają się przedstawiciele największych central związkowych w regionie, aby powołać wspólny komitet protestacyjno-strajkowy. Podczas spotkania zostanie też uzgodniony harmonogram działań komitetu w najbliższych tygodniach.

  Czytaj więcej o: "Przygotowania do strajku generalnego"
 • Zakończył się strajk w JSW

  Zakończył się strajk w JSW

  Zakończył się strajk w JSW

  Zakończył się całodobowy strajk w JSW. Związkowcy zapowiadają, że jeżeli protest nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, przeprowadzone zostaną kolejne akcje strajkowe. Decyzja w tej sprawie zapadnie po posiedzeniu rady nadzorczej spółki z udziałem strony społecznej, które najprawdopodobniej odbędzie się 24 października.

  Czytaj więcej o: "Zakończył się strajk w JSW"
 • Trwa strajk w JSW

  Trwa strajk w JSW

  Trwa strajk w JSW

  W piątek 19 października we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej wstrzymano pracę. Strajk potrwa do soboty. Protestujący domagają się zaprzestania łamania prawa pracy w spółce i podwyżek płac. Jak informuje Roman Brudziński, wiceprzewodniczący Solidarności w JSW, akcja strajkowa przebiega spokojnie.

  Czytaj więcej o: "Trwa strajk w JSW"
 • W JSW rozpoczął się strajk

  W JSW rozpoczął się strajk

  W JSW rozpoczął się strajk

  19 października o godzinie 6.00 we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczął się strajk. Protest będzie prowadzony na wszystkich zmianach wydobywczych.

  Czytaj więcej o: "W JSW rozpoczął się strajk"
 • Protest kolejarzy w Warszawie

  Protest kolejarzy w Warszawie

  Protest kolejarzy w Warszawie

  Około 3 tys. kolejarzy z całej Polski pikietowało 18 października przed siedzibą PKP w Warszawie. Uczestnicy protestu domagali się utrzymania dotychczasowych uprawnień do świadczeń przejazdowych.

  Czytaj więcej o: "Protest kolejarzy w Warszawie "