Aktualności

 • Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Szpitalowi w Tarnowskich Górach grozi upadłość. Dług placówki przekroczył już 3,1 mln zł, czyli ponad jedną trzecią wartości kapitału zakładowego. Ratunkiem mogłoby być podniesienie kapitału poprzez wniesienie aportem budynku szpitala i działki, wycenionych na 25 mln zł. Jednak na takie rozwiązanie nie zgodzili się radni powiatu.

  Czytaj więcej o: "Tarnowskie Góry bez szpitala?"
 • Podwyżki płac w RPWiK

  Podwyżki płac w RPWiK

  Podwyżki płac w RPWiK

  O 4 proc. wzrosną płace pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Wzrost wynagrodzeń w RPWiK to efekt negocjacji prowadzonych od maja z pracodawcą przez zakładowe organizacje związkowe.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w RPWiK"
 • Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Jeszcze we wrześniu minister środowiska ma podjąć decyzję w sprawie koncesji dla kopalni Kazimierz-Juliusz na rozpoznanie pola po byłej kopalni Jan Kanty w Jaworznie. Pozytywna decyzja ministra to szansę na przedłużenie o 20-30 lat żywotności kopalni i na 2 tys. nowych miejsc pracy w Sosnowcu i Jaworznie.

  Czytaj więcej o: "Być albo nie być Kazimierza-Juliusza"
 • Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz chce pilnego zwołania posiedzenia WKDS w sprawie przyszłości pracowników Przewozów Regionalnych na Śląsku. - 1800 ludzi traci pracę, tymczasem przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i pracodawcy zachowują się, jakby nic się nie działo - mówi szef śląsko-dąbrowskiej "S".

  Czytaj więcej o: "Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?"
 • Cięcia w Poczcie Polskiej

  Cięcia w Poczcie Polskiej

  Cięcia w Poczcie Polskiej

  29 sierpnia podpisano protokół rozbieżności w ramach sporu zbiorowego w Poczcie Polskiej. Solidarność domaga się podwyżek płac średnio o 330 zł brutto oraz wstrzymania redukcji zatrudnienia. W styczniu zarząd PP uruchomił Program Dobrowolnych Odejść, w wyniku którego z pracy zrezygnowało prawie 3 tys. osób.

  Czytaj więcej o: "Cięcia w Poczcie Polskiej"
 • Solidarność jest wciąż potrzebna

  Solidarność jest wciąż potrzebna

  Solidarność jest wciąż potrzebna

  Współczesna Polska potrzebuje ludzi solidarnych, bo potrzebuje gruntownej odnowy moralnej - powiedział abp Wiktor Skworc w trakcie obchodów 32. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 

  Czytaj więcej o: "Solidarność jest wciąż potrzebna"
 • Ustawa emerytalna do Trybunału

  Ustawa emerytalna do Trybunału

  Ustawa emerytalna do Trybunału

  Zdaniem NSZZ Solidarność podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia jest niezgodne z konstytucją i ze standardami MOP. Związek przygotował w tej sprawie skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Uchwała o skierowaniu skargi do TK została przyjęta podczas odbywających 28 i 29 sierpnia w Gdańsku obrad Komisji Krajowej.

  Czytaj więcej o: "Ustawa emerytalna do Trybunału"
 • Podwyżki w bytomskiej oświacie

  Podwyżki w bytomskiej oświacie

  Podwyżki w bytomskiej oświacie

  Od 1 września 10-proc. podwyżki płac otrzymają pracownicy obsługi i administracji z bytomskich szkół - poinformował Lesław Ordon, szef Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność. To pierwsza od pięciu lat podwyżka wynagrodzeń dla tej grupy pracowników oświaty.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w bytomskiej oświacie"
 • Jak wygląda "pasek" młodego górnika?

  Jak wygląda "pasek" młodego górnika?

  Jak wygląda "pasek" młodego górnika?

  Prawie 2 tys. osób pikietowało w środę przed siedzibą zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej przeciwko łamaniu praw pracowniczych w spółce. Chodzi m.in. o niekorzystne zapisy umów o pracę dla młodych górników. Akcję protestacyjną pracowników JSW wsparli górnicy z innych spółek węglowych.

  Czytaj więcej o: "Jak wygląda "pasek" młodego górnika?"
 • Odpowiedź na list szefa Pracodawców RP

  Odpowiedź na list szefa Pracodawców RP

  Odpowiedź na list szefa Pracodawców RP

  - Metoda zarządzania stosowana przez prezesa Zagórowskiego stanowi poważne zagrożenie dla przyszłości JSW, a także tysięcy jej pracowników i ich rodzin - napisali Dominik Kolorz i Jarosław Grzesik w odpowiedzi na list Andrzeja Malinowskiego, prezydenta Pracodawców RP.

  Czytaj więcej o: "Odpowiedź na list szefa Pracodawców RP"