Aktualności

 • Załoga Huty Bankowa za strajkiem

  Załoga Huty Bankowa za strajkiem

  Załoga Huty Bankowa za strajkiem

  99 proc. pracowników Huty Bankowa, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za przystąpieniem do strajku solidarnościowego w regionie. Tak dla strajku powiedzieli też pracownicy Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia w Dąbrowie Górniczej.

  Czytaj więcej o: "Załoga Huty Bankowa za strajkiem"
 • Solidarność przeciw GMO

  Solidarność przeciw GMO

  Solidarność przeciw GMO

  Śląsko-dąbrowska Solidarność zaapelowała do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zawetowanie ustawy o nasiennictwie. Zdaniem krytyków ustawy nowe przepisy pozbawią nasz kraj ochrony przed uprawami GMO.

  Czytaj więcej o: "Solidarność przeciw GMO"
 • Wyniki referendum w Fabryce Wierteł Baildon

  Wyniki referendum w Fabryce Wierteł Baildon

  Wyniki referendum w Fabryce Wierteł Baildon

  Pracownicy Fabryki Wierteł Baildon opowiedzieli się w referendum za przystąpieniem do generalnego strajku solidarnościowego w regionie. Za strajkiem zagłosowało 87 proc. głosujących. W czwartek 29 listopada rozpoczęło się referendum w Hucie Bankowa.

  Czytaj więcej o: "Wyniki referendum w Fabryce Wierteł Baildon"
 • Pracownicy Koksowni Przyjaźń za strajkiem

  Pracownicy Koksowni Przyjaźń za strajkiem

  Pracownicy Koksowni Przyjaźń za strajkiem

  Blisko 96 proc. pracowników Koksowni Przyjaźń, którzy wzięli udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za generalnym strajkiem solidarnościowym w regionie. "Tak" w referendum powiedzieli też pracownicy innych spółek z grupy kapitałowej Koksowni.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Koksowni Przyjaźń za strajkiem"
 • Tragedia małych pacjentów

  Tragedia małych pacjentów

  Tragedia małych pacjentów

  Oddział hematologii Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii w ciągu kilku tygodni może zostać zamknięty. Powodem są kłopoty finansowe szpitala, związane z przekroczeniem limitu na leczenie pacjentów. Końca sporu z NFZ o zwrot środków nie widać.

  Czytaj więcej o: "Tragedia małych pacjentów"
 • Minister Nowak ogłosił strajk

  Minister Nowak ogłosił strajk

  Minister Nowak ogłosił strajk

  Kolejarskie związki zawodowe zaapelowały do premiera, aby skłonił ministra transportu do odwołania ogłoszonego przez siebie strajku na kolei. 27 listopada Sławomir Nowak stwierdził w jednym z wywiadów, że związkowcy planują paraliż na kolei tuż przed Bożym Narodzeniem.

  Czytaj więcej o: "Minister Nowak ogłosił strajk"
 • Wyniki referendum w BGH i w ESAB

  Wyniki referendum w BGH i w ESAB

  Wyniki referendum w BGH i w ESAB

  Pracownicy spółek BGH Polska oraz ESAB w Katowicach poparli strajk solidarnościowy w regionie. W BGH w referendum wzięło udział 57,7 proc. załogi, za strajkiem było 92,5 proc. głosujących. W spółce ESAB frekwencja wyniosła 65,4 procent. Za strajkiem opowiedziało się 91,3 proc. uczestników referendum.

  Czytaj więcej o: "Wyniki referendum w BGH i w ESAB"
 • Pracownicy Kombinatu poparli strajk

  Pracownicy Kombinatu poparli strajk

  Pracownicy Kombinatu poparli strajk

  Pracownicy Kombinatu Koksochemicznego Zabrze opowiedzieli się w referendum za przeprowadzeniem strajku solidarnościowego w całym regionie. 96 proc. głosujących poparło taką formę protestu. To już czwarty zakład, którego załoga opowiedziała się za strajkiem.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Kombinatu poparli strajk"
 • Pracownicy kolejnej huty za strajkiem

  Pracownicy kolejnej huty za strajkiem

  Pracownicy kolejnej huty za strajkiem

  Blisko 94 proc. pracowników Huty Buczek opowiedziało się za strajkiem solidarnościowym w regionie. W głosowaniu wzięło udział 76 proc. załogi. - Spodziewaliśmy się takiego wyniku. Ludzie są zdesperowani, chcą walczyć o swoje miejsca pracy. Bez wsparcia rządu dla takich zakładów jak nasz, nie przetrwamy - mówi Michał Karlik, szef zakładowej "S".

  Czytaj więcej o: "Pracownicy kolejnej huty za strajkiem"
 • Załoga huty za strajkiem

  Załoga huty za strajkiem

  Załoga huty za strajkiem

  Pracownicy spółek Grupy Kapitałowej Huta Pokój S.A. opowiedzieli się za przeprowadzeniem solidarnościowego strajku w regionie. W referendum strajkowym wzięło udział 57,5 proc. zatrudnionych. 96,9 poparło strajk - poinformował Józef Skudlik, szef Solidarności w Hucie Pokój.
   

  Czytaj więcej o: "Załoga huty za strajkiem"