Aktualności

 • Porozumienie na kolei

  Porozumienie na kolei

  Porozumienie na kolei

  22 lutego kolejarskie związki zawodowe zawarły z pracodawcami  grupy PKP porozumienie regulujące kwestię ulg przejazdowych na 2013 rok. Negocjacje dotyczące funkcjonowania ulg w kolejnych latach mają zostać zakończone do końca czerwca.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie na kolei "
 • List do Komisji Europejskiej w sprawie Nexteer

  List do Komisji Europejskiej w sprawie Nexteer

  List do Komisji Europejskiej w sprawie Nexteer

  Śląsko-dąbrowska Solidarność zwróciła się do László Andora, Europejskiego Komisarza ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Wyrównywania Szans z prośbą o interwencję w sprawie sytuacji społecznej w Nexteer Automotive Poland.

  Czytaj więcej o: "List do Komisji Europejskiej w sprawie Nexteer"
 • Referendum w ArcelorMittal Poland

  Referendum w ArcelorMittal Poland

  Referendum w ArcelorMittal Poland

  25 lutego rozpocznie się trzydniowe referendum strajkowe strajkowe w hutach wchodzących w skład ArcelorMittal Poland S.A. W sumie uprawnionych do głosowania jest ok. 9,5 tys. pracowników.

  Czytaj więcej o: "Referendum w ArcelorMittal Poland"
 • Pierwsze efekty prac zespołów

  Pierwsze efekty prac zespołów

  Pierwsze efekty prac zespołów

  Pięć zespołów roboczych złożonych z przedstawicieli rządu, związków zawodowych i pracodawców ma już za sobą pierwsze spotkania. - W kwestii działań antykryzysowych i przemysłu energochłonnego pojawiło się światełko w tunelu. Jeśli idzie o pozostałe, to mamy raczej wrażenie pozorowania rozmów - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze efekty prac zespołów"
 • Spotkania zespołów roboczych

  Spotkania zespołów roboczych

  Spotkania zespołów roboczych

  18 lutego odbyły się pierwsze trójstronne spotkania zespołów roboczych ds. stabilnego zatrudnienia, służby zdrowia i emerytur. Postulaty przedstawione przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy są teraz analizowane przez stronę rządową. W zeszłym tygodniu spotkał się zespół roboczy ds. oświaty.

  Czytaj więcej o: "Spotkania zespołów roboczych"
 • Referendum w Tauron Dystrybucja

  Referendum w Tauron Dystrybucja

  Referendum w Tauron Dystrybucja

  Ponad 96 proc. uczestników referendum w Tauron Dystrybucja Obszar Kraków opowiedziało się za generalnym strajkiem solidarnościowym - poinformowała Barbara Stefaniak-Gnyp, wiceprzewodnicząca Solidarności w spółce. Frekwencja wyniosła blisko 78 proc.

  Czytaj więcej o: "Referendum w Tauron Dystrybucja"
 • Problemy z ochroną lotniska

  Problemy z ochroną lotniska

  Problemy z ochroną lotniska

  Zgodnie ze  znowelizowanym prawem lotniczym w marcu ze wszystkich lotnisk w Polsce wycofana zostanie Straż Graniczna.  W porcie lotniczym Katowice w Pyrzowicach sytuacja jest patowa. Tak naprawdę nikt w tej chwili nie wie, jak w marcu funkcjonować będzie nasze lotnisko -  mówi Arkadiusz Derebisz, przewodniczący Solidarności w GTL S.A.

  Czytaj więcej o: "Problemy z ochroną lotniska"
 • Pracownicy szpitala klinicznego za strajkiem

  Pracownicy szpitala klinicznego za strajkiem

  Pracownicy szpitala klinicznego za strajkiem

  Pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach Ligocie zdecydowali o przystąpieniu do strajku generalnego w regionie.  Za strajkiem opowiedziało się 94,7 proc. głosujących. Frekwencja  w referendum wyniosła 52 proc.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy szpitala klinicznego za strajkiem"
 • List protestacyjny w sprawie S1

  List protestacyjny w sprawie S1

  List protestacyjny w sprawie S1

  Ponad 4 tysiące mieszkańców Brzeszcz i okolicznych gmin podpisało się pod listem protestacyjnym w sprawie budowy drogi ekspresowej S1 na terenie pól wydobywczych kopalni Brzeszcze. 14 lutego delegacja komitetu protestacyjnego złożyła petycję wraz z podpisami w siedzibie katowickiego oddziału GDDKiA.

  Czytaj więcej o: "List protestacyjny w sprawie S1"
 • Sąd swoje, pracodawca swoje

  Sąd swoje, pracodawca swoje

  Sąd swoje, pracodawca swoje

  W czwartek 7 lutego Sąd Okręgowy w Katowicach przywrócił do pracy Grzegorza Zmudę bezprawnie zwolnionego przewodniczącego Solidarności w Nexteer Automotive Poland. 11 lutego, kiedy Zmuda stawił się do pracy, pracodawca wręczył mu kolejne wypowiedzenie.

  Czytaj więcej o: "Sąd swoje, pracodawca swoje"