Aktualności

 • Nadal bez przełomu, ale widmo upadłości oddalone

  Nadal bez przełomu, ale widmo upadłości oddalone

  Nadal bez przełomu, ale widmo upadłości oddalone

  Spotkanie przedstawicieli górniczych central związkowych z premierem, które odbyło się  w środę 25 czerwca w Warszawie, nie przyniosło przełomowych rozstrzygnięć. - Na szczęście wbrew naszym obawom rozmowy nie zakończyły się fiaskiem. Zapadły kolejne ważne ustalenia dotyczące działań rządu na rzecz odzyskania płynności finansowej przez górnictwo - powiedział po spotkaniu  Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Nadal bez przełomu, ale widmo upadłości oddalone"
 • Kazimierz Grajcarek ponownie szefem SGiE

  Kazimierz Grajcarek ponownie szefem SGiE

  Kazimierz Grajcarek ponownie szefem SGiE

  Kazimierz Grajcarek będzie kierował Sekretariatem Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność w kadencji 2014-2018 - zdecydowali delegaci sprawozdawczo-wyborczego VII Kongresu SGiE, który odbył się 25 czerwca w Katowicach. O funkcję przewodniczącego ubiegali się dwaj kandydaci: dotychczasowy szef SGiE Kazimierz Grajcarek (PG Silesia) i Marek Adamczyk (KWK Piast). 

  Czytaj więcej o: "Kazimierz Grajcarek ponownie szefem SGiE"
 • Dodatkowa premia za nadgodziny w Fiacie

  Dodatkowa premia za nadgodziny w Fiacie

  Dodatkowa premia za nadgodziny w Fiacie

  50 zł dodatku za każde osiem przepracowanych nadgodzin - taką propozycję przedstawił organizacjom związkowym zarząd fabryki Fiata w Tychach podczas spotkania 25 czerwca. Pieniądze mają zostać wypłacone w formie jednorazowej premii. Jak informuje przewodnicząca zakładowej Solidarności Wanda Stróżyk, jej wysokość w zależności od liczby przepracowanych nadgodzin, może wynieść ok. 1400 zł.

  Czytaj więcej o: "Dodatkowa premia za nadgodziny w Fiacie"
 • Kluczowa runda rozmów górniczych central z premierem

  Kluczowa runda rozmów górniczych central z premierem

  Kluczowa runda rozmów górniczych central z premierem

  Na 25 czerwca zaplanowano kolejną rundę rozmów przedstawicieli górniczych central związkowych z premierem Donaldem Tuskiem. Umiarkowany optymizm, o którym mówili przedstawiciele związków zawodowych po pierwszych spotkaniach z rządem, zaczął słabnąć.

  Czytaj więcej o: "Kluczowa runda rozmów górniczych central z premierem"
 • Kolejarze: To ostatnie ostrzeżenie

  Kolejarze: To ostatnie ostrzeżenie

  Kolejarze: To ostatnie ostrzeżenie

  Około 2 tysięcy kolejarzy pikietowało przed siedzibą Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Kolejarska Solidarność zapowiada zaostrzenie akcji protestacyjnych do strajku włącznie, jeżeli jej postulaty nie zostaną spełnione. - Dzisiejsza demonstracja to było ostatnie ostrzeżenie - powiedział po zakończeniu pikiety Henryk Grymel, szef kolejarskiej "S".

  Czytaj więcej o: "Kolejarze: To ostatnie ostrzeżenie"
 • Wybrano Prezydium Zarządu Regionu na nową kadencję

  Wybrano Prezydium Zarządu Regionu na nową kadencję

  Wybrano Prezydium Zarządu Regionu na nową kadencję

  17 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w nowej kadencji 2014 - 2018. Przewodniczący Dominik Kolorz zaproponował skład Prezydium ZR, który niemal jednogłośnie został przyjęty przez członków Zarządu Regionu. Dotychczasowi wiceprzewodniczący: Justyna Latos, Ryszard Drabek i Mirosław Truchan będą pełnić swoje funkcje przez kolejne 4 lata. Nowym wiceprzewodniczącym ds. struktur branżowych został Piotr Nowak.

  Czytaj więcej o: "Wybrano Prezydium Zarządu Regionu na nową kadencję"
 • Wspólny apel central związkowych i pracodawców

  Wspólny apel central związkowych i pracodawców

  Wspólny apel central związkowych i pracodawców

  Objęcia umów cywilnoprawnych obowiązkową składką na ubezpieczenie społeczne i zmiany prawa o zamówieniach publicznych domagają się od rządu związki zawodowe i organizacje pracodawców. Wspólny apel w tej sprawie podpisały: NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego i Business Centre Club.

  Czytaj więcej o: "Wspólny apel central związkowych i pracodawców"
 • Wybrano władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności na kadencję 2014-2018

  Wybrano władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności na kadencję 2014-2018

  Wybrano władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności na kadencję 2014-2018

  Dominik Kolorz będzie kierował śląsko-dąbrowską Solidarnością w kadencji 2014-2018. Jego kandydaturę poparła zdecydowana większość delegatów biorących udział w Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”, które odbyło się 12 czerwca w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Wybrano władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności na kadencję 2014-2018"
 • Konflikt w JSW Koks S.A.

  Konflikt w JSW Koks S.A.

  Konflikt w JSW Koks S.A.

  Nagroda za dodatni wynik finansowy w 2013 roku i premia za pierwszy kwartał tego roku - takie żądania przedstawiły pracodawcy organizacje związkowe działające w Grupie JSW Koks S.A. Związkowcy zapowiadają, że brak rozmów płacowych i dalsze lekceważenie strony społecznej doprowadzi do rozpoczęcia sporu zbiorowego.

  Czytaj więcej o: "Konflikt w JSW Koks S.A."