Aktualności

 • Konstytucja dla obywateli, nie dla elit

  Konstytucja dla obywateli, nie dla elit

  Konstytucja dla obywateli, nie dla elit

  Konstytucja musi realizować kierunki wskazane przez społeczeństwo – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty konstytucyjnej zorganizowanej  25 sierpnia w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Prezydent zapowiedział, że referendum konstytucyjne powinno się odbyć w dniach 10-11 listopada 2018 roku.

  Czytaj więcej o: "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit"
 • Podwyżki w Plastic Omnium

  Podwyżki w Plastic Omnium

  Podwyżki w Plastic Omnium

  Średnio o 267 zł brutto wzrosła płaca zasadnicza w gliwickim zakładzie Plastic Omnium. O 200 zł brutto poszły również w górę stawki dla nowych pracowników. Porozumienie w sprawie podwyżek zostało podpisane 21 sierpnia przez przedstawicieli zarządu spółki i międzyzakładowej Solidarności. 

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w Plastic Omnium"
 • Ile warty jest podpis ministra

  Ile warty jest podpis ministra

  Ile warty jest podpis ministra

  Pracownicy gospodarki wodnej wciąż czekają na podwyżki, które Ministerstwo Środowiska obiecało im w zeszłym roku. Nie wiedzą też, czy za kilka miesięcy będą mieli pracę. Zapowiadają, że jeśli rządzący nie zaczną z nimi poważnie rozmawiać, przeprowadzą akcje protestacyjne.

  Czytaj więcej o: "Ile warty jest podpis ministra"
 • Kto zyska, a kto straci?

  Kto zyska, a kto straci?

  Kto zyska, a kto straci?

  1 września w województwie śląskim zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa. W lipcu podobny dokument wszedł w życie w Małopolsce. W ocenie Polskiej Grupy Górniczej, uchwały samorządów wyeliminują z rynku ok. 2,5 mln ton polskiego węgla.
  Tę lukę zapełni surowiec z importu. 

  Czytaj więcej o: "Kto zyska, a kto straci?"
 • Jaka będzie szkoła po reformie

  Jaka będzie szkoła po reformie

  Jaka będzie szkoła po reformie

  4 września rozpocznie się nowy, pierwszy po reformie systemu edukacji rok szkolny. Wraca 8-letnia podstawówka, rozpoczyna się proces wygaszania gimnazjów. Ruszają również szkoły branżowe, które zastąpią zawodówki.

  Czytaj więcej o: "Jaka będzie szkoła po reformie"
 • Porozumienie w Hucie Łaziska i Re Alloys

  Porozumienie w Hucie Łaziska i Re Alloys

  Porozumienie w Hucie Łaziska i Re Alloys

  Od 1 września płace zasadnicze pracowników fizycznych Huty Łaziska oraz spółki Re Alloys wzrosną od 200 do 300 zł brutto. Z kolei pracownicy umysłowi w obu firmach dostaną podwyżkę w wysokości od 100 do 200 zł – to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego 3 sierpnia przez związki zawodowe i zarządy obu firm.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w Hucie Łaziska i Re Alloys"
 • Nagroda dla małego bohatera

  Nagroda dla małego bohatera

  Nagroda dla małego bohatera

  O 9-letnim Denisie Pugaczu z Rudy Śląskiej kilkanaście dni temu usłyszała cała Polska. Chłopiec wezwał karetkę do chorej na cukrzycę matki, najprawdopodobniej ratując jej życie. Postawę chłopca postanowili nagrodzić pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej i NSZZ Solidarność w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. 

  Czytaj więcej o: "Nagroda dla małego bohatera"
 • Postawili na NSZZ Solidarność

  Postawili na NSZZ Solidarność

  Postawili na NSZZ Solidarność

  W sosnowieckiej firmie Grammer Interior Components Polska powstała Tymczasowa Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność. W założeniu związku pracownikom firmy pomogła Solidarność z Bitron Poland. 

  Czytaj więcej o: "Postawili na NSZZ Solidarność"
 • Jest Program dla Śląska, będą konkretne inwestycje?

  Jest Program dla Śląska, będą konkretne inwestycje?

  Jest Program dla Śląska, będą konkretne inwestycje?

  28 lipca podczas obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach zaprezentowano projekt Programu dla Śląska, będącego częścią tzw. planu Morawieckiego. Do października program ma zostać uzupełniony o konkretne projekty inwestycyjne. Na razie tych konkretów w rządowym dokumencie brakuje.

  Czytaj więcej o: "Jest Program dla Śląska, będą konkretne inwestycje?"