Aktualności

 • Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  Spór zbiorowy w PGG

  14 marca w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczął się spór zbiorowy pomiędzy centralami związkowymi a zarządem spółki.  Reprezentanci związków zawodowych domagają 10-proc. podwyżek płac dla pracowników PGG.

  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w PGG"
 • Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  Tani bilet na cały rok

  4 czerwca  Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno wprowadzi sieciowy bilet roczny, który będzie kosztował 180 zł. Zmienione zostaną także ceny biletów okresowych. Bilet półroczny będzie można kupić za 120 zł, kwartalny za 90 zł oraz miesięczny za 60 zł

  Czytaj więcej o: "Tani bilet na cały rok"
 • Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Lekarze zostaną w szpitalu?

  Istnieje ryzyko, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przestanie być szpitalem wojewódzkim i stanie się szpitalem powiatowym lub filią innej placówki – ostrzegają związkowcy z Solidarności służby zdrowia.

  Czytaj więcej o: "Lekarze zostaną w szpitalu?"
 • Wzrosły płace w Valeo

  Wzrosły płace w Valeo

  Wzrosły płace w Valeo

  O 190 zł brutto wzrosną płace zasadnicze tych pracowników spółki Valeo Lighting Systems z Chrzanowa, których staż pracy wynosi co najmniej 3 lata. To najważniejszy zapis porozumienia płacowego podpisanego przez zakładową Solidarność i zarząd spółki.

  Czytaj więcej o: "Wzrosły płace w Valeo"
 • Najważniejszy cel został zrealizowany

  Najważniejszy cel został zrealizowany

  Najważniejszy cel został zrealizowany

  Przygotowanie i rozpoczęcie realizacji Programu dla Śląska było priorytetowym zadaniem śląsko-dąbrowskiej Solidarności w mijającej kadencji i ten cel został osiągnięty. 6 marca Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność przyjęło sprawozdanie władz wykonawczych związku w naszym regionie za lata 2016-2017.

  Czytaj więcej o: "Najważniejszy cel został zrealizowany"
 • We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  We wtorek Walne Zebranie Delegatów

  6 marca w Katowicach odbędzie się Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Przedmiotem obrad będzie podsumowanie działalności regionalnych struktur związku w latach 2016-2017.

  Czytaj więcej o: "We wtorek Walne Zebranie Delegatów"
 • Co z tym układem?

  Co z tym układem?

  Co z tym układem?

  Związki zawodowe z Polskiej Grupy Górniczej domagają się przyspieszenia prac nad nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy w spółce. – Od listopada właściwie stoimy w miejscu – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w PGG.

  Czytaj więcej o: "Co z tym układem? "
 • Sukces pracowników, sukces Solidarności

  Sukces pracowników, sukces Solidarności

  Sukces pracowników, sukces Solidarności

  1 marca weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. W tym roku pracownicy sklepów będą mieli wolne dwie niedziele w miesiącu. W przyszłym handlowa będzie tylko ostatnia niedziela danego miesiąca. W 2020 roku poza nielicznymi wyjątkami wszystkie niedziele będą wolne od pracy w handlu.

  Czytaj więcej o: "Sukces pracowników, sukces Solidarności"
 • Pracodawcy, którzy szanują swoich pracowników

  Pracodawcy, którzy szanują swoich pracowników

  Pracodawcy, którzy szanują swoich pracowników

  Wszystkie państwa znajdujące się na wysokim poziomie rozwoju gospodarczego to są państwa, w których praca człowieka jest szanowana jako jedna z największych wartości – mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas gali wręczenia nagród laureatom X edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

  Czytaj więcej o: "Pracodawcy, którzy szanują swoich pracowników"
 • To kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki

  To kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki

  To kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki

  Dyrektywa ETS przyjęta przez Parlament Europejski stanowi potężne zagrożenie dla  polskiego sektora energetycznego oraz przemysłu energochłonnego i wpisuje się w katastrofalny dla Polski scenariusz całkowitej dekarbonizacji naszej gospodarki – ocenia Zespół Komisji Krajowej NSZZ Solidarność ds. Polityki Klimatycznej i wnioskuje do premiera Mateusza Morawieckiego o pilme spotkanie.

  Czytaj więcej o: "To kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki"