Aktualności

 • Protest w Przewozach Regionalnych

  Protest w Przewozach Regionalnych

  Protest w Przewozach Regionalnych

  Trwa spontaniczny protest pracowników Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych , którzy nie otrzymali wynagrodzeń za wrzesień. Wypłata miała wpłynąć na konta kolejarzy 10 października.

  Czytaj więcej o: "Protest w Przewozach Regionalnych"
 • Będzie strajk w JSW

  Będzie strajk w JSW

  Będzie strajk w JSW

  19 października we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej na wszystkich zmianach wydobywczych zostanie przeprowadzony strajk. Taką decyzję podjął dziś Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy w JSW.
   

  Czytaj więcej o: "Będzie strajk w JSW"
 • Nie otrzymali wypłaty. Grożą strajkiem

  Nie otrzymali wypłaty. Grożą strajkiem

  Nie otrzymali wypłaty. Grożą strajkiem

  Pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych nie otrzymali wypłat za wrzesień. - Kierownictwo spółki oświadczyło, że marszałek województwa śląskiego zalega spółce z płatnościami i póki ich nie ureguluje, wypłat dla załogi nie będzie - mówi Mariusz Samek, szef Solidarności w Śląskim Zakładzie PR.

  Czytaj więcej o: "Nie otrzymali wypłaty. Grożą strajkiem"
 • Agencje pracy tymczasowej w sądach

  Agencje pracy tymczasowej w sądach

  Agencje pracy tymczasowej w sądach

  Już w kilkunastu sądach w Polsce działają agencje pracy tymczasowej. W konsekwencji dostęp do akt sądowych zawierających wrażliwe dane osobowe otrzymały osoby bez wymaganych uprawnień - alarmuje sądownicza Solidarność. Związkowcy domagają się interwencji resortu sprawiedliwości, NIK, GIODO i Rzecznika Praw Obywatelskich.

  Czytaj więcej o: "Agencje pracy tymczasowej w sądach"
 • Protest przeciwko likwidacji sądów

  Protest przeciwko likwidacji sądów

  Protest przeciwko likwidacji sądów

  Solidarność pracowników sądownictwa podjęła decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej w związku z podpisaniem przez ministra sprawiedliwości rozporządzenia w sprawie likwidacji 79 sądów rejonowych. Związkowcy zorganizują manifestację w Warszawie oraz akcje protestacyjne w Łodzi, w Gdańsku i w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Protest przeciwko likwidacji sądów"
 • Porozumienie w Kompanii

  Porozumienie w Kompanii

  Porozumienie w Kompanii

  Związki zawodowe z Kompanii Węglowej podpisały porozumienie z zarządem spółki w sprawie zmniejszenia dysproporcji płacowych w kopalniach KW. - Uzgodniliśmy, że tegoroczny wskaźnik wynagrodzeń zostanie podwyższony o 0,7 proc. i przeznaczony na zmniejszenie tych dysproporcji - poinformował szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w Kompanii"
 • Ta ustawa też trafi do kosza

  Ta ustawa też trafi do kosza

  Ta ustawa też trafi do kosza

  Podpisana 4 października przez prezydenta nowelizacja ustawy o zgromadzeniach publicznych ogranicza jedno z podstawowych praw obywateli. Przepisy zostały zmienione w taki sposób, aby praktycznie uniemożliwić zorganizowanie legalnej manifestacji, dlatego NSZZ Solidarność zaskarży tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego - zapowiedział Piotr Duda.

  Czytaj więcej o: "Ta ustawa też trafi do kosza"
 • PKP Cargo trafi na giełdę

  PKP Cargo trafi na giełdę

  PKP Cargo trafi na giełdę

  Zarząd PKP S.A. zarekomendował prywatyzację PKP Cargo przez giełdę, a nie jak wcześniej zapowiadano sprzedaż spółki inwestorowi strategicznemu. - To był nasz główny postulat. Jego realizacja to bardzo pozytywna wiadomość dla pracowników spółki - mówi Henryk Grymel, szef kolejsarskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "PKP Cargo trafi na giełdę"
 • Solidarność wygrała w Trybunale

  Solidarność wygrała w Trybunale

  Solidarność wygrała w Trybunale

  Za niezgodne z Konstytucją RP Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy odbierające pracownikom dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w inny dzień wolny od pracy. Wniosek w tej sprawie do TK złożył NSZZ Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Solidarność wygrała w Trybunale"
 • Przerwy w produkcji

  Przerwy w produkcji

  Przerwy w produkcji

  1 października w gliwickiej fabryce Opla przeprowadzono pierwszą z pięciu zaplanowanych do końca roku jednodniowych przerw w produkcji. W ostatnim tygodniu września tzw. postojowe było w tyskiej fabryce Fiata. - Ograniczenie produkcji w dużych zakładach oznacza kłopoty mniejszych firm produkujących podzespoły - podkreśla Arkadiusz Malatyński.

  Czytaj więcej o: "Przerwy w produkcji"