Aktualności

 • Wróciliśmy do gry

  Wróciliśmy do gry

  Wróciliśmy do gry

  Mamy swój czas, wróciliśmy do gry, a może kolejnej szansy nie będziemy mieli. Jeśli są działacze, którzy myślą, że jakoś tam będzie, to jakoś to nie będzie - powiedział podczas Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność w Kielcach Piotr Duda, przewodniczący związku.

  Czytaj więcej o: "Wróciliśmy do gry"
 • Walcownia za strajkiem

  Walcownia za strajkiem

  Walcownia za strajkiem

  Większość pracowników Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy opowiedziała się w referendum za generalnym strajkiem solidarnościowym w regionie. W głosowaniu wzięło udział 79 proc. załogi. 83,5 proc. głosujących poparło akcję strajkową.

  Czytaj więcej o: "Walcownia za strajkiem"
 • Pierwsze zakłady już głosowały

  Pierwsze zakłady już głosowały

  Pierwsze zakłady już głosowały

  Prawie 80 proc. pracowników Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy wzięło udział w referendum strajkowym w ramach przygotowań do strajku generalnego w regionie. Akcja referendalna rozpoczęła się również w Hucie Pokój i śląskich spółkach kolejowych.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze zakłady już głosowały"
 • Rozpoczęło się referendum strajkowe

  Rozpoczęło się referendum strajkowe

  Rozpoczęło się referendum strajkowe

  21 listopada pracownicy Huty Pokój w Rudzie Śląskiej i Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy jako pierwsi w regionie z branży hutniczej przystąpili do referendum strajkowego w ramach przygotowań do solidarnościowego strajku generalnego. Głosowania ruszyły również w spółkach kolejowych.

  Czytaj więcej o: "Rozpoczęło się referendum strajkowe"
 • W środę ruszają referenda

  W środę ruszają referenda

  W środę ruszają referenda

  W środę ruszają pierwsze referenda strajkowe związane z przygotowaniami do solidarnościowego strajku w całym regionie. Jako pierwsi do głosowania przystąpią pracownicy zakładów hutniczych i kolei.

  Czytaj więcej o: "W środę ruszają referenda"
 • Podwójne referendum na kolei

  Podwójne referendum na kolei

  Podwójne referendum na kolei

  21 listopada w spółkach kolejowych w woj. śląskim ruszają jednocześnie dwa referenda strajkowe. Jedno dotyczy przystąpienia do generalnego strajku solidarnościowego w całym regionie, drugie to ogólnopolskie referendum strajkowe związane z protestem przeciwko odebraniu kolejarzom tzw. świadczeń przewozowych, czyli ulg na przejazdy koleją do pracy.

  Czytaj więcej o: "Podwójne referendum na kolei"
 • Europejski Dzień Akcji i Solidarności

  Europejski Dzień Akcji i Solidarności

  Europejski Dzień Akcji i Solidarności

  Kryzys prowadzi do niedopuszczalnych obciążeń pracowników - napisali szefowie dwóch największych central związkowych Piotr Duda i Jan Guz w deklaracji „Na rzecz europejskiego paktu socjalnego”. Dokument został przygotowany w ramach Europejskiego Dnia Akcji i Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Europejski Dzień Akcji i Solidarności"
 • Trzy skargi na niekonstytucyjność ustawy emerytalnej

  Trzy skargi na niekonstytucyjność ustawy emerytalnej

  Trzy skargi na niekonstytucyjność ustawy emerytalnej

  Wnioski do Trybunału Konstytucyjnego kwestionujące konstytucyjność wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, złożone przez NSZZ Solidarność, OPZZ oraz Prawo i Sprawiedliwość, będą rozpatrywane łącznie.

  Czytaj więcej o: "Trzy skargi na niekonstytucyjność ustawy emerytalnej "
 • A co będzie, gdy przyjdzie powódź?

  A co będzie, gdy przyjdzie powódź?

  A co będzie, gdy przyjdzie powódź?

  Za rok województwo śląskie zostanie bez instytucji odpowiedzialnej za ochronę przeciwpowodziową. W założeniach nowelizacji ustawy Prawo wodne przygotowanej przez resort  środowiska przewiduje się likwidację Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

  Czytaj więcej o: "A co będzie, gdy przyjdzie powódź?"
 • Potrzebne porozumienie antykryzysowe

  Potrzebne porozumienie antykryzysowe

  Potrzebne porozumienie antykryzysowe

  W związku z pogarszającą się sytuacją przedsiębiorstw przemysłu hutniczego i motoryzacyjnego oraz zagrożeniem utratą tysięcy miejsc pracy w tych sektorach niezbędne jest doprowadzenie do trójstronnego, antykryzysowego porozumienia pomiędzy rządem, pracodawcami i pracownikami - uważają członkowie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

  Czytaj więcej o: "Potrzebne porozumienie antykryzysowe"