Aktualności

 • Zgoda dla Kazimierza-Juliusza

  Zgoda dla Kazimierza-Juliusza

  Zgoda dla Kazimierza-Juliusza

  Na początku 2013 roku sosnowiecka kopalnia Kazimierz-Juliusz rozpocznie prace mające na celu rozpoznanie pola po byłej kopalni Jan Kanty w Jaworznie - poinformował Grzegorz Sułkowski, przewodniczący zakładowej Solidarności. Zgodę w tej sprawie wydał minister środowiska.
   

  Czytaj więcej o: "Zgoda dla Kazimierza-Juliusza"
 • Nie będzie strajku, jest porozumienie

  Nie będzie strajku, jest porozumienie

  Nie będzie strajku, jest porozumienie

   8 listopada w JSW podpisano protokoły kończące spory zbiorowe trwające w spółce od wielu miesięcy. Porozumienie jest równoznaczne z odwołaniem 48-godzinnego strajku, który miał zostać przeprowadzony w jastrzębskich kopalniach w drugiej połowie miesiąca.

  Czytaj więcej o: "Nie będzie strajku, jest porozumienie"
 • Program dobrowolnych odejść w FAP?

  Program dobrowolnych odejść w FAP?

  Program dobrowolnych odejść w FAP?

  Solidarność z Fiat Auto Poland wystąpiła do zarządu spółki z propozycją zawarcia porozumienia socjalnego w związku z trudną sytuacją zakładu. 30 października zarząd FAP poinformował, że Fiat Panda, flagowy produkt tyskiej fabryki, będzie produkowany w Polsce tylko do końca tego roku.

  Czytaj więcej o: "Program dobrowolnych odejść w FAP?"
 • W Oplu nie będzie zwolnień

  W Oplu nie będzie zwolnień

  W Oplu nie będzie zwolnień

  Solidarność w General Motors Manufacturing Poland podpisała z zarządem spółki porozumienie zapewniające utrzymanie zatrudnienia pracownikom likwidowanej trzeciej zmiany. Oprócz tego związkowcom udało się uzyskać m.in. gwarancje przedłużenia umów pracownikom zatrudnionym na czas określony.

  Czytaj więcej o: "W Oplu nie będzie zwolnień"
 • Pamięć o kolegach z Solidarności

  Pamięć o kolegach z Solidarności

  Pamięć o kolegach z Solidarności

  Na przełomie października i listopada, ja co roku, delegacje śląsko-dąbrowskiej Solidarności odwiedzają groby zmarłych kolegów ze związku. W zadumie zapalają znicze, składają kwiaty, wspominają.

  Czytaj więcej o: "Pamięć o kolegach z Solidarności"
 • Decyzja o strajku 48-godzinnym

  Decyzja o strajku 48-godzinnym

  Decyzja o strajku 48-godzinnym

  Najprawdopodobniej w drugiej połowie listopada we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, na wszystkich zmianach wydobywczych zostanie zorganizowany 48-godzinny strajk. Decyzja w tej sprawie zapadła 30 października na spotkaniu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

  Czytaj więcej o: "Decyzja o strajku 48-godzinnym"
 • Pierwsze referendum będzie w hutnictwie

  Pierwsze referendum będzie w hutnictwie

  Pierwsze referendum będzie w hutnictwie

  Przedstawiciele Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego podjęli decyzję o rozpoczęciu procedury referendalnej związanej z zamiarem przeprowadzenia generalnego strajku solidarnościowego w woj. śląskim. Na początek referendum zostanie przeprowadzone w zakładach branży hutniczej.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze referendum będzie w hutnictwie"
 • Eksperyment na bezpieczeństwie

  Eksperyment na bezpieczeństwie

  Eksperyment na bezpieczeństwie

  Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach stopniowo wprowadza zewnętrzne firmy ochroniarskie do ochrony odpraw pasażerskich. Zdaniem związkowców większość pracowników tych firm nie jest przygotowana do kontroli bezpieczeństwa, nie przeszła wymaganych szkoleń i nie posiada odpowiednich certyfikatów.   

  Czytaj więcej o: "Eksperyment na bezpieczeństwie"
 • Kampania przeciwko umowom śmieciowym

  Kampania przeciwko umowom śmieciowym

  Kampania przeciwko umowom śmieciowym

  Prawie 5 mln osób w Polsce pracuje inaczej niż na umowie o pracę. Uważamy, że trzeba walczyć z tą patologią, bo to jest syf, bałagan, śmietnisko - powiedział Piotr Duda podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię społeczną Solidarności: „STOP umowom śmieciowym”.

  Czytaj więcej o: "Kampania przeciwko umowom śmieciowym"
 • Smutne "buźki" w Katowicach

  Smutne "buźki" w Katowicach

  Smutne "buźki" w Katowicach

  Pracownicy katowickiego magistratu przypięli  do swoich ubrań tzw. „emotki” przedstawiające smutek. W ten sposób chcą zwrócić uwagę prezydenta Katowic na problem swoich niskich, niewaloryzowanych od kilku lat wynagrodzeń.

  Czytaj więcej o: "Smutne "buźki" w Katowicach"