Aktualności

 • Apel pracodawców, związkowców i posłów

  Apel pracodawców, związkowców i posłów

  Apel pracodawców, związkowców i posłów

  Pracodawcy hutnictwa, przedstawiciele związków zawodowych i posłowie z woj. śląskiego skierowali dziś do premiera Donalda Tuska apel w sprawie wprowadzenia w Polsce rozwiązań ochronnych dla przemysłu energochłonnego. Eksperci alarmują, że brak takich rozwiązań doprowadzi do upadku tej branży i likwidacji tysięcy miejsc pracy.

  Czytaj więcej o: "Apel pracodawców, związkowców i posłów"
 • Skarga do Komisji Europejskiej

  Skarga do Komisji Europejskiej

  Skarga do Komisji Europejskiej

  Komisja Krajowa NSZZ Solidarność złożyła skargę do Komisji Europejskiej, dotyczącą nadużywania w Polsce umów na czas określony. Zdaniem związku te nadużycia są efektem niedostosowania przepisów Kodeksu pracy w tym zakresie do wymogów prawa unijnego.

  Czytaj więcej o: "Skarga do Komisji Europejskiej "
 • Pracodawcy, pracownicy i posłowie razem

  Pracodawcy, pracownicy i posłowie razem

  Pracodawcy, pracownicy i posłowie razem

  Przedstawiciele pracodawców hutnictwa, związków zawodowych i grupa posłów z woj. śląskiego chcą, aby w Polsce zostały wprowadzone rozwiązania ochronne dla przemysłu energochłonnego. Bez wprowadzenia takich rozwiązań Polska może stracić nawet 200 tys. miejsc pracy w hutnictwie i w firmach okołohutniczych.

  Czytaj więcej o: "Pracodawcy, pracownicy i posłowie razem"
 • Zwolnienia grupowe w Hydrobudowie

  Zwolnienia grupowe w Hydrobudowie

  Zwolnienia grupowe w Hydrobudowie

  Jeszcze we wrześniu blisko 760 pracowników  Hydrobudowy Polska otrzyma wypowiedzenia z pracy - poinformował Henryk Stypka, przewodniczący zakładowej Solidarności. Wypowiedzenia realizowane na zasadzie zwolnień grupowych obowiązywać będą od 1 października. Ich powodem jest utrata przez firmę płynności finansowej.

  Czytaj więcej o: "Zwolnienia grupowe w Hydrobudowie "
 • 32. urodziny w Jastrzębiu-Zdroju

  32. urodziny w Jastrzębiu-Zdroju

  32. urodziny w Jastrzębiu-Zdroju

  Blisko 8 tys. ludzi świętowało 32. urodziny śląsko-dąbrowskiej Solidarności na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju -  Nie byłoby Solidarności bez Jastrzębia. Nie byłoby wolnej Polski bez Jastrzębia - podkreślił przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

  Czytaj więcej o: "32. urodziny w Jastrzębiu-Zdroju"
 • Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Tarnowskie Góry bez szpitala?

  Szpitalowi w Tarnowskich Górach grozi upadłość. Dług placówki przekroczył już 3,1 mln zł, czyli ponad jedną trzecią wartości kapitału zakładowego. Ratunkiem mogłoby być podniesienie kapitału poprzez wniesienie aportem budynku szpitala i działki, wycenionych na 25 mln zł. Jednak na takie rozwiązanie nie zgodzili się radni powiatu.

  Czytaj więcej o: "Tarnowskie Góry bez szpitala?"
 • Podwyżki płac w RPWiK

  Podwyżki płac w RPWiK

  Podwyżki płac w RPWiK

  O 4 proc. wzrosną płace pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Wzrost wynagrodzeń w RPWiK to efekt negocjacji prowadzonych od maja z pracodawcą przez zakładowe organizacje związkowe.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac w RPWiK"
 • Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Być albo nie być Kazimierza-Juliusza

  Jeszcze we wrześniu minister środowiska ma podjąć decyzję w sprawie koncesji dla kopalni Kazimierz-Juliusz na rozpoznanie pola po byłej kopalni Jan Kanty w Jaworznie. Pozytywna decyzja ministra to szansę na przedłużenie o 20-30 lat żywotności kopalni i na 2 tys. nowych miejsc pracy w Sosnowcu i Jaworznie.

  Czytaj więcej o: "Być albo nie być Kazimierza-Juliusza"
 • Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?

  Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz chce pilnego zwołania posiedzenia WKDS w sprawie przyszłości pracowników Przewozów Regionalnych na Śląsku. - 1800 ludzi traci pracę, tymczasem przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i pracodawcy zachowują się, jakby nic się nie działo - mówi szef śląsko-dąbrowskiej "S".

  Czytaj więcej o: "Co dalej z kolejarzami Przewozów Regionalnych?"
 • Cięcia w Poczcie Polskiej

  Cięcia w Poczcie Polskiej

  Cięcia w Poczcie Polskiej

  29 sierpnia podpisano protokół rozbieżności w ramach sporu zbiorowego w Poczcie Polskiej. Solidarność domaga się podwyżek płac średnio o 330 zł brutto oraz wstrzymania redukcji zatrudnienia. W styczniu zarząd PP uruchomił Program Dobrowolnych Odejść, w wyniku którego z pracy zrezygnowało prawie 3 tys. osób.

  Czytaj więcej o: "Cięcia w Poczcie Polskiej"