Aktualności

 • Nie wszyscy będą mieli wolne

  Nie wszyscy będą mieli wolne

  Nie wszyscy będą mieli wolne

  Pracownicy wielu zakładów i instytucji nie będą sobie mogli pozwolić na dłuższy wypoczynek w czasie majowego weekendu. Wiele osób przyjdzie do pracy według stałego grafiku, bez względu na przypadające w danym dniu święto.

  Czytaj więcej o: "Nie wszyscy będą mieli wolne"
 • Pikieta przed tyskim Nexteer

  Pikieta przed tyskim Nexteer

  Pikieta przed tyskim Nexteer

  Kilkaset osób pikietowało w czwartek 25 kwietnia przed siedzibą Nexteer Automotive Poland w Tychach w obronie bezprawnie zwolnionego Grzegorza Zmudy, przewodniczącego zakładowej Solidarności. Związkowcy zapowiadają kolejne protesty, jeżeli zarząd spółki nie przywróci Zmudy do pracy. 

  Czytaj więcej o: "Pikieta przed tyskim Nexteer"
 • Trójstronne nieporozumienie

  Trójstronne nieporozumienie

  Trójstronne nieporozumienie

  24 kwietnia po raz pierwszy od bardzo długiego czasu premier Donald Tusk pojawił się na posiedzeniu Komisji Trójstronnej, ale przełomu nie było. - Jeśli premier myśli, że przyjedzie tuskobusem pod zakład, obetrze łzę zwolnionemu pracownikowi i nikt nie obarczy go odpowiedzialnością za te zwolnienia, to jest w błędzie - mówi Dominik Kolorz.

  Czytaj więcej o: "Trójstronne nieporozumienie"
 • Fiasko rozmów w CMC

  Fiasko rozmów w CMC

  Fiasko rozmów w CMC

  Fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy w hucie CMC Zawiercie na temat zapowiadanych zwolnień grupowych. - Nie udało nam się osiągnąć porozumienia w żadnej ze spornych kwestii - mówi Danuta Nowicka, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Fiasko rozmów w CMC"
 • List do ministra Nowaka w sprawie drogi S1

  List do ministra Nowaka w sprawie drogi S1

  List do ministra Nowaka w sprawie drogi S1

  Śląsko-dąbrowska Solidarność wysłała do ministra transportu Sławomira Nowaka list protestacyjny przeciwko budowie drogi ekspresowej S1 na terenach pól wydobywczych KWK Brzeszcze, która może spowodować konieczność zamknięcia zatrudniającej ponad 3 tys. osób kopalni.

  Czytaj więcej o: "List do ministra Nowaka w sprawie drogi S1"
 • Wynegocjowali podwyżki i premię

  Wynegocjowali podwyżki i premię

  Wynegocjowali podwyżki i premię

  Zakończyły się negocjacje płacowe w Magneti Marelli Suspension Systems w Bielsku-Białej. Średnia miesięczna pensja w zakładzie wzrośnie o 160 zł brutto. Pracownicy otrzymają też jednorazową nagrodę wynoszącą 100 zł.

  Czytaj więcej o: "Wynegocjowali podwyżki i premię"
 • Pracownicy sądów skarżą Gowina

  Pracownicy sądów skarżą Gowina

  Pracownicy sądów skarżą Gowina

  Związkowcy z Solidarności pracowników sądownictwa złożyli w Sądzie Rejonowym w Warszawie pozwy o odszkodowanie za niezgodne z prawem dysproporcje płacowe w sądach, które powstały w wyniku zaniechań ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. 

  Czytaj więcej o: "Pracownicy sądów skarżą Gowina"
 • Premier zrozumiał? Nie będzie się bał?

  Premier zrozumiał? Nie będzie się bał?

  Premier zrozumiał? Nie będzie się bał?

  Nastąpiła w końcu reakcja premiera Donalda Tuska na kierowane do niego przez NSZZ Solidarność listy, apele i pisma. - Co prawda nie odpowiada osobiście, lecz za pośrednictwem ministerstwa pracy, ale mam nadzieję, że z czasem pan premier nabierze odwagi - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Premier zrozumiał? Nie będzie się bał?"
 • Protest przeciwko przekształceniom w sanepidach

  Protest przeciwko przekształceniom w sanepidach

  Protest przeciwko przekształceniom w sanepidach

  Polacy mogą zostać pozbawieni należytej ochrony przed skażoną żywnością i zagrożeniem epidemiologicznym - ostrzegają związkowcy z Regionalnej Sekcji Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ Solidarność. Taki może być ich zdaniem skutek planowanych przekształceń w systemie działania sanepidu w całym kraju.

  Czytaj więcej o: "Protest przeciwko przekształceniom w sanepidach"