Aktualności

 • Z petycją i z rózgą

  Z petycją i z rózgą

  Z petycją i z rózgą

  Ponad 3 tys. ludzi manifestowało przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim. - Każdy powinien wiedzieć, że Śląsk to serce gospodarcze Polski. Każdy powinien wiedzieć, że jeśli ten gospodarczy łańcuch się rozsypie, to będzie bieda i bezrobocie w całym kraju - mówił w czasie demonstracji Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Z petycją i z rózgą"
 • Obchody tragicznej rocznicy

  Obchody tragicznej rocznicy

  Obchody tragicznej rocznicy

  Wolność, za którą najwyższą ofiarę ponieśli górnicy z Wujka, nie może być wykorzystywana tylko przez elity polityczne. Solidarność tak jak 31 lat temu będzie walczyć o to, żeby ta wolność była sprawiedliwa i godna - powiedział Dominik Kolorz podczas obchodów 31. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek.

  Czytaj więcej o: "Obchody tragicznej rocznicy"
 • Wigilijny happening handlowej Solidarności

  Wigilijny happening handlowej Solidarności

  Wigilijny happening handlowej Solidarności

  Podaruj pracownikom handlu prawdziwe święta. Nie rób zakupów w Wigilię po godzinie 14.00 - apelowała handlowa Solidarność podczas happeningu zorganizowanego 15 grudnia przed centrum handlowym Wola Park w Warszawie w ramach tegorocznej edycji akcji „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”.

  Czytaj więcej o: "Wigilijny happening handlowej Solidarności"
 • 17 grudnia będą rózgi i inne prezenty

  17 grudnia będą rózgi i inne prezenty

  17 grudnia będą rózgi i inne prezenty

  17 grudnia w Katowicach odbędzie się wielotysięczna manifestacja organizowana przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. - Przyniesiemy różne prezenty dla premiera. Na przykład koledzy z Zagłębia szykują rózgi, koledzy ze Śląska „wongiel” i „oszkrabiny” - zapowiada Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "17 grudnia będą rózgi i inne prezenty"
 • Dwa razy „tak” w referendum na kolei

  Dwa razy „tak” w referendum na kolei

  Dwa razy „tak” w referendum na kolei

  Pracownicy spółek kolejowych z woj. śląskiego opowiedzieli się za przystąpieniem do solidarnościowego strajku generalnego w regionie. Powiedzieli też „tak” dla strajku w obronie ulg przejazdowych.

  Czytaj więcej o: "Dwa razy „tak” w referendum na kolei"
 • Regionalne obchody grudniowej rocznicy

  Regionalne obchody grudniowej rocznicy

  Regionalne obchody grudniowej rocznicy

  W kościele pw. św. Jadwigi w Zabrzu Zaborzu odbyły się regionalne obchody 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Po uroczystej mszy w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, złożono kwiaty i zapalono znicze pod krzyżem upamiętniającym internowanych.

  Czytaj więcej o: "Regionalne obchody grudniowej rocznicy"
 • Kolejarze ostrzegali marszałka

  Kolejarze ostrzegali marszałka

  Kolejarze ostrzegali marszałka

  Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności zwrócił się z apelem do marszałka województwa  o zdymisjonowanie całego zarządu Kolei Śląskich oraz osób odpowiedzialnych za powołanie takiego składu osobowego zarządzających spółką. - Trudno będzie zadośćuczynić tysiącom oszukanych pasażerów - zwraca uwagę marszałkowi Dominik Kolorz.

  Czytaj więcej o: "Kolejarze ostrzegali marszałka"
 • Takiej zapaści jeszcze na kolei nie było

  Takiej zapaści jeszcze na kolei nie było

  Takiej zapaści jeszcze na kolei nie było

  Jedynym sposobem na rozwiązanie problemów z obsługą pasażerskiego ruchu kolejowego w województwie jest natychmiastowe wstrzymanie likwidacji Śląskiego Zakładu Przewozów  Regionalnych i współpraca obu spółek - mówi Stanisław Hrustek, przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Takiej zapaści jeszcze na kolei nie było"
 • Nie przehandluj pierwszej gwiazdki

  Nie przehandluj pierwszej gwiazdki

  Nie przehandluj pierwszej gwiazdki

  Sekcja Krajowa Handlu NSZZ  Solidarność wystosowała list otwarty do zarządów sieci handlowych o skrócenie czasu pracy w Wigilię. To już kolejna edycja prowadzonej od  lat akcji „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”. Akcja odnosi skutek.  W tym roku zdecydowana większość sieci handlowych zamknie swoje sklepy o 14.00 lub o 15.00.

  Czytaj więcej o: "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki"
 • Zwolnienia u kooperanta Fiata

  Zwolnienia u kooperanta Fiata

  Zwolnienia u kooperanta Fiata

  120 osób ma stracić pracę w wyniku zwolnień grupowych w Johnson Controls w Bieruniu. Bezpośrednim powodem zwolnień jest ograniczenie produkcji i redukcje zatrudnienia w tyskim Fiacie, którego bieruński zakład jest kooperantem.

  Czytaj więcej o: "Zwolnienia u kooperanta Fiata"