Aktualności

 • Złe zarządzanie powodem kłopotów JSW

  Złe zarządzanie powodem kłopotów JSW

  Złe zarządzanie powodem kłopotów JSW

  Solidarność i ZZ Kadra z Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystosowały list otwarty do premier Ewy Kopacz, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz do rady nadzorczej spółki. Związkowcy zaapelowali o podjęcie działań w celu odwrócenia niekorzystnej, grożącej zapaścią sytuacji w JSW.

  Czytaj więcej o: "Złe zarządzanie powodem kłopotów JSW"
 • Solidarność pomaga ofiarom katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła

  Solidarność pomaga ofiarom katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła

  Solidarność pomaga ofiarom katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła

  Solidarność z kopalni Mysłowice-Wesoła rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na leczenie górników poparzonych w wyniku wybuchu metanu. Po wypadku, do którego doszło 6 października, do szpitali na Śląsku i w Zagłębiu trafiło ogółem 26 górników, w tym 5 członków  Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Solidarność pomaga ofiarom katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła"
 • Przekształcenia w ciepłownictwie i obawy o miejsca pracy

  Przekształcenia w ciepłownictwie i obawy o miejsca pracy

  Przekształcenia w ciepłownictwie i obawy o miejsca pracy

  Postępujące w szybkim tempie przekształcanie Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej, Carbo-Energii i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej w jedno przedsiębiorstwo wywołuje niepokój pracowników tych spółek. Ludzie boją się o swoje miejsca pracy - mówi Dariusz Gierek, szef Regionalnej Sekcji Ciepłownictwa NSZZ Solidarność i wiceprzewodniczący związku w NSE.

  Czytaj więcej o: "Przekształcenia w ciepłownictwie i obawy o miejsca pracy"
 • Porozumienie w JSW Koks

  Porozumienie w JSW Koks

  Porozumienie w JSW Koks

  Po 1750 zł brutto jednorazowej nagrody otrzymają  w listopadzie pracownicy JSW Koks. To jeden z efektów porozumienia zawartego 30 września pomiędzy pracodawcą a Solidarnością w JSW Koks. Strony uzgodniły też, że przystąpią do wypracowania jednolitego układu zbiorowego pracy dla całej grupy. Porozumienie doprowadziło do zawieszenia sporu zbiorowego w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, będącej częścią JSW Koks.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w JSW Koks"
 • Prawa lokatorów nie zostaną naruszone

  Prawa lokatorów nie zostaną naruszone

  Prawa lokatorów nie zostaną naruszone

  Sprawa pisma od komornika, który w tym tygodniu otrzymała część lokatorów mieszkań zakładowych należących do kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, została już wyjaśniona. Ludzie nie muszą obawiać się eksmisji - mówi Grzegorz Sułkowski, przewodniczący zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Prawa lokatorów nie zostaną naruszone"
 • Pracownicy Biedronki zapowiadają protesty

  Pracownicy Biedronki zapowiadają protesty

  Pracownicy Biedronki zapowiadają protesty

  Pracownik musi robić kilka rzeczy na raz. Czasu brakuje nawet na wyjście do toalety. Nie dajemy już rady - mówią pracownicy Biedronki i zapowiadają protesty. Zakładowa Solidarność wyznaczyła pracodawcy czas na spełnienie postulatów do 9 października. Związkowcy domagają się m.in. zwiększenia liczby etatów w sklepach i centrach dystrybucyjnych.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy Biedronki zapowiadają protesty"
 • Nie mają pieniędzy na wypłaty, sprzedają złom

  Nie mają pieniędzy na wypłaty, sprzedają złom

  Nie mają pieniędzy na wypłaty, sprzedają złom

  Organizacje związkowe działające w spółce Huta Buczek - Producent Walców Hutniczych w Sosnowcu poinformowały pracodawcę o zamiarze wszczęcia sporu zbiorowego. Związkowcy domagają się rozpoczęcia rozmów dotyczących m.in. wypłaty zaległych wynagrodzeń i przelania środków na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

  Czytaj więcej o: "Nie mają pieniędzy na wypłaty, sprzedają złom"
 • Szansa na nowe otwarcie w górnictwie

  Szansa na nowe otwarcie w górnictwie

  Szansa na nowe otwarcie w górnictwie

  Ponad 4 tys. górników wysłuchało przed Sejmem expose premier Ewy Kopacz. Uczestnicy demonstracji z optymizmem przyjęli część wystąpienia poświęconą branży wydobywczej. Zapowiedzieli  jednak, że wrócą do Warszawy w znacznie większej liczbie, jeżeli szefowa rządu nie wywiąże się ze złożonych deklaracji.

  Czytaj więcej o: "Szansa na nowe otwarcie w górnictwie"
 • Ostrożny optymizm po expose

  Ostrożny optymizm po expose

  Ostrożny optymizm po expose

  Protestujący przed Sejmem górnicy z optymizmem przyjęli część expose premier Ewy Kopacz poświęconą polskiemu górnictwu węgla kamiennego. Demonstracja została zakończona. Jej uczestnicy zapowiadają jednak, że wrócą do Warszawy w znacznie większej liczbie, jeżeli szefowa rządu nie wywiąże się ze złożonych deklaracji.

  Czytaj więcej o: "Ostrożny optymizm po expose"
 • Rozpoczęła się górnicza manifestacja przed Sejmem

  Rozpoczęła się górnicza manifestacja przed Sejmem

  Rozpoczęła się górnicza manifestacja przed Sejmem

  Ok. godziny 10.00 przed gmachem Sejmu rozpoczęła się demonstracja górniczych central związkowych. W proteście uczestniczy ponad 2 tys. osób. Górnicy przyjechali do Warszawy, aby wysłuchać expose premier Ewy Kopacz. 

  Czytaj więcej o: "Rozpoczęła się górnicza manifestacja przed Sejmem"