Aktualności

 • Górnicza "S" domaga się interwencji rządu w sprawie zwolnionych związkowców

  Górnicza "S" domaga się interwencji rządu w sprawie zwolnionych związkowców

  Górnicza "S" domaga się interwencji rządu w sprawie zwolnionych związkowców

  Górnicza Solidarność zażądała interwencji rządu w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia z pracy dziewięciu liderów związkowych w kopalni Budryk. Powodem wypowiedzeń jest udział w akcji protestacyjnej zorganizowanej w JSW w geście solidarności z protestującymi pracownikami Kompanii Węglowej. 
  Czytaj więcej o: "Górnicza "S" domaga się interwencji rządu w sprawie zwolnionych związkowców"
 • Pracownicy jastrzębskiego szpitala chcą strajkować

  Pracownicy jastrzębskiego szpitala chcą strajkować

  Pracownicy jastrzębskiego szpitala chcą strajkować

  W najbliższych tygodniach może dojść do dwugodzinnego strajku ostrzegawczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Za tą formą protestu opowiedziało się blisko 80 proc. pracowników placówki, którzy wzięli udział w referendum strajkowym przeprowadzonym w szpitalu w połowie miesiąca.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy jastrzębskiego szpitala chcą strajkować"
 • Strajk w kopalniach JSW

  Strajk w kopalniach JSW

  Strajk w kopalniach JSW

  Rozpoczął się strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Protest będzie miał charakter rotacyjny i jest prowadzony na powierzchni. Górnicy domagają się m.in. wycofania decyzji o zwolnieniu z pracy 9 liderów związkowych z kopalni Budryk oraz natychmiastowego odwołania zarządu JSW.

  Czytaj więcej o: "Strajk w kopalniach JSW"
 • Załoga JSW za akcją protestacyjno-strajkową

  Załoga JSW za akcją protestacyjno-strajkową

  Załoga JSW za akcją protestacyjno-strajkową

  98 proc. uczestników referendum w Jastrzębskiej Spółce Węglowej opowiedziało się za rozpoczęciem akcji protestacyjno-strajkowych w spółce - poinformowały organizacje związkowe z JSW.  Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego zwrócił się do premier Ewy Kopacz o doprowadzenie do zmiany zarządu JSW.

  Czytaj więcej o: "Załoga JSW za akcją protestacyjno-strajkową"
 • Drugi dzień referendum w JSW

  Drugi dzień referendum w JSW

  Drugi dzień referendum w JSW

  O godzinie 18.00 zakończy się dwudniowe referendum strajkowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W głosowaniu wzięło już udział ponad trzy czwarte pracowników spółki. Zarząd JSW poinformował o zamiarze dyscyplinarnego zwolnienia liderów związkowych z kopalni Budryk za udział w solidarnościowym proteście w obronie polskiego górnictwa sprzed kilkunastu dni.

  Czytaj więcej o: "Drugi dzień referendum w JSW"
 • Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  200 pracowników odejdzie ze spółki Alstom Konstal w Chorzowie do połowy 2015 roku. Jest to podyktowane brakiem zamówień na drugie półrocze. - Ale już wiadomo, że ci ludzie zostaną przejęci przez agencję pracy Work Servis. Gwarantuje im to umowa zawarta pomiędzy zarządem Alstomu a agencją - informuje Karol Pluszczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy"
 • Trwa referendum w JSW

  Trwa referendum w JSW

  Trwa referendum w JSW

  Rozpoczęło się dwudniowe referendum strajkowe we wszystkich kopalniach i zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wyniki głosowania będą znane 27 stycznia wieczorem lub następnego dnia rano.

  Czytaj więcej o: "Trwa referendum w JSW"
 • Napięta atmosfera na masówkach

  Napięta atmosfera na masówkach

  Napięta atmosfera na masówkach

  We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej trwają masówki informacyjne dla pracowników. W poniedziałek rozpocznie się referendum, podczas którego pracownicy zdecydują o  przeprowadzeniu akcji strajkowej.

  Czytaj więcej o: "Napięta atmosfera na masówkach"
 • Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Brak zbiorowych podwyżek płac w fabryce Fiata w Tychach i w spółkach kooperujących oraz utrudnianie przez pracodawcę przeprowadzenia głosowania w sprawie rozpoczęcia strajku w firmie Denso Thermal Systems Polska – to najważniejsze tematy poruszone przez związkowców podczas wiecu, który odbył się 22 stycznia przed bramą fabryki koncernu.

  Czytaj więcej o: "Wiec przed fabryką Fiata w Tychach"
 • Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  23 stycznia we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowane zostaną masówki  dla pracowników. Z kolei w 26 stycznia w spółce rozpocznie się referendum strajkowe. Taką decyzję podjęła Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW, po wypowiedzeniu przez zarząd spółki trzech obowiązujących w niej porozumień zbiorowych.

  Czytaj więcej o: "Referendum strajkowe w kopalniach JSW"