Aktualności

 • Stres w pracy

  Stres w pracy

  Stres w pracy

  90 proc. ankietowanych przyznało, że praca jest dla nich źródłem stresu, a aż 64 proc. czuje się nękanych w miejscu pracy. 7 na 10 osób zatrudnionych w bankach przyznaje, że praca nie przysparza im żadnej satysfakcji, a 90 proc. chętnie zmieniłaby miejsce zatrudnienia, gdyby tylko nadarzyła się okazja.

  Czytaj więcej o: "Stres w pracy"
 • W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek 5 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie premiera Donalda Tuska i delegacji rządowej z przedstawicielami górniczych związków zawodowych oraz pracodawców z branży wydobywczej. Podczas spotkania premier ma przedstawić raport końcowy z prac międzyresortowego zespołu ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego.

  Czytaj więcej o: "W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem"
 • Rozmowy płacowe w Nitroergu

  Rozmowy płacowe w Nitroergu

  Rozmowy płacowe w Nitroergu

  16 czerwca to ostateczny termin, jaki związki zawodowe działające w Nitroergu wyznaczyły zarządowi spółki na przedstawienie propozycji płacowych na 2014 rok. - Oczekujemy na takie propozycje, które będą do zaakceptowania przez stronę społeczną - zaznacza Piotr Nowak, przewodniczący Solidarności w spółce.

  Czytaj więcej o: "Rozmowy płacowe w Nitroergu"
 • Nie ma wolności bez Solidarności

  Nie ma wolności bez Solidarności

  Nie ma wolności bez Solidarności

  Wybory 4 czerwca 1989 roku były zwycięstwem Solidarności. Dzisiaj z powodów politycznych i bieżących interesów obecnej władzy z premedytacją fałszuje się ten historyczny fakt - podkreśla przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w liście otwartym skierowanym do członków związku z okazji 25. rocznicy czerwcowych wyborów.

  Czytaj więcej o: "Nie ma wolności bez Solidarności"
 • Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Jesteśmy przeciwni wchłanianiu szpitali wojewódzkich przez kliniczne. To jest ogromne niebezpieczeństwo dla pacjentów i pracowników, grożące likwidacją setek miejsc pracy  -  powiedziała Halina Cierpiał, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w trakcie pikiety przeciwko połączeniu czterech szpitali wojewódzkich z klinikami wchodzącymi w struktury Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Czytaj więcej o: "Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć"
 • Porozumienie płacowe w Kolpremie

  Porozumienie płacowe w Kolpremie

  Porozumienie płacowe w Kolpremie

  80 zł brutto podwyżki płacy zasadniczej, nagroda układowa w wysokości 420 zł oraz 925 zł nagrody rocznej - to główne punkty porozumienia płacowego w spółce Kolprem. - Nie jesteśmy do końca zadowoleni z wyniku tych negocjacji płacowych. Stuprocentowym właścicielem Kolpremu jest ArcelorMittal Poland S.A, więc liczyliśmy, że porozumienie w tej spółce będzie co najmniej takie samo, jak w AMP - mówi Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w ArcelorMittal Poland.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie płacowe w Kolpremie"
 • W poniedziałek pikieta przeciwko łączeniu szpitali wojewódzkich z klinicznymi

  W poniedziałek pikieta przeciwko łączeniu szpitali wojewódzkich z klinicznymi

  W poniedziałek pikieta przeciwko łączeniu szpitali wojewódzkich z klinicznymi

  W poniedziałek 2 czerwca o godz. 10.00 przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach rozpocznie się pikieta pracowników służby zdrowia przeciwko planom połączenia czerech szpitali wojewódzkich ze szpitalami klinicznymi. Sprzed Urzędu Marszałkowskiego uczestnicy demonstracji przejdą pod budynek Akademii Muzycznej, gdzie odbędzie się sesja Śląskiego Sejmiku Wojewódzkiego.

  Czytaj więcej o: "W poniedziałek pikieta przeciwko łączeniu szpitali wojewódzkich z klinicznymi"
 • Porozumienie w siemianowickiej Straży Miejskiej

  Porozumienie w siemianowickiej Straży Miejskiej

  Porozumienie w siemianowickiej Straży Miejskiej

  W piątek 30 maja w komendzie Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich podpisano porozumienie kończące trwającą tam od 17 maja akcję protestacyjną. Zgodnie z jego zapisami zwolniony wiceprzewodniczący zakładowej Solidarności wróci do pracy.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w siemianowickiej Straży Miejskiej"
 • Najsilniejsi też potrzebują wsparcia

  Najsilniejsi też potrzebują wsparcia

  Najsilniejsi też potrzebują wsparcia

  Jarosław Grzesik został ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego górniczej Solidarności. Jego kandydaturę poparło 81 z 82 delegatów Walnego Zebrania Delegatów Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego, największej sekcji branżowej w związku.

  Czytaj więcej o: "Najsilniejsi też potrzebują wsparcia"
 • Bliżej porozumienia w siemianowickiej straży

  Bliżej porozumienia w siemianowickiej straży

  Bliżej porozumienia w siemianowickiej straży

  - Dzisiaj zrobiliśmy krok w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach uda nam się podpisać porozumienie i zakończyć protest - powiedział po kolejnej rundzie rozmów w siemianowickiej straży miejskiej Marek Kozubski szef zakładowej Solidarności. od 17 maja pracownicy tej jednostki prowadzą protest głodowy.

  Czytaj więcej o: "Bliżej porozumienia w siemianowickiej straży"