Aktualności

 • Wyższe płace w AMP

  Wyższe płace w AMP

  Wyższe płace w AMP

  Dzięki staraniom związków zawodowych działających w ArcelorMittal Poland wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy w tym roku wzrosły średnio o 150 zł na etat. Wyższe pensje zostały wypłacone już za styczeń, czyli wpłynęły na konta pracowników na początku lutego.

  Czytaj więcej o: "Wyższe płace w AMP"
 • Najpierw dodatek, potem podwyżki

  Najpierw dodatek, potem podwyżki

  Najpierw dodatek, potem podwyżki

  500 zł brutto – taki dodatek do wynagrodzenia będzie otrzymywała przez 6 miesięcy większość pracowników Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Po raz pierwszy dodatek został wypłacony pracownikom wraz z wynagrodzeniem za styczeń, czyli na początku lutego.

  Czytaj więcej o: "Najpierw dodatek, potem podwyżki"
 • Podwyżki w Timken Polska

  Podwyżki w Timken Polska

  Podwyżki w Timken Polska

  Dzięki staraniom zakładowej Solidarności od 1 marca 2019 roku fundusz płac w spółce Timken Polska w Sosnowcu wzrośnie o 5,5 proc. Wysokość podwyżek dla poszczególnych pracowników będzie przedmiotem odrębnych negocjacji między przedstawicielami związków zawodowych i pracodawcą. Rozmowy powinny zostać zakończone do końca lutego.
  Czytaj więcej o: "Podwyżki w Timken Polska"
 • Oświatowa Solidarność zaostrzy protest

  Oświatowa Solidarność zaostrzy protest

  Oświatowa Solidarność zaostrzy protest

  5 lutego sztab protestacyjno-strajkowy Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Katowicach zdecydował o zaostrzeniu protestu. Po feriach zimowych komisje zakładowe związku rozpoczną  spory zbiorowe z dyrektorami szkół. 

  Czytaj więcej o: "Oświatowa Solidarność zaostrzy protest"
 • Reprezentanci związku z petycjami u posłów

  Reprezentanci związku z petycjami u posłów

  Reprezentanci związku z petycjami u posłów

  4 lutego delegacje śląsko-dąbrowskiej Solidarności odwiedzały biura posłów Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie. Związkowcy przekazywali parlamentarzystom petycję z postulatami zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i regionalnym. Części posłów nie było w biurach. 

  Czytaj więcej o: "Reprezentanci związku z petycjami u posłów"
 • Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  Działają cztery miesiące, już mają sukcesy

  7-procentowe podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich osób zatrudnionych w firmie i objęcie pracowników dołowych ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków – to najważniejsze osiągnięcia Solidarności w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo. Przedstawicielom „S” udało się doprowadzić do podwyżek wynagrodzeń w ciągu zaledwie czterech miesięcy od założenia związku w firmie.

  Czytaj więcej o: "Działają cztery miesiące, już mają sukcesy"
 • W Tychach znów produkują silniki

  W Tychach znów produkują silniki

  W Tychach znów produkują silniki

  17 stycznia w fabryce Opla w Tychach ruszyła produkcja nowoczesnych silników benzynowych PureTech stosowanych w pojazdach m.in. Peugeota, Citroena i Opla. Zakład wznowił pracę po czterech latach przerwy, w trakcie której jego załoga była przeniesiona do fabryki w Gliwicach.
  Czytaj więcej o: "W Tychach znów produkują silniki"
 • Solidarność w MOPS w Katowicach

  Solidarność w MOPS w Katowicach

  Solidarność w MOPS w Katowicach

  W ciągu pierwszych trzech miesięcy działalności Solidarności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach do związku zapisało się blisko 80 osób. Pracownicy tej instytucji zorganizowali się, żeby walczyć o wyższe płace i doprowadzić do zmian w regulaminie wynagradzania oraz w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

  Czytaj więcej o: "Solidarność w MOPS w Katowicach"