Aktualności

 • Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Jastrzębie-Zdrój jest kolejnym miastem w naszym regionie, w którym terenowe struktury Solidarności podpisały porozumienie przedwyborcze z kandydatami na radnych z komitetu PiS oraz ze Wspólnoty Samorządowej Jastrzębia-Zdroju. Współpracę ze związkiem zadeklarował także ubiegający się o reelekcję prezydent miasta Marian Janecki, kandydujący z list Wspólnoty Samorządowej.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju"
 • W środę wiec w fabryce Fiata

  W środę wiec w fabryce Fiata

  W środę wiec w fabryce Fiata

  5 listopada na przełomie pierwszej i drugiej zmiany Solidarność w tyskiej fabryce Fiata zorganizuje  wiec informacyjny dla załogi zakładu. Związkowcy domagają się podwyżek płac. Zarząd spółki uzależnia wzrost wynagrodzeń od zgody pracowników na wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy.

  Czytaj więcej o: "W środę wiec w fabryce Fiata"
 • Pracownicy JSW chcą odwołania zarządu spółki

  Pracownicy JSW chcą odwołania zarządu spółki

  Pracownicy JSW chcą odwołania zarządu spółki

  Ponad 99 proc. pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyraziło opinię, że zarząd spółki utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany. Frekwencja w głosowaniu zorganizowanym przez Wspólną Reprezentację Związków Zawodowych JSW wyniosła ponad 74 proc.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy JSW chcą odwołania zarządu spółki"
 • Porozumienie przedwyborcze w Chorzowie

  Porozumienie przedwyborcze w Chorzowie

  Porozumienie przedwyborcze w Chorzowie

  Rada Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ Solidarność Miasta Chorzów podpisała porozumienie o współpracy z chorzowskim Komitetem Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowcy z tego ugrupowania zadeklarowali, że po wyborach samorządowych wspólnie ze związkowcami będą rozwiązywać problemy mieszkańców miasta. Poparcie Solidarności uzyskał także kandydat PiS na prezydenta Chorzowa Grzegorz Krzak.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie przedwyborcze w Chorzowie"
 • Większość pracowników JSW oddała głos w referendum

  Większość pracowników JSW oddała głos w referendum

  Większość pracowników JSW oddała głos w referendum

  Około 60 proc. uprawnionych do głosowania pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej zagłosowało do tej pory w trwającym od środy 29 października dwudniowym referendum w spółce. W głosowaniu zorganizowanym przez  Wspólną Reprezentację Związków Zawodowych z JSW pracownicy przedstawiają swoją opinię na temat odwołania zarządu spółki.

  Czytaj więcej o: "Większość pracowników JSW oddała głos w referendum"
 • Pielęgniarki wysłane do segregacji śmieci

  Pielęgniarki wysłane do segregacji śmieci

  Pielęgniarki wysłane do segregacji śmieci

  W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu segregowaniem odpadów komunalnych prosto z kontenerów musiały zająć się pielęgniarki. Takie polecenie wydała podwładnym dyrektor placówki. Po przekopaniu kilkuset kilogramów śmieci pielęgniarki wróciły do pracy z chorymi.

  Czytaj więcej o: "Pielęgniarki wysłane do segregacji śmieci"
 • Spór zbiorowy w Alchemii

  Spór zbiorowy w Alchemii

  Spór zbiorowy w Alchemii

  500 zł brutto dla każdego pracownika domagają się organizacje związkowe działające w Alchemii S.A.  - Wynagrodzenia zdecydowanej większość pracowników są bardzo niskie, nie pozwalają na przeżycie miesiąca - mówi Dariusz Brzęczek, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Alchemii S.A. W spółce trwa spór zbiorowy na tle płacowym

  Czytaj więcej o: "Spór zbiorowy w Alchemii"
 • Trzeba zamknąć nielegalny skład

  Trzeba zamknąć nielegalny skład

  Trzeba zamknąć nielegalny skład

  Związkowcy z górniczej Solidarności wsparli mieszkańców Białych Błot k. Bydgoszczy, którzy 29 października protestowali przed miejscowym Urzędem Gminy, domagając się zamknięcia nielegalnego składu z importowanym węglem. Po manifestacji przed urzędem uczestnicy pikiety przemaszerowali przed siedzibę firmy, która zajmuje się handlem nielegalnym węglem. 

  Czytaj więcej o: "Trzeba zamknąć nielegalny skład"
 • Górnicy z JSW głosują w referendum

  Górnicy z JSW głosują w referendum

  Górnicy z JSW głosują w referendum

  W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwa referendum, w którym pracownicy przedstawiają swoją opinię na temat odwołania zarządu firmy. Związki zawodowe zorganizowały akcję referendalną w odpowiedzi na plany wdrożenia w spółce działań oszczędnościowych zakładających m.in. zawieszenie na trzy lata wypłaty „czternastki”, deputatu węglowego oraz niektórych uprawnień wynikających z Karty Górnika.

  Czytaj więcej o: "Górnicy z JSW głosują w referendum"
 • Podwyżki dla pracowników samorządowych w Katowicach

  Podwyżki dla pracowników samorządowych w Katowicach

  Podwyżki dla pracowników samorządowych w Katowicach

  140 zł brutto podwyżki dostali od 1 października pracownicy instytucji i zakładów podległych miastu Katowice. Wzrost płac to efekt działań Solidarności. We wrześniu związkowcy zorganizowali akcję ulotkową oraz manifestację przed katowickim magistratem.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki dla pracowników samorządowych w Katowicach"