Aktualności

 • Protest pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych

  Protest pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych

  Protest pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych

  Ok. 90 górników ze spółki Jastrzębskie Zakłady Remontowe protestuje pod ziemią w kopalniach  Budryk, Borynia i Zofiówka. Górnicy sprzeciwiają się zwolnieniom grupowym w spółce. O godz. 14.00 rozpoczęły się negocjacje między zarządem firmy a organizacjami związkowymi.

  Czytaj więcej o: "Protest pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych"
 • Pracownicy tyskiej fabryki General Motors boją się o pracę

  Pracownicy tyskiej fabryki General Motors boją się o pracę

  Pracownicy tyskiej fabryki General Motors boją się o pracę

  W tyskim oddziale General Motors Manufacturing Poland zamiast radości z planowanej modernizacji zakładu i rozpoczęcia produkcji silników nowej generacji, pojawił się strach przed utratą miejsc pracy. Koncern zamierza przenieść pracowników na 3 lata do swojej fabryki w Gliwicach bez gwarancji, że w 2018 roku  wrócą do Tychów. W zakładzie trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy tyskiej fabryki General Motors boją się o pracę"
 • Negocjacje płacowe w AMP

  Negocjacje płacowe w AMP

  Negocjacje płacowe w AMP

  W ArcelorMittal Poland rozpoczęły się negocjacje płacowe na 2015 rok. Solidarność domaga się podwyżek w wysokości 8 proc. dla każdego pracownika oraz podniesienia płacy minimalnej w firmie do wysokości 2200 zł brutto. Związkowcy podkreślają, że zarobki w innych zakładach ArcelorMittal działających na terenie Unii Europejskiej są nawet czterokrotnie wyższe.

  Czytaj więcej o: "Negocjacje płacowe w AMP"
 • Oprócz dodatku za pracę w dni świąteczne otrzymają dwa dni wolnego

  Oprócz dodatku za pracę w dni świąteczne otrzymają dwa dni wolnego

  Oprócz dodatku za pracę w dni świąteczne otrzymają dwa dni wolnego

  Oprócz stuprocentowego dodatku do wynagrodzenia za pracę w dni świąteczne 15 sierpnia i 1 listopada pracownicy spółki Valeo w Chrzanowie otrzymają też dwa dni wolnego. To efekt rozmów, które odbyły się 28 listopada pomiędzy przedstawicielami zakładowej Solidarności, a kierownictwem firmy.

  Czytaj więcej o: "Oprócz dodatku za pracę w dni świąteczne otrzymają dwa dni wolnego"
 • Pracownicy ochrony na śmieciówkach? To zagrożenie dla kopalni

  Pracownicy ochrony na śmieciówkach? To zagrożenie dla kopalni

  Pracownicy ochrony na śmieciówkach? To zagrożenie dla kopalni

  28 grudnia kilkudziesięciu pracowników spółki Atos, która do tej pory zajmowała się ochroną Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, przejdzie do nowego pracodawcy. To legnicka agencja Dozorbud Security Partner, która wygrała przetarg na usługi ochroniarskie w kopalni. Jak informują pracownicy, nowy pracodawca chce im dać umowy śmieciowe. Nie chcą się na to zgodzić. Zatrudnieniu pracowników na śmieciówkach sprzeciwia się też zakładowa Solidarność. 

  Czytaj więcej o: "Pracownicy ochrony na śmieciówkach? To zagrożenie dla kopalni"
 • Stabilna praca dla załogi Rafako

  Stabilna praca dla załogi Rafako

  Stabilna praca dla załogi Rafako

  Rafako rozpoczęło budowę bloku energetycznego w elektrowni Jaworzno III. Realizacja kontraktu wartego 5,4 mld zł ma potrwać do 2019 roku. Dla pracowników raciborskiego zakładu oznacza to stabilną pracę na najbliższe lata, po trudnym okresie, który firma przechodziła w ubiegłym roku.

  Czytaj więcej o: "Stabilna praca dla załogi Rafako"
 • W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  Solidarność powinna mieć silną reprezentację w samorządach, bo tam zapadają ważne decyzje dla pracowników i obywateli - to zgodny pogląd wszystkich członków związku, którzy zdobyli mandaty w wyborach samorządowych w naszym regionie.

  Czytaj więcej o: "W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje"
 • Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  W niedzielę 30 listopada w wielu miastach i gminach naszego regionu odbędzie się II wyborów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. - Obywatele powinni jeszcze liczniej pójść do głosowania i pokazać odpowiedzialnym za bałagan podczas I tury wyborów, czyli przedstawicielom rządzącej koalicji, że nie poddadzą się wyborczym manipulacjom, że nie dopuszczą do zawłaszczenia przez tę ekipę wszystkich samorządów - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie"
 • Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  24 listopada w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach odprawiona została uroczysta msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin. W nabożeństwie wzięli udział pracownicy spółek kolejowych z Katowic i Zagłębia Dąbrowskiego, m.in. z PKP Cargo,
  Intercity i Kolei Śląskich.

  Czytaj więcej o: "Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin"
 • W KW czekają na nowego prezesa

  W KW czekają na nowego prezesa

  W KW czekają na nowego prezesa

  - Decyzja Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej nie mogła być inna. Prezes zarządu Kompanii swoimi publicznymi wypowiedziami wyraźnie dał do zrozumienia, że nie utożsamia się z firmą i nie ma pomysłu, jak zarządzać największą górniczą spółką w Europie - tak Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności, skomentował decyzję Rady o odwołanie prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa.

  Czytaj więcej o: "W KW czekają na nowego prezesa"