Aktualności

 • Konflikt w JSW Koks S.A.

  Konflikt w JSW Koks S.A.

  Konflikt w JSW Koks S.A.

  Nagroda za dodatni wynik finansowy w 2013 roku i premia za pierwszy kwartał tego roku - takie żądania przedstawiły pracodawcy organizacje związkowe działające w Grupie JSW Koks S.A. Związkowcy zapowiadają, że brak rozmów płacowych i dalsze lekceważenie strony społecznej doprowadzi do rozpoczęcia sporu zbiorowego.

  Czytaj więcej o: "Konflikt w JSW Koks S.A."
 • Nie będzie manifestacji 16 czerwca

  Nie będzie manifestacji 16 czerwca

  Nie będzie manifestacji 16 czerwca

  W związku z trwającymi negocjacjami górniczych central związkowych z rządem, rokującymi możliwość rozwiązania wielu problemów, z którymi boryka się górnictwo węgla kamiennego, sztab protestacyjno-strajkowy postanawia o nieprzeprowadzaniu manifestacji w dniu 16 czerwca - poinformował międzyzwiązkowy sztab protestacyjno-strajkowy górniczych central związkowych.

  Czytaj więcej o: "Nie będzie manifestacji 16 czerwca"
 • Apele do ministra i posłów w obronie szpitali wojewódzkich

  Apele do ministra i posłów w obronie szpitali wojewódzkich

  Apele do ministra i posłów w obronie szpitali wojewódzkich

  Regionalna Sekcja Służby Zdrowia NSZZ Solidarność zaapelowała do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza oraz wszystkich posłów z województwa śląskiego o rozpoczęcie działań, które doprowadzą do wycofania się władz samorządowych z zamiaru wchłonięcia czterech szpitali wojewódzkich przez  szpitale  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
   

  Czytaj więcej o: "Apele do ministra i posłów w obronie szpitali wojewódzkich"
 • Nie będzie likwidacji kopalń

  Nie będzie likwidacji kopalń

  Nie będzie likwidacji kopalń

  Program naprawczy dla Kompanii Węglowej nie będzie zawierał punktów mówiących o likwidacji kopalń - to główne ustalenie podjęte podczas rozmów pomiędzy delegacją rządową z Donaldem Tuskiem i przedstawicielami górniczych związków zawodowych,  które odbyły się 6 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Nie będzie likwidacji kopalń"
 • Stres w pracy

  Stres w pracy

  Stres w pracy

  90 proc. ankietowanych przyznało, że praca jest dla nich źródłem stresu, a aż 64 proc. czuje się nękanych w miejscu pracy. 7 na 10 osób zatrudnionych w bankach przyznaje, że praca nie przysparza im żadnej satysfakcji, a 90 proc. chętnie zmieniłaby miejsce zatrudnienia, gdyby tylko nadarzyła się okazja.

  Czytaj więcej o: "Stres w pracy"
 • W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem

  W czwartek 5 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie premiera Donalda Tuska i delegacji rządowej z przedstawicielami górniczych związków zawodowych oraz pracodawców z branży wydobywczej. Podczas spotkania premier ma przedstawić raport końcowy z prac międzyresortowego zespołu ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego.

  Czytaj więcej o: "W czwartek spotkanie górniczych związków z premierem"
 • Rozmowy płacowe w Nitroergu

  Rozmowy płacowe w Nitroergu

  Rozmowy płacowe w Nitroergu

  16 czerwca to ostateczny termin, jaki związki zawodowe działające w Nitroergu wyznaczyły zarządowi spółki na przedstawienie propozycji płacowych na 2014 rok. - Oczekujemy na takie propozycje, które będą do zaakceptowania przez stronę społeczną - zaznacza Piotr Nowak, przewodniczący Solidarności w spółce.

  Czytaj więcej o: "Rozmowy płacowe w Nitroergu"
 • Nie ma wolności bez Solidarności

  Nie ma wolności bez Solidarności

  Nie ma wolności bez Solidarności

  Wybory 4 czerwca 1989 roku były zwycięstwem Solidarności. Dzisiaj z powodów politycznych i bieżących interesów obecnej władzy z premedytacją fałszuje się ten historyczny fakt - podkreśla przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w liście otwartym skierowanym do członków związku z okazji 25. rocznicy czerwcowych wyborów.

  Czytaj więcej o: "Nie ma wolności bez Solidarności"
 • Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć

  Jesteśmy przeciwni wchłanianiu szpitali wojewódzkich przez kliniczne. To jest ogromne niebezpieczeństwo dla pacjentów i pracowników, grożące likwidacją setek miejsc pracy  -  powiedziała Halina Cierpiał, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w trakcie pikiety przeciwko połączeniu czterech szpitali wojewódzkich z klinikami wchodzącymi w struktury Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Czytaj więcej o: "Zostawcie nas w spokoju, pozwólcie nam leczyć"