Aktualności

 • Górnicy w siedzibie KW czekają na delegację rządową

  Górnicy w siedzibie KW czekają na delegację rządową

  Górnicy w siedzibie KW czekają na delegację rządową

  Trwa okupacja siedziby zarządu Kompanii Węglowej. 18 listopada ma się odbyć spotkanie w sprawie przyszłości spółki z udziałem premier Ewy Kopacz i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego - taką informację przedstawił protestującym górnikom w nocy z czwartku na piątek wicewojewoda śląski Andrzej Pilot. Od rana we wszystkich kopalniach KW trwają masówki informacyjne dla załogi.
  Czytaj więcej o: "Górnicy w siedzibie KW czekają na delegację rządową"
 • Trwa okupacja Kompanii. W piątek masówki w kopalniach

  Trwa okupacja Kompanii. W piątek masówki w kopalniach

  Trwa okupacja Kompanii. W piątek masówki w kopalniach

  Około 200 górników okupuje siedzibę zarządu Kompanii Węglowej i oczekuje na przyjazd przedstawiciela ministerstwa gospodarki, czyli właściciela Kompanii. Sztab protestacyjno-strajkowy kompanijnych central związkowych zdecydował, że w piątek 14 listopada we wszystkich kopalniach i zakładach KW odbędą się masówki dla załóg.

  Czytaj więcej o: "Trwa okupacja Kompanii. W piątek masówki w kopalniach"
 • Zagrożone grudniowe wypłaty. Górnicy żądają interwencji premiera

  Zagrożone grudniowe wypłaty. Górnicy żądają interwencji premiera

  Zagrożone grudniowe wypłaty. Górnicy żądają interwencji premiera

  Zarząd Kompanii Węglowej oficjalnie poinformował dziś przedstawicieli związków zawodowych, że brakuje środków na grudniowe wynagrodzenia dla pracowników KW.  Oświadczył też, że nie udało mu się pozyskać źródeł finansowania kluczowych elementów programu naprawczego spółki. Związkowcy żądają interwencji premiera, we wszystkich kopalniach Kompanii ruszyły przygotowania do protestu.

  Czytaj więcej o: "Zagrożone grudniowe wypłaty. Górnicy żądają interwencji premiera"
 • Blokada przed siedzibą JSW

  Blokada przed siedzibą JSW

  Blokada przed siedzibą JSW

  W czwartek 13 listopada związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej blokowali wjazd na parking biura zarządu JSW.  Akcja rozpoczęła się o godz. 6.30 i trwała do godz. 10.00. W trakcie protestu przedstawiciele Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW zorganizowali  konferencję prasową, podczas której przedstawili materiały świadczące o wielu błędach zarządu w kierowaniu spółką.

  Czytaj więcej o: "Blokada przed siedzibą JSW"
 • Porozumienie w sprawie kopalni Kazimierz-Juliusz jest realizowane

  Porozumienie w sprawie kopalni Kazimierz-Juliusz jest realizowane

  Porozumienie w sprawie kopalni Kazimierz-Juliusz jest realizowane

  Eksploatację węgla do połowy 2015 roku, wypłacenie pracownikom zaległych i bieżących elementów płacowych oraz sprzedaż mieszkań zakładowych po preferencyjnych cenach zapowiada nowy właściciel likwidowanej kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - Spółka Restrukturyzacji Kopalń. - Jesteśmy zadowoleni, bo jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem.- mówi Grzegorz Sułkowski, przewodniczący Solidarności w sosnowieckiej kopalni.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w sprawie kopalni Kazimierz-Juliusz jest realizowane"
 • Protest górniczych emerytów przed Kompanią Węglową

  Protest górniczych emerytów przed Kompanią Węglową

  Protest górniczych emerytów przed Kompanią Węglową

  Kilkuset emerytów górniczych i wdów po górnikach uczestniczyło 12 listopada w demonstracji  przed siedzibą Kompanii Węglowej, protestując przeciwko uchwale zarządu spółki o odebraniu im prawa do bezpłatnego węgla.

  Czytaj więcej o: "Protest górniczych emerytów przed Kompanią Węglową"
 • Rokowania w Alchemii S.A.

  Rokowania w Alchemii S.A.

  Rokowania w Alchemii S.A.

  13 listopada w Alchemii odbędą się pierwsze rokowania w ramach sporu zbiorowego, który trwa w spółce od połowy października. Organizacje związkowe domagają się podwyżki wynagrodzeń w wysokości 500 zł brutto dla każdego pracownika.

  Czytaj więcej o: "Rokowania w Alchemii S.A."
 • Masówki w KHW

  Masówki w KHW

  Masówki w KHW

  6 listopada w kopalniach i zakładach Katowickiego Holdingu Węglowego przeprowadzone zostały masówki, podczas których związkowcy informowali pracowników o planach zarządu KHW dotyczących zawieszenia wypłaty części składników płac zapisanych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.  7 listopada przedstawiciele związków zawodowych z KHW spotkają się w tej sprawie z zarządem spółki.

  Czytaj więcej o: "Masówki w KHW"
 • Wiec w tyskiej fabryce Fiata

  Wiec w tyskiej fabryce Fiata

  Wiec w tyskiej fabryce Fiata

  Ponad tysiąc pracowników z pierwszej i drugiej zmiany wzięło udział w wiecu informacyjnym zorganizowanym 5 listopada w fabryce Fiata w Tychach. W jego trakcie związkowcy z Solidarności przekazali załodze informacje dotyczące sytuacji w zakładzie, podkreślali, że pracodawca uzależnia podwyżki wynagrodzeń od zgody na wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy.

  Czytaj więcej o: "Wiec w tyskiej fabryce Fiata"
 • Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju

  Jastrzębie-Zdrój jest kolejnym miastem w naszym regionie, w którym terenowe struktury Solidarności podpisały porozumienie przedwyborcze z kandydatami na radnych z komitetu PiS oraz ze Wspólnoty Samorządowej Jastrzębia-Zdroju. Współpracę ze związkiem zadeklarował także ubiegający się o reelekcję prezydent miasta Marian Janecki, kandydujący z list Wspólnoty Samorządowej.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie przedwyborcze w Jastrzębiu-Zdroju"