Aktualności

 • Dodatkowe pieniądze za nadgodziny w Yazaki Automotive Products Poland

  Dodatkowe pieniądze za nadgodziny w Yazaki Automotive Products Poland

  Dodatkowe pieniądze za nadgodziny w Yazaki Automotive Products Poland

  Ok. 1600 zł brutto – co najmniej tyle będą mogli zarobić dodatkowo pracownicy spółki Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie, którzy przez pięć najbliższych sobót przyjdą do pracy. Taką propozycję, po uzgodnieniu z zakładową Solidarnością, przedstawiła załodze dyrekcja zakładu.
  Czytaj więcej o: "Dodatkowe pieniądze za nadgodziny w Yazaki Automotive Products Poland"
 • Rodzice zdecydowali: sześciolatki zostają w przedszkolach

  Rodzice zdecydowali: sześciolatki zostają w przedszkolach

  Rodzice zdecydowali: sześciolatki zostają w przedszkolach

  Aż 80 proc. dzieci sześcioletnich zostanie w przedszkolach. Zdecydowana większość rodziców postanowiła nie posyłać swojego dziecka do pierwszej klasy. Wybór umożliwiła im nowelizacja ustawy o systemie oświaty ze stycznia tego roku, która zniosła obowiązek szkolny dla sześciolatków.

  Czytaj więcej o: "Rodzice zdecydowali: sześciolatki zostają w przedszkolach"
 • Najpierw sczerpać złoża

  Najpierw sczerpać złoża

  Najpierw sczerpać złoża

  Zgoda strony społecznej na wygaszenie wydobycia na Ruchu Śląsk będzie możliwa dopiero po sczerpaniu wszystkich udostępnionych obecnie złóż – powiedział Piotr Bienek, szef Solidarności w KWK Wujek Ruch Śląsk po spotkaniu z zarządem Katowickiego Holdingu Węglowego w sprawie  przyszłości rudzkiej części kopalni Wujek.

  Czytaj więcej o: "Najpierw sczerpać złoża"
 • Co dalej z Ruchem Śląsk?

  Co dalej z Ruchem Śląsk?

  Co dalej z Ruchem Śląsk?

  Górnicy z kopalni Wujek Ruch Śląsk obawiają się o przyszłość swojego zakładu pracy. W ich ocenie na kopalni podejmowane są działania mogące świadczyć o tym, że jest ona przygotowywana do likwidacji. Na 23 sierpnia zaplanowano spotkanie zarządu KHW z przedstawicielami związków zawodowych działających w rudzkiej części kopalni Wujek.

  Czytaj więcej o: "Co dalej z Ruchem Śląsk?"
 • Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Wynagrodzenia zasadnicze w Zakładzie Oczyszczania Miasta w Mysłowicach wzrosły od 8 do 15 proc. Poprawę płac załoga firmy odczuje na początku września, gdy na konta wpłynie wypłata ze sierpień. Jak informuje Grzegorz Górski, szef zakładowej Solidarności, jest to pierwszy od siedmiu lat wzrost płac w firmie.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze podwyżki od 7 lat"
 • Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Wzrost płac zasadniczych wszystkich pracowników CMC Poland w Zawierciu o 100 zł brutto od 1 września, dodatkowa pula na indywidualne podwyżki uzależnione od oceny pracy oraz zwiększenie o 6 proc., czyli średnio o ok. 720 zł brutto dodatkowej premii kwartalnej w przypadku osiągnięcia 120 proc. zakładanego kwartalnego wyniku finansowego – to podstawowe postanowienia porozumienia płacowego w spółce.

  Czytaj więcej o: "Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia"
 • Dzień Energetyka w Tauron Wytwarzanie

  Dzień Energetyka w Tauron Wytwarzanie

  Dzień Energetyka w Tauron Wytwarzanie

  1000 zł brutto wynosi w tym roku nagroda z okazji Dnia Energetyka w spółce Tauron Wytwarzanie S.A. w Jaworznie. Każdy pracownik otrzyma ją 11 sierpnia. Wypłatę nagrody gwarantuje porozumienie  w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń pracowników spółki na 2016 rok, wynegocjowane z zarządem firmy przez trzy reprezentatywne organizacje związkowe.

  Czytaj więcej o: "Dzień Energetyka w Tauron Wytwarzanie"
 • Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  9 sierpnia w kilkunastu polskich miastach Solidarność przeprowadziła uliczne zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Podpisy poparcia można składać do końca sierpnia.

  Czytaj więcej o: "Zachęcić jak największą liczbę obywateli"
 • Najważniejsze są miejsca pracy

  Najważniejsze są miejsca pracy

  Najważniejsze są miejsca pracy

  Najpierw plan naprawczy dla całego Katowickiego Holdingu Węglowego, dopiero potem dyskusja na temat funkcjonowania poszczególnych kopalń i ruchów zakładów wydobywczych w przyszłości – podkreślają reprezentanci Solidarności z KHW. 8 i 9 sierpnia w kopalni Wujek w Ruchu Śląsk i w Ruchu Wujek odbyły się masówki informacyjne dla załóg.

  Czytaj więcej o: "Najważniejsze są miejsca pracy"
 • Nagroda z okazji branżowego święta

  Nagroda z okazji branżowego święta

  Nagroda z okazji branżowego święta

  10 sierpnia pracownikom spółki Tauron Ciepło zostanie wypłacona nagroda z okazji Dnia Energetyka. Wynosi ona 56,5 proc. płacy minimalnej, czyli ponad 1000 zł brutto.  Wypłatę tego świadczenia gwarantuje obowiązujący w przedsiębiorstwie od 1 stycznia nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Dokument wynegocjowały z zarządem spółki zakładowe organizacje związkowe.

  Czytaj więcej o: "Nagroda z okazji branżowego święta"