Aktualności

 • Związkowcy z Opla piszą do ministra gospodarki

  Związkowcy z Opla piszą do ministra gospodarki

  Związkowcy z Opla piszą do ministra gospodarki

  Związki zawodowe działające w gliwickim General Motors Manufacturing Poland wystosowały do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego pismo w sprawie naruszania w tym zakładzie podstawowych zasad dialogu społecznego i łamania praw pracowniczych. W firmie trwa spór zbiorowy.

  Czytaj więcej o: "Związkowcy z Opla piszą do ministra gospodarki"
 • Śląscy strażacy przystąpili do protestu

  Śląscy strażacy przystąpili do protestu

  Śląscy strażacy przystąpili do protestu

  Śląska Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność przystąpiła do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej prowadzonej przez Krajową Sekcję Pożarnictwa. Jednostki straży pożarnej w województwie śląskim oraz samochody pożarnicze zostały oflagowane. W przyszłym tygodniu zbierze się Krajowy Sztab Protestacyjny, który podejmie decyzje dotyczące dalszych form protestu.

  Czytaj więcej o: "Śląscy strażacy przystąpili do protestu"
 • Apel pracowników Bumaru do premier Kopacz

  Apel pracowników Bumaru do premier Kopacz

  Apel pracowników Bumaru do premier Kopacz

  Związki zawodowe i Rada Pracowników gliwickich Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy zaapelowały do premier Ewy Kopacz o podjęcie pilnych działań w sprawie trudnej sytuacji tego przedsiębiorstwa. Wsparcie dla zakładów zbrojeniowych nie zostało uwzględnione w rządowym Programie dla Śląska.

  Czytaj więcej o: "Apel pracowników Bumaru do premier Kopacz"
 • Petycja Solidarności z Fiata do Ewy Kopacz

  Petycja Solidarności z Fiata do Ewy Kopacz

  Petycja Solidarności z Fiata do Ewy Kopacz

  Związkowcy z Fiat Chrysler Automobiles Poland przekazali wojewodzie śląskiemu Piotrowi Litwie petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz. Domagają się w niej, by szefowa rządu zainteresowała się problemami pracowników fabryki Fiata i spółek zależnych, w których od wielu miesięcy trwają spory zbiorowe na tle płacowym.

  Czytaj więcej o: "Petycja Solidarności z Fiata do Ewy Kopacz"
 • Podwyżki w PEC w Bytomiu

  Podwyżki w PEC w Bytomiu

  Podwyżki w PEC w Bytomiu

  O 5 procent, czyli średnio o około 220 zł brutto wzrosną zarobki pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu. Podwyżki  uzależnione będą od stawek osobistego zaszeregowania. Wyższe wypłaty pracownicy PEC otrzymają wraz z wynagrodzeniem za lipiec.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w PEC w Bytomiu"
 • Porozumienie w Przewozach Regionalnych

  Porozumienie w Przewozach Regionalnych

  Porozumienie w Przewozach Regionalnych

  26 czerwca kolejarskie centrale związkowe podpisały z zarządem spółki Przewozy Regionalne porozumienie dotyczące realizacji zgłoszonych postulatów. Zdaniem związkowców daje ono gwarancje funkcjonowania firmy przez najbliższych pięć lat i zabezpiecza interesy pracowników spółki. Zapowiadany na 29 czerwca strajk został odwołany.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w Przewozach Regionalnych"
 • Podwyżki płac na Uniwersytecie Ekonomicznym

  Podwyżki płac na Uniwersytecie Ekonomicznym

  Podwyżki płac na Uniwersytecie Ekonomicznym

  O 9 proc. wzrosną płace wszystkich pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Podwyżki z wyrównaniem od stycznia otrzymają wraz z wypłatą za czerwiec. W tym roku na podwyżki dla pracowników katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego resort szkolnictwa wyższego przeznaczył 6 mln 667 tys. zł.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac na Uniwersytecie Ekonomicznym"
 • Nowe forum dialogu trójstronnego

  Nowe forum dialogu trójstronnego

  Nowe forum dialogu trójstronnego

  Sejm przyjął ustawę o Radzie Dialogu Społecznego. Zastąpi ona obecną Komisję Trójstronną. - Rada Dialogu Społecznego daje większe uprawnienia partnerom społecznym i daje szanse na nowe otwarcie. To wielki dzień dla dialogu społecznego w Polsce - powiedział po ogłoszeniu decyzji Sejmu przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda.

  Czytaj więcej o: "Nowe forum dialogu trójstronnego"
 • Wynegocjowali premie dla pracowników MCKiS w Jaworznie

  Wynegocjowali premie dla pracowników MCKiS w Jaworznie

  Wynegocjowali premie dla pracowników MCKiS w Jaworznie

  300 zł brutto premii wraz z wypłatą za czerwiec otrzymają wszyscy pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  w Jaworznie. To bonus z okazji jubileuszu 15-lecia tej instytucji. Premię wynegocjowali z pracodawcą związkowcy z zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Wynegocjowali premie dla pracowników MCKiS w Jaworznie"