Aktualności

 • Drugi dzień referendum w JSW

  Drugi dzień referendum w JSW

  Drugi dzień referendum w JSW

  O godzinie 18.00 zakończy się dwudniowe referendum strajkowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W głosowaniu wzięło już udział ponad trzy czwarte pracowników spółki. Zarząd JSW poinformował o zamiarze dyscyplinarnego zwolnienia liderów związkowych z kopalni Budryk za udział w solidarnościowym proteście w obronie polskiego górnictwa sprzed kilkunastu dni.

  Czytaj więcej o: "Drugi dzień referendum w JSW"
 • Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy

  200 pracowników odejdzie ze spółki Alstom Konstal w Chorzowie do połowy 2015 roku. Jest to podyktowane brakiem zamówień na drugie półrocze. - Ale już wiadomo, że ci ludzie zostaną przejęci przez agencję pracy Work Servis. Gwarantuje im to umowa zawarta pomiędzy zarządem Alstomu a agencją - informuje Karol Pluszczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Odejdą ze spółki, ale z gwarancjami pracy"
 • Trwa referendum w JSW

  Trwa referendum w JSW

  Trwa referendum w JSW

  Rozpoczęło się dwudniowe referendum strajkowe we wszystkich kopalniach i zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wyniki głosowania będą znane 27 stycznia wieczorem lub następnego dnia rano.

  Czytaj więcej o: "Trwa referendum w JSW"
 • Napięta atmosfera na masówkach

  Napięta atmosfera na masówkach

  Napięta atmosfera na masówkach

  We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej trwają masówki informacyjne dla pracowników. W poniedziałek rozpocznie się referendum, podczas którego pracownicy zdecydują o  przeprowadzeniu akcji strajkowej.

  Czytaj więcej o: "Napięta atmosfera na masówkach"
 • Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Wiec przed fabryką Fiata w Tychach

  Brak zbiorowych podwyżek płac w fabryce Fiata w Tychach i w spółkach kooperujących oraz utrudnianie przez pracodawcę przeprowadzenia głosowania w sprawie rozpoczęcia strajku w firmie Denso Thermal Systems Polska – to najważniejsze tematy poruszone przez związkowców podczas wiecu, który odbył się 22 stycznia przed bramą fabryki koncernu.

  Czytaj więcej o: "Wiec przed fabryką Fiata w Tychach"
 • Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  Referendum strajkowe w kopalniach JSW

  23 stycznia we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowane zostaną masówki  dla pracowników. Z kolei w 26 stycznia w spółce rozpocznie się referendum strajkowe. Taką decyzję podjęła Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW, po wypowiedzeniu przez zarząd spółki trzech obowiązujących w niej porozumień zbiorowych.

  Czytaj więcej o: "Referendum strajkowe w kopalniach JSW"
 • Rząd obiecał pomóc Bumarowi

  Rząd obiecał pomóc Bumarowi

  Rząd obiecał pomóc Bumarowi

  Porozumienie podpisane przez MKPS ze stroną rządową dotyczyło nie tylko górnictwa. Artykuł 12 tego dokumentu zobowiązuje stronę rządową do niezwłocznego podjęcia rozmów na temat sytuacji w Bumarze-Łabędy.
   
  Czytaj więcej o: "Rząd obiecał pomóc Bumarowi"
 • Protest w Fiacie i w spółkach kooperujących

  Protest w Fiacie i w spółkach kooperujących

  Protest w Fiacie i w spółkach kooperujących

  22 stycznia o godz. 14.05 na parkingu przed fabryką Fiata w Tychach rozpocznie się wiec informacyjno-protestacyjny zorganizowany przez Solidarność w Fiat Auto Poland. W fabryce koncernu oraz w spółkach: Denso, Sistema, Magneti Marelli, Comau, Paint Service oraz Sirio od 2011 roku nie był zbiorowych podwyżek wynagrodzeń i to jest przyczyną protestu.

  Czytaj więcej o: "Protest w Fiacie i w spółkach kooperujących"
 • Porozumienie w STS Inżynieria

  Porozumienie w STS Inżynieria

  Porozumienie w STS Inżynieria

  Nagroda roczna, nagrody jubileuszowe i 4-miesięczny okres rozliczeniowy - to najważniejsze gwarancje regulaminu pracy i płacy, wynegocjowane przez związkowców z Solidarności z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu dla pracowników wydzielonej ze struktur PEC spółki STS Inżynieria.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w STS Inżynieria"
 • Centrale związkowe piszą do premier Kopacz

  Centrale związkowe piszą do premier Kopacz

  Centrale związkowe piszą do premier Kopacz

  3 reprezentatywne centrale związkowe zwróciły się do premier Ewy Kopacz o rozpoczęcie negocjacji na temat związkowych postulatów przedstawionych podczas ogólnokrajowych protestów we wrześniu 2013 roku - ogłosili liderzy NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych po spotkaniu Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w Katowicach.  

  Czytaj więcej o: "Centrale związkowe piszą do premier Kopacz"