Aktualności

 • W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje

  Solidarność powinna mieć silną reprezentację w samorządach, bo tam zapadają ważne decyzje dla pracowników i obywateli - to zgodny pogląd wszystkich członków związku, którzy zdobyli mandaty w wyborach samorządowych w naszym regionie.

  Czytaj więcej o: "W samorządzie zapadają bardzo ważne decyzje"
 • Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie

  W niedzielę 30 listopada w wielu miastach i gminach naszego regionu odbędzie się II wyborów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. - Obywatele powinni jeszcze liczniej pójść do głosowania i pokazać odpowiedzialnym za bałagan podczas I tury wyborów, czyli przedstawicielom rządzącej koalicji, że nie poddadzą się wyborczym manipulacjom, że nie dopuszczą do zawłaszczenia przez tę ekipę wszystkich samorządów - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Nie dajcie sobą manipulować i zagłosujcie"
 • Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin

  24 listopada w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach odprawiona została uroczysta msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin. W nabożeństwie wzięli udział pracownicy spółek kolejowych z Katowic i Zagłębia Dąbrowskiego, m.in. z PKP Cargo,
  Intercity i Kolei Śląskich.

  Czytaj więcej o: "Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin"
 • W KW czekają na nowego prezesa

  W KW czekają na nowego prezesa

  W KW czekają na nowego prezesa

  - Decyzja Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej nie mogła być inna. Prezes zarządu Kompanii swoimi publicznymi wypowiedziami wyraźnie dał do zrozumienia, że nie utożsamia się z firmą i nie ma pomysłu, jak zarządzać największą górniczą spółką w Europie - tak Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności, skomentował decyzję Rady o odwołanie prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa.

  Czytaj więcej o: "W KW czekają na nowego prezesa"
 • Żądają natychmiastowego odwołania prezesa Kompanii Węglowej

  Żądają natychmiastowego odwołania prezesa Kompanii Węglowej

  Żądają natychmiastowego odwołania prezesa Kompanii Węglowej

  Przedstawiciele sztabu protestacyjno-strajkowego związków zawodowych Kompanii Węglowej żądają natychmiastowego odwołania prezesa spółki Mirosława Tarasa. Odpowiednie pisma w tej sprawie skierowali do premier Ewy Kopacz, wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz  pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciecha Kowalczyka,

  Czytaj więcej o: "Żądają natychmiastowego odwołania prezesa Kompanii Węglowej"
 • Dlaczego rząd zgodził się na drugi pakiet klimatyczno-energetyczny?

  Dlaczego rząd zgodził się na drugi pakiet klimatyczno-energetyczny?

  Dlaczego rząd zgodził się na drugi pakiet klimatyczno-energetyczny?

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność wezwał rząd do sporządzenia i przedstawienia opinii publicznej rzetelnego, obiektywnego raportu w sprawie przyczyn oraz konsekwencji decyzji, jakie podjęła strona polska podczas szczytu Rady Europejskiej.  Raport ten powinien wskazać dokumenty i analizy, które stanowiły podstawę dla akceptacji przez polski rząd założeń drugiego pakietu klimatyczno-energetycznego - podkreślają członkowie ZR.

  Czytaj więcej o: "Dlaczego rząd zgodził się na drugi pakiet klimatyczno-energetyczny?"
 • Nowy, lepszy układ zbiorowy w zabrzańskim PEC

  Nowy, lepszy układ zbiorowy w zabrzańskim PEC

  Nowy, lepszy układ zbiorowy w zabrzańskim PEC

  Uporządkowanie zasad wynagradzania pracowników oraz dodatek za pracę na drugiej zmianie dla osób zatrudnionych w pogotowiu ciepłowniczym -  to najważniejsze zmiany wprowadzone do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Zabrzańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

  Czytaj więcej o: "Nowy, lepszy układ zbiorowy w zabrzańskim PEC"
 • Górnicy w KW zawiesili protest

  Górnicy w KW zawiesili protest

  Górnicy w KW zawiesili protest

  Okupacja siedziby Kompanii Węglowej została zawieszona. Decyzję w tej sprawie podjął sztab protestacyjno-strajkowy po powrocie delegacji górniczych central związkowych z Warszawy, gdzie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji w spółce z udziałem premier Ewy Kopacz i wicepremiera Janusza Piechocińskiego. 

  Czytaj więcej o: "Górnicy w KW zawiesili protest"
 • W KW będą wypłaty i nowy plan naprawczy

  W KW będą wypłaty i nowy plan naprawczy

  W KW będą wypłaty i nowy plan naprawczy

  Gwarancja wypłaty wynagrodzeń dla pracowników Kompanii Węglowej, nowy program naprawczy dla spółki oraz zapowiedź przyjazdu na Śląsk premier Ewy Kopacz w ciągu najbliższych kilku tygodni - to najważniejsze ustalenia ze spotkania delegacji rządowej z przedstawicielami górniczych central związkowych w Warszawie.

  Czytaj więcej o: "W KW będą wypłaty i nowy plan naprawczy"
 • Spotkanie w sprawie Kompanii Węglowej z premier Kopacz

  Spotkanie w sprawie Kompanii Węglowej z premier Kopacz

  Spotkanie w sprawie Kompanii Węglowej z premier Kopacz

  18 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie w sprawie Kompanii Węglowej z udziałem premier Ewy Kopacz, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, a także zarządu KW oraz przedstawicieli górniczych central związkowych. Na wynik rozmów w siedzibie spółki w Katowicach będą czekać górnicy, którzy od 5 dni prowadzą tam protest okupacyjny.

  Czytaj więcej o: "Spotkanie w sprawie Kompanii Węglowej z premier Kopacz"