Aktualności

 • Rząd wycofał się z planu zamykania kopalń

  Rząd wycofał się z planu zamykania kopalń

  Rząd wycofał się z planu zamykania kopalń

  Rząd i zarząd Polskiej Grupy Górniczej wycofały się z planów likwidacji kopalń i obniżenia wynagrodzeń górników – powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” po spotkaniu dotyczącym przyszłości spółki, które odbyło się 28 lipca w Katowicach. Do końca września strony mają wypracować program naprawczy dla PGG.

  Czytaj więcej o: "Rząd wycofał się z planu zamykania kopalń"
 • Nagroda dla kierowców PKM Gliwice

  Nagroda dla kierowców PKM Gliwice

  Nagroda dla kierowców PKM Gliwice

  Dzięki staraniom „Solidarności” kierowcy PKM w Gliwicach, którzy pracowali w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem, otrzymali nagrodę. Wyniosła ona od 800 zł brutto do 1000 zł brutto.

  Czytaj więcej o: "Nagroda dla kierowców PKM Gliwice"
 • Rozmowy o przyszłości PGG powinny się odbyć w siedzibie spółki

  Rozmowy o przyszłości PGG powinny się odbyć w siedzibie spółki

  Rozmowy o przyszłości PGG powinny się odbyć w siedzibie spółki

  Przedstawiciele górniczych związków zawodowych nie pojadą na spotkanie dotyczące restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej organizowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych 23 lipca w Warszawie. W ocenie związkowców rozmowy na ten temat powinny się odbyć w siedzibie spółki w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Rozmowy o przyszłości PGG powinny się odbyć w siedzibie spółki"
 • Zwolnienia grupowe w Yazaki

  Zwolnienia grupowe w Yazaki

  Zwolnienia grupowe w Yazaki

  509 osób straci prace w wyniku zwolnień grupowych w Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie. To niemal połowa zatrudnionych w firmie produkującej samochodowe wiązki elektryczne.

  Czytaj więcej o: "Zwolnienia grupowe w Yazaki"
 • Górnicze związki zawodowe chcą pilnej interwencji premiera

  Górnicze związki zawodowe chcą pilnej interwencji premiera

  Górnicze związki zawodowe chcą pilnej interwencji premiera

  Górnicze związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie katastrofalnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej. Jeśli do rozmów nie dojdzie do końca lipca, związkowcy zapowiadają wznowienie działalności Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. 

  Czytaj więcej o: "Górnicze związki zawodowe chcą pilnej interwencji premiera"
 • Baildonit walczy o przetrwanie

  Baildonit walczy o przetrwanie

  Baildonit walczy o przetrwanie

  Jeśli w ciągu kilku tygodni spółka Węgliki Spiekane Baildonit nie dostanie od dawna wyczekiwanych zamówień, firmę czeka upadłość – alarmuje „Solidarność”.  WS Baildonit to jedyny w Polsce producent specjalistycznych komponentów niezbędnych do produkcji nowoczesnej amunicji. 
  Czytaj więcej o: "Baildonit walczy o przetrwanie"
 • Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska

  Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska

  Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska

  Do 10 lipca na konta pracowników firmy CEZ Produkty Energetyczne Polska wpłyną wyższe wynagrodzenia. Podwyższenie funduszu płac o 4,75 proc. wynegocjowały działające w spółce organizacje związkowe. Dzięki staraniom związków w sierpniu załoga spółki otrzyma 800 zł brutto nagrody z okazji branżowego święta.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska"
 • Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  W sobotę 4 lipca w studiu telewizyjnym Polsatu w Warszawie odbył się koncert „Gramy dla Śląska”. Imprezę zorganizowano, aby wesprzeć walkę z koronawirusem w naszym regionie. W trakcie koncertu zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na rzecz utworzenia Centrum Chorób Zakaźnych przy Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.
  Czytaj więcej o: "Zagrali dla Śląska"
 • Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” zwrócił się do członków związku w naszym regionie o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydatury Andrzeja Dudy. – Pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem wysokiego poziomu dialogu społecznego, gwarantem tego, że głos pracowników, głos związkowców zostanie wysłuchany – czytamy w stanowisku ZR. 

  Czytaj więcej o: "Poparcie dla Andrzeja Dudy"