Aktualności

 • Trzecia doba protestu. Jeden z głodujących zasłabł

  Trzecia doba protestu. Jeden z głodujących zasłabł

  Trzecia doba protestu. Jeden z głodujących zasłabł

  Już trzecią dobę trwa protest pracowników Huty Pokój z Rudy Śląskiej w siedzibie katowickiego Węglokoksu, właściciela przedsiębiorstwa. Protestujący żądają realizacji postanowień zawartego we wrześniu porozumienia, które miało uratować rudzki zakład. W czwartek przed południem jeden z głodujących zasłabł i trafił na obserwację do szpitala.

  Czytaj więcej o: "Trzecia doba protestu. Jeden z głodujących zasłabł"
 • Sukces „Solidarności” w Tenneco

  Sukces „Solidarności” w Tenneco

  Sukces „Solidarności” w Tenneco

  Podwyżki wynagrodzeń, 500 zł na tzw. „wczasy pod gruszą” i korzystniejsze dla pracowników zasady naliczania premii motywacyjnej – to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego podpisanego przez „Solidarność” w Tenneco Silesia w Stanowicach. Związek działa tam zaledwie od roku. 

  Czytaj więcej o: "Sukces „Solidarności” w Tenneco"
 • Protest pracowników Huty Pokój, załoga boi się o przyszłość

  Protest pracowników Huty Pokój, załoga boi się o przyszłość

  Protest pracowników Huty Pokój, załoga boi się o przyszłość

  Związkowcy z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęli we wtorek 3 grudnia akcję protestacyjną w siedzibie katowickiego Węglokoksu, właściciela huty. Żądają realizacji postanowień zawartego we wrześniu porozumienia, które miało uratować rudzki zakład. W proteście bierze udział ośmiu związkowców - czterech z NSZZ „Solidarność” i czterech z WZZ „Sierpień'80”. We wtorek dwóch protestujących z obu związków ogłosiło rozpoczęcie głodówki, w środę dołączyły do nich kolejne dwie osoby. 

  Czytaj więcej o: "Protest pracowników Huty Pokój, załoga boi się o przyszłość"
 • Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia

  Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia

  Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia

  Premie świąteczne w wysokości 600 zł brutto otrzymają pracownicy wszystkich spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia. Pieniądze trafią na ich konta najpóźniej do 20 grudnia. To wynik porozumień podpisanych przez „Solidarność” i inne organizacje związkowe z zarządami spółek wchodzących w skład Grupy.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia"
 • PGG: postulat dotyczący czternastek spełniony

  PGG: postulat dotyczący czternastek spełniony

  PGG: postulat dotyczący czternastek spełniony

  Podpisaniem protokołu rozbieżności zakończyły się piątkowe rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej. Związkowcy wynegocjowali z zarządem spółki korzystniejsze zasady naliczania nagrody rocznej tzw „czternastki”. Dalsze rozmowy będą się toczyć z udziałem mediatora.

  Czytaj więcej o: "PGG: postulat dotyczący czternastek spełniony"
 • Wciąż bez porozumienia w PGG

  Wciąż bez porozumienia w PGG

  Wciąż bez porozumienia w PGG

  Bez porozumienia zakończyły się w czwartek 28 listopada późnym wieczorem negocjacje płacowe związków zawodowych z zarządem Polskiej Grupy Górniczej, prowadzone w obecności wiceministra aktywów państwowych Adama Gawędy. Rozmowy mają zostać wznowione w piątek 29 listopada. 

  Czytaj więcej o: "Wciąż bez porozumienia w PGG"
 • Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska

  Wzrost wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników firmy o 330 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego 26 listopada przez organizacje związkowe działające na pyrzowickim lotnisku i ich pracodawcę – Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki płac pracowników pyrzowickiego lotniska"
 • Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  Orlen Południe przyjaznym pracodawcą

  W gronie laureatów tegorocznej, XII edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom znalazła się firma Orlen Południe w Trzebini. – Nominowaliśmy pracodawcę do konkursu i cieszymy się z tej nagrody, ale nie pozwolimy mu spocząć na laurach. Będziemy przyglądać się działaniom zarządu, żebyśmy za rok również mogli powiedzieć, że dba o pracowników – mówi Tomasz Żochowski, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. 
  Czytaj więcej o: "Orlen Południe przyjaznym pracodawcą"
 • Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie

  Wygaszenie wielkiego pieca w Krakowie będzie początkiem końca hutnictwa w naszym kraju, jeśli polski rząd zgodzi się na tzw. „neutralność klimatyczną” forsowaną przez bogate kraje UE – alarmuje Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. W stanowisku skierowanym do premiera domagają się pilnej interwencji w sprawie trudnej sytuacji w sektorze stalowym.
   
  Czytaj więcej o: "Polskie hutnictwo jest w głębokim kryzysie"