Aktualności

 • Cięcia zatrudnienia w Orange Polska

  Cięcia zatrudnienia w Orange Polska

  Cięcia zatrudnienia w Orange Polska

  W 2015 roku około 1500 pracowników ze wszystkich krajowych zakładów spółki Orange Polska będzie musiało odejść z pracy na zasadzie dobrowolnych odejść lub zgodzić się na przeniesienie do firm zewnętrznych. - Brakuje rąk do pracy, a mimo to pracodawca każdego roku pozbywa się kolejnych pracowników -  mówi Ireneusz Kwiecień, szef Solidarności w zakładzie Orange Polska w Katowicach.

  Czytaj więcej o: "Cięcia zatrudnienia w Orange Polska"
 • Wątpliwa restrukturyzacja Poczty Polskiej

  Wątpliwa restrukturyzacja Poczty Polskiej

  Wątpliwa restrukturyzacja Poczty Polskiej

  W ciągu 9 lat restrukturyzacji zatrudnienie w Poczcie Polskiej straciło 20 tys. ludzi i końca tego procesu nie widać. Na ten rok zarząd firmy zaplanował redukcję kolejnych kilku tys. miejsc pracy. - Zwolnienia nie są receptą na uzdrowienie sytuacji w firmie - podkreślają związkowcy.

  Czytaj więcej o: "Wątpliwa restrukturyzacja Poczty Polskiej"
 • AMP łamie przepisy ustawy o emeryturach pomostowych

  AMP łamie przepisy ustawy o emeryturach pomostowych

  AMP łamie przepisy ustawy o emeryturach pomostowych

  Pracują w warunkach szkodliwych lub o szczególnym charakterze, ale pracodawca nie odprowadza za nich składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Taka sytuacja ma miejsce u jednego z największych pracodawców w hutnictwie, jakim jest ArcelorMittal Poland. Związkowcy zachęcają poszkodowanych pracowników, by składali wnioski do Państwowej Inspekcji Pracy.

  Czytaj więcej o: "AMP łamie przepisy ustawy o emeryturach pomostowych"
 • Podwyżki dla pracowników rybnickiego samorządu

  Podwyżki dla pracowników rybnickiego samorządu

  Podwyżki dla pracowników rybnickiego samorządu

  100 zł podwyżki brutto otrzymali wraz z wypłatami za luty wszyscy pracownicy z jednostek organizacyjnych podległych Urzędowi Miasta w Rybniku. Pieniądze zostały im wypłacone z wyrównaniem od stycznia.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki dla pracowników rybnickiego samorządu"
 • Kolejne szkoły zostaną zlikwidowane

  Kolejne szkoły zostaną zlikwidowane

  Kolejne szkoły zostaną zlikwidowane

  Od nowego roku szkolnego w województwie śląskim zlikwidowanych zostanie ponad 40 szkół. Ich liczba może jeszcze ulec zmianie, ponieważ samorządy mają czas do końca lutego, by zgłosić w Kuratorium Oświaty w Katowicach zamiar zamknięcia placówki oświatowej. Najwięcej szkół zlikwidowanych zostanie w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach i Gliwicach.

  Czytaj więcej o: "Kolejne szkoły zostaną zlikwidowane"
 • Podwyżki w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie

  Podwyżki w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie

  Podwyżki w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie

  Od 100 do 150 zł netto wzrosną wynagrodzenia pracowników produkcyjnych Huty Cynku w Miasteczku Śląskim. Wyższe wypłaty załoga otrzyma w marcu z wyrównaniem od lutego. Do podwyżki płac, polegającej na podwyższeniu o 5 proc. stawek taryfikatora wynagrodzeń, przekonały pracodawcę zakładowe organizacje związkowe.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie"
 • Trwa pogotowie strajkowe na kolei

  Trwa pogotowie strajkowe na kolei

  Trwa pogotowie strajkowe na kolei

  Na kolei trwa pogotowie strajkowe ogłoszone przez Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych. - Wspólna akcja związków zawodowych to protest przeciwko polityce rządu dotyczącej kolei. Sprzeciwiamy się prywatyzacji spółek kolejowych, permanentnej restrukturyzacji branży i zwolnieniom pracowników - mówi Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Trwa pogotowie strajkowe na kolei"
 • Porozumienie w PKP Cargo

  Porozumienie w PKP Cargo

  Porozumienie w PKP Cargo

  Dodatek dla pracowników przenoszonych między oddziałami spółki, dodatek dla maszynistów szkolących stażystów oraz możliwość negocjacji wysokości nagrody z okazji Dnia Kolejarza - to najważniejsze zapisy porozumienia wynegocjowanego z pracodawcą przez organizacje związkowe działające w PKP Cargo.

  Czytaj więcej o: "Porozumienie w PKP Cargo"
 • Prezes Zagórowski złożył rezygnację

  Prezes Zagórowski złożył rezygnację

  Prezes Zagórowski złożył rezygnację

  Jarosław Zagórowski skierował do rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej pismo w sprawie rezygnacji z posady prezesa spółki. Rada rozpatrzy wniosek podczas najbliższego posiedzenia, które zaplanowano na wtorek 17 lutego. Do tego czasu akcja strajkowa w JSW pozostanie zawieszona.

  Czytaj więcej o: "Prezes Zagórowski złożył rezygnację"
 • Kopalnie JSW wznowiły wydobycie

  Kopalnie JSW wznowiły wydobycie

  Kopalnie JSW wznowiły wydobycie

  Górnicy z Jastrzębskiej Spółki rano 16 stycznia wrócili do pracy. Teraz czekają na rezygnację Jarosława Zagórowskiego z funkcji prezesa spółki. Jeżeli wbrew zapowiedziom to nie nastąpi, zapowiadają wznowienie protestu. 

  Czytaj więcej o: "Kopalnie JSW wznowiły wydobycie"