Aktualności

 • Patologie w agencjach pracy tymczasowej

  Patologie w agencjach pracy tymczasowej

  Patologie w agencjach pracy tymczasowej

  Agencje pracy tymczasowej miały pomagać ludziom poszukującym pracy w zdobyciu stałego zatrudnienia, a zamiast tego, korzystając z luk w prawie przez wiele lat utrzymują pracowników w stanie permanentnej tymczasowości. Szef Solidarności Piotra Duda zaapelował do premier Ewy Kopacz o zmianę prawa dotyczącego funkcjonowania agencji i doprowadzenie do wyeliminowania patologii związanych z działalnością tych podmiotów.

  Czytaj więcej o: "Patologie w agencjach pracy tymczasowej"
 • Będzie manifestacja górniczych emerytów z Kompanii Węglowej

  Będzie manifestacja górniczych emerytów z Kompanii Węglowej

  Będzie manifestacja górniczych emerytów z Kompanii Węglowej

  Milczeliśmy, kiedy w lutym zarząd odebrał nam po tonie węgla, bo rozumieliśmy, że sytuacja w branży jest trudna. Uważaliśmy, że jeżeli my zrezygnujemy z części węgla, pozwoli to uratować miejsca pracy dla młodych ludzi. Teraz jednak zarząd Kompanii Węglowej posunął się za daleko. 12 listopada odbędzie się manifestacja przed siedzibą spółki - mówi Bronisław Skoczek, szef Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Będzie manifestacja górniczych emerytów z Kompanii Węglowej"
 • Szykują się akcje protestacyjne w Tauronie

  Szykują się akcje protestacyjne w Tauronie

  Szykują się akcje protestacyjne w Tauronie

  Wznowienie prac nad projektem PUZP dla Pracowników Grupy Tauron w oparciu o projekt przygotowany przez Radę Społeczną - to najważniejsze żądanie, jakie Rada Społeczna w Grupie Tauron Polska Energia przedstawiła pracodawcy. Związkowcy zapowiedzieli, że jeżeli zarząd nie spełni ich postulatów do 29 października, to 14 listopada zorganizują pikietę przed siedzibą Grupy. Podkreślili, że planują także inne akcje protestacyjne.

  Czytaj więcej o: "Szykują się akcje protestacyjne w Tauronie"
 • Zarząd JSW chce oszczędzać na górnikach

  Zarząd JSW chce oszczędzać na górnikach

  Zarząd JSW chce oszczędzać na górnikach

  29 i 30 października pracownicy JSW w referendum zdecydują, czy są za odwołaniem zarządu firmy.  Podczas masówek, które 21 października odbyły się we wszystkich kopalniach spółki, związkowcy zapoznali górników z propozycjami kierownictwa JSW, zakładającymi pozbawienie ich wielu elementów płacowych.
  Czytaj więcej o: "Zarząd JSW chce oszczędzać na górnikach"
 • Drugi pakiet pogrzebie polską gospodarkę i marzenia Polaków

  Drugi pakiet pogrzebie polską gospodarkę i marzenia Polaków

  Drugi pakiet pogrzebie polską gospodarkę i marzenia Polaków

  W dniach 23-24 października przywódcy państw Unii Europejskiej podejmą kluczową decyzję dla przyszłości polskiej gospodarki, polskiego przemysłu i domowych budżetów Polaków. - Przyjęcie drugiego pakietu klimatyczno-energetycznego przez Radę Europejską oznaczać będzie dla Polaków koniec marzeń o rozwoju i dogonieniu poziomu życia w Europie Zachodniej - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Drugi pakiet pogrzebie polską gospodarkę i marzenia Polaków"
 • Dodatkowy dzień wolny od pracy

  Dodatkowy dzień wolny od pracy

  Dodatkowy dzień wolny od pracy

  Za Dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku będziemy obchodzić w sobotę, pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny od pracy. To efekt pozytywnego rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny skargi złożonej przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność.

  Czytaj więcej o: "Dodatkowy dzień wolny od pracy"
 • Wyniki referendum w zabrzańskim kombinacie

  Wyniki referendum w zabrzańskim kombinacie

  Wyniki referendum w zabrzańskim kombinacie

  Ponad 68 proc. pracowników Kombinatu Koksochemicznego Zabrze, wchodzącego w skład Grupy Koks JSW S.A., którzy wzięli udział w referendum opowiedziało się za włączeniem do pensji zasadniczej dodatku kwartalnego wynikającego z Karty Hutnika. W głosowaniu uczestniczyło 715 osób, blisko 85 proc. załogi.

  Czytaj więcej o: "Wyniki referendum w zabrzańskim kombinacie"
 • Pierwsze podwyżki od 4 lat

  Pierwsze podwyżki od 4 lat

  Pierwsze podwyżki od 4 lat

  O 150 zł brutto wzrosły od 1 października wynagrodzenia pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu. Po wygranych przez PKM przetargach na przewozy pasażerów na nowych liniach autobusowych w powiecie tarnogórskim, związki zawodowe przekonały pracodawcę do podwyższenia załodze zarobków.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze podwyżki od 4 lat"
 • Apel w sprawie węgla dla emerytów

  Apel w sprawie węgla dla emerytów

  Apel w sprawie węgla dla emerytów

  Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej zaapelowały do zarządu spółki o odstąpienie od decyzji dotyczącej pozbawienia prawa do bezpłatnego węgla emerytów i rencistów górniczych. W zamian związkowcy postulują, aby w 2015 roku deputat był realizowany wyłącznie w naturze.

  Czytaj więcej o: "Apel w sprawie węgla dla emerytów"
 • Polska oświata jest niedofinansowana

  Polska oświata jest niedofinansowana

  Polska oświata jest niedofinansowana

  Zbyt małe wydatki państwa na edukację, nierewaloryzowane wynagrodzenia nauczycieli oraz problemy sześciolatków - to tylko część problemów, o których związkowcy z oświatowej Solidarności mówili podczas konferencji prasowych zorganizowanych w przededniu Święta Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej o: "Polska oświata jest niedofinansowana"