Aktualności

 • Nagrody w PEC Bytom

  Nagrody w PEC Bytom

  Nagrody w PEC Bytom

  Wraz z wypłatą za kwiecień wszyscy pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu dostaną dodatkowo 2450 zł brutto. To nagroda z okazji przypadającego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, która została zagwarantowana załodze spółki w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

  Czytaj więcej o: "Nagrody w PEC Bytom"
 • Nowa KW powstanie do końca czerwca

  Nowa KW powstanie do końca czerwca

  Nowa KW powstanie do końca czerwca

  Do końca czerwca ma powstać Nowa Kompania Węglowa. Procesy przekazania 11 kopalń KW do nowej spółki oraz notyfikacji pomocy publicznej dla górnictwa przez Komisję Europejską będą na bieżąco monitorowane przez rząd i stronę społeczną – ustalono podczas rozmów przedstawicieli związków zawodowych z Wojciechem Kowalczykiem, pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.

  Czytaj więcej o: "Nowa KW powstanie do końca czerwca"
 • Łatają budżet kosztem oświaty

  Łatają budżet kosztem oświaty

  Łatają budżet kosztem oświaty

  Władze powiatu będzińskiego ratują budżet starostwa, redukując etaty w placówkach oświatowych. Wypowiedzenia już dostała spora grupa pracowników administracji i obsługi. W maju ich los podzieli część nauczycieli. Zwolnienia dotyczą szkół ponadgimnazjalnych, za które odpowiedzialne są starostwa powiatowe.

  Czytaj więcej o: "Łatają budżet kosztem oświaty"
 • Podwyżki w Totalizatorze Sportowym

  Podwyżki w Totalizatorze Sportowym

  Podwyżki w Totalizatorze Sportowym

  Od 100 do nawet 300 zł brutto wzrosną w maju płace zasadnicze pracowników katowickiego Oddziału Totalizatora Sportowego. Takie same podwyżki płac otrzymają wraz z wypłatą za kwiecień załogi tej spółki w całej Polsce. O wysokości wzrostu wynagrodzeń decydować będą indywidualne oceny pracowników wystawiane przez dyrektorów oddziałów.

  Czytaj więcej o: "Podwyżki w Totalizatorze Sportowym"
 • Ultimatum dla zarządu Fiata

  Ultimatum dla zarządu Fiata

  Ultimatum dla zarządu Fiata

  Do 21 kwietnia Solidarność w tyskiej fabryce Fiata wyznaczyła zarządowi firmy ultimatum strajkowe. Na ten dzień przełożono rozmowy między związkowcami i przedstawicielami włoskich władz koncernu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miały się rozpocząć 13 kwietnia.
  Czytaj więcej o: "Ultimatum dla zarządu Fiata"
 • Przewodniczący przywrócony do pracy

  Przewodniczący przywrócony do pracy

  Przewodniczący przywrócony do pracy

  8 kwietnia Sąd Rejonowy w Tychach przywrócił do pracy Grzegorza Zmudę, przewodniczącego Solidarności w spółce Nexteer Automotive Poland. Nakazał też pracodawcy wypłatę związkowcowi wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. Wyrok jest nieprawomocny.

  Czytaj więcej o: "Przewodniczący przywrócony do pracy"
 • Mają Solidarność, mają podwyżki

  Mają Solidarność, mają podwyżki

  Mają Solidarność, mają podwyżki

  Od 100 zł do 250 zł brutto podwyżki płacy zasadniczej otrzymają w maju wszyscy pracownicy Urzędu Miasta w Jaworznie. Wzrost wynagrodzeń uzależniony będzie od ich stawek osobistego zaszeregowania. Podwyżki wynegocjowała z pracodawcą utworzona  zaledwie przed rokiem zakładowa organizacja Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Mają Solidarność, mają podwyżki"
 • Kontrole w szpitalu potwierdziły zarzuty związków zawodowych

  Kontrole w szpitalu potwierdziły zarzuty związków zawodowych

  Kontrole w szpitalu potwierdziły zarzuty związków zawodowych

  Wysłanie przez pracodawcę pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu do segregacji odpadów w kontenerach było niedopuszczalne. Doszło też do rażącego naruszenia przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy - stwierdziły kontrole inspekcji pracy i sanepidu przeprowadzone w szpitalu.

  Czytaj więcej o: "Kontrole w szpitalu potwierdziły zarzuty związków zawodowych"
 • Pracownicy służby zdrowia protestowali w stolicy

  Pracownicy służby zdrowia protestowali w stolicy

  Pracownicy służby zdrowia protestowali w stolicy

  7 kwietnia, w Światowym Dniu Zdrowia, kilkuset związkowców z Solidarności protestowało przed siedzibą kancelarii premiera przeciwko degradacji polskiej służby zdrowia. Uczestnicy demonstracji podkreślali, że rząd PO-PSL od 2007 roku nie zrealizował ani jednej obietnicy złożonej pracownikom służby zdrowia i pacjentom.

  Czytaj więcej o: "Pracownicy służby zdrowia protestowali w stolicy"
 • Będą rozmowy z władzami koncernu Fiat Chrysler Automobiles

  Będą rozmowy z władzami koncernu Fiat Chrysler Automobiles

  Będą rozmowy z władzami koncernu Fiat Chrysler Automobiles

  13 kwietnia w tyskim Fiacie rozpocznie się kolejna runda negocjacji na temat podwyżek płac. W rozmowach mają uczestniczyć przedstawiciele włoskich władz koncernu. Od rezultatu tego spotkania Solidarność uzależnia decyzję o rozpoczęciu w fabryce akcji strajkowej.

  Czytaj więcej o: "Będą rozmowy z władzami koncernu Fiat Chrysler Automobiles"