Aktualności

Kanał RSS dla: Aktualności

Najpierw sczerpać złoża

Najpierw sczerpać złoża

Zgoda strony społecznej na wygaszenie wydobycia na Ruchu Śląsk będzie możliwa dopiero po sczerpaniu wszystkich udostępnionych obecnie złóż – powiedział Piotr Bienek, szef Solidarności w KWK Wujek Ruch Śląsk po spotkaniu z zarządem Katowickiego Holdingu Węglowego w sprawie  przyszłości rudzkiej części kopalni Wujek.

Czytaj więcej o: "Najpierw sczerpać złoża"
 • Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Pierwsze podwyżki od 7 lat

  Wynagrodzenia zasadnicze w Zakładzie Oczyszczania Miasta w Mysłowicach wzrosły od 8 do 15 proc. Poprawę płac załoga firmy odczuje na początku września, gdy na konta wpłynie wypłata ze sierpień. Jak informuje Grzegorz Górski, szef zakładowej Solidarności, jest to pierwszy od siedmiu lat wzrost płac w firmie.

  Czytaj więcej o: "Pierwsze podwyżki od 7 lat"
 • Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

  Wzrost płac zasadniczych wszystkich pracowników CMC Poland w Zawierciu o 100 zł brutto od 1 września, dodatkowa pula na indywidualne podwyżki uzależnione od oceny pracy oraz zwiększenie o 6 proc., czyli średnio o ok. 720 zł brutto dodatkowej premii kwartalnej w przypadku osiągnięcia 120 proc. zakładanego kwartalnego wyniku finansowego – to podstawowe postanowienia porozumienia płacowego w spółce.

  Czytaj więcej o: "Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia"
 • Tylko przemysł zapewni rozwój

  Tylko przemysł zapewni rozwój

  Tylko przemysł zapewni rozwój

  Spośród 1525 nowych zakładów przemysłowych zbudowanych w PRL, po 1989 roku zlikwidowano co najmniej 424 z nich, czyli znacznie więcej niż w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej przechodzących podobną transformację ustrojową. W ciągu 12 lat od 1990 roku liczba polskich pracowników zatrudnionych w przemyśle skurczyła się o ponad 2 mln.

  Czytaj więcej o: "Tylko przemysł zapewni rozwój"
 • Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  Zachęcić jak największą liczbę obywateli

  9 sierpnia w kilkunastu polskich miastach Solidarność przeprowadziła uliczne zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Podpisy poparcia można składać do końca sierpnia.

  Czytaj więcej o: "Zachęcić jak największą liczbę obywateli"

Publicystyka

Kanał RSS dla: Publicystyka
 • Bezpłatne leki dla seniorów

  Bezpłatne leki dla seniorów

  Bezpłatne leki dla seniorów

  1 września rusza rządowy program 75+. Seniorzy, którzy ukończyli ten wiek, będą mieli prawo do bezpłatnych leków. Program ma zwiększyć dostępność leków dla osób starszych, których dzisiaj często nie stać na wykupienie recept.

  Czytaj więcej o: "Bezpłatne leki dla seniorów"
 • Martwe konta

  Martwe konta

  Martwe konta

  Weszła w życie ustawa zmieniająca prawo bankowe w zakresie tak zwanych „martwych kont”. Wedle nowych przepisów umowa rachunku bankowego ulega rozwiązaniu z dniem śmierci posiadacza rachunku albo upływem 10 lat od dnia wydania przez posiadacza rachunku ostatniej dyspozycji dotyczącej tego rachunku.

  Czytaj więcej o: "Martwe konta"

Chodzi o to zwłaszcza

Kanał RSS dla: Chodzi o to zwłaszcza
 • Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze

  Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze

  Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze

  Wraca stara śpiewka o dobrej 9. pozycji, zasłużonym miejscu w pierwszej dwudziestce na świecie, albo bardzo dobrym występie w finale, tyle że w finale B. Słabe wyniki tłumaczy się ogromnym pechem. Ogromnym, bo przy zwykłym pechu byłby rzecz jasna co najmniej brązowy medal. Niby nie powinienem być zdziwiony. Polski sport jest podobny do innych dziedzin życia w naszym kraju.

  Czytaj więcej o: "Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze"
 • Co z tą sprawiedliwością?

  Co z tą sprawiedliwością?

  Co z tą sprawiedliwością?

  I przyszła nowa władza. I wydawało się, że przynajmniej jedną, albo dwie wyjaśni. I może jednak paru kolesi dosięgnie ręka sprawiedliwości i pociągnie z liścia. Albo chociaż jacht im się zepsuje lub choć na chwilę zrzednie pewna siebie mina. I co? I nic.

  Czytaj więcej o: "Co z tą sprawiedliwością?"