Aktualności

Kanał RSS dla: Aktualności

Czarne chmury nad chorzowskim Alstomem

Czarne chmury nad chorzowskim Alstomem

Z informacji przekazanych organizacjom związkowym przez zarząd spółki Alstom Konstal w Chorzowie wynika, że pracę w firmie może stracić ponad 80 osób, czyli prawie co dziesiąty zatrudniony w chorzowskim zakładzie. Ponadto zwolnionych ma zostać także 340 pracowników z dwóch spółek zewnętrznych.

Czytaj więcej o: "Czarne chmury nad chorzowskim Alstomem"
 • Protest przeciwko kolejnej reorganizacji w Tauron Ciepło

  Protest przeciwko kolejnej reorganizacji w Tauron Ciepło

  Protest przeciwko kolejnej reorganizacji w Tauron Ciepło

  Solidarność z Tauron Ciepło protestuje przeciwko planom przekazania 400 pracowników do nowo tworzonej spółki, Tauron Serwis. W ocenie związkowców konsekwencją planowanej reorganizacji będzie pogorszenie warunków pracy, płacy i utrata stabilności zatrudnienia tej grupy pracowników.

  Czytaj więcej o: "Protest przeciwko kolejnej reorganizacji w Tauron Ciepło"
 • Zawieszenie sporu zbiorowego w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach

  Zawieszenie sporu zbiorowego w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach

  Zawieszenie sporu zbiorowego w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach

  Organizacje związkowe z Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej obejmującego szpitale w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach zawiesiły bezterminowo spór zbiorowy na tle płacowym. – Taką decyzję podjęliśmy po spotkaniach z załogami obydwu placówek – informuje Małgorzata Żebrak, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

  Czytaj więcej o: "Zawieszenie sporu zbiorowego w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach"
 • Zagrają dla wychowanków domu dziecka

  Zagrają dla wychowanków domu dziecka

  Zagrają dla wychowanków domu dziecka

  5 czerwca w hali MOSiR w Zabrzu odbędzie się Turniej Piłki Halowej Młodzi dla Młodych. Dochód z imprezy przekazany zostanie wychowankom Domu Dziecka w Zabrze. – Za te pieniądze dzieci i młodzież wyjadą na kolonie i obozy – mówi Ksenia Ulanowicz-Sienkiel z Sekcji Młodych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, pomysłodawczyni akcji.

  Czytaj więcej o: "Zagrają dla wychowanków domu dziecka"
 • Wynegocjowali wzrost płac w Faserze

  Wynegocjowali wzrost płac w Faserze

  Wynegocjowali wzrost płac w Faserze

  W sumie o 130 zł brutto wzrosną w pierwszym półroczu płace zasadnicze pracowników Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser w Tarnowskich Górach. Pierwszą podwyżkę  w wysokości 60 zł brutto otrzymali w lutym. Od lipca wynagrodzenia załogi wzrosną  o 70 zł brutto.

  Czytaj więcej o: "Wynegocjowali wzrost płac w Faserze"
 • Nagrody i podwyżki w Orlen Południe

  Nagrody i podwyżki w Orlen Południe

  Nagrody i podwyżki w Orlen Południe

  Do końca czerwca wszyscy pracownicy zakładów Orlen Południe w Trzebini i Jedliczach oraz spółek-córek otrzymają nagrodę z okazji Dnia Chemika. Dzięki staraniom zakładowej Solidarności, od kwietnia płace w firmie wzrosły o 125 zł netto.

  Czytaj więcej o: "Nagrody i podwyżki w Orlen Południe"

Publicystyka

Kanał RSS dla: Publicystyka
 • Cisza przed burzą

  Cisza przed burzą

  Cisza przed burzą

  Na TTIP zyskają międzynarodowe korporacje, a stracą zwykli ludzie. Jeśli chodzi o wpływ przyjęcia TTIP na wzrost gospodarczy w poszczególnych krajach, to kilka dni temu ukazał się raport dotyczący tej kwestii przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej. Na 28 państw ujętych w badaniu Polska znalazła się na 27 miejscu, wyprzedzając jedynie Maltę - mówi Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich

  Czytaj więcej o: "Cisza przed burzą"
 • Opodatkowanie udziału pracownika w wyjeździe integracyjnym

  Opodatkowanie udziału pracownika w wyjeździe integracyjnym

  Opodatkowanie udziału pracownika w wyjeździe integracyjnym

  W przypadku wyjazdów integracyjnych nie ma możliwości jednoznacznego wyliczenia korzyści, jaką odniósł dany pracownik. Otrzymanie nieodpłatnego świadczenia, czyli obliczenie przychodu, musi bowiem dotyczyć konkretnego pracownika i konkretnej korzyści, którą uzyskał, a nie zbioru osób, którym przyznano wspólną pulę środków do rozdysponowania.

  Czytaj więcej o: "Opodatkowanie udziału pracownika w wyjeździe integracyjnym"

Chodzi o to zwłaszcza

Kanał RSS dla: Chodzi o to zwłaszcza
 • Gdzie dwóch się bije

  Gdzie dwóch się bije

  Gdzie dwóch się bije

  Gdy nawalanka zajmuje cały czas antenowy i wypełnia szczelnie szpalty gazet, to nie ma już miejsca na nic innego. Konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze niż tylko to, że większość widzów powie „dość” i zamiast serwisu następnym razem obejrzy mecz albo serial.

  Czytaj więcej o: "Gdzie dwóch się bije "
 • A cepy młócą

  A cepy młócą

  A cepy młócą

  Komentarze pod artykułami w portalach internetowych dają zwykle przygnębiający obraz poziomu wiedzy i kultury komentujących. Oczywiście zdarzają się rodzynki w postaci rzeczowych postów, wpisy celne i dowcipne, ale to rzadkość. Królują bluzgi i idiotyzmy. Polityczna plemienność święci tam swoje triumfy. Milcząca większość jak zwykle ma przegwizdane.

  Czytaj więcej o: "A cepy młócą"