Aktualności

Kanał RSS dla: Aktualności

Porozumienie płacowe w PGG

Porozumienie płacowe w PGG

23 kwietnia związki zawodowe i zarząd Polskiej Grupy  Górniczej podpisały porozumienie płacowe kończące trwający  w spółce spór zbiorowy. Na mocy jego zapisów dopłaty gwarantowane do dniówek pracowników wyniosą od 18 do 32 zł w zależności od stanowiska pracy. Strajk ostrzegawczy we wszystkich jednostkach PGG zapowiedziany na 25 kwietnia został odwołany.

Czytaj więcej o: "Porozumienie płacowe w PGG"
 • Będzie strajk w Hucie Pokój

  Będzie strajk w Hucie Pokój

  Będzie strajk w Hucie Pokój

  Przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych działających w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej zapowiedzieli, że 7 maja o godz. 6.00 rozpocznie się w tym zakładzie 24-godzinny strajk. Do protestu przystąpią również pracownicy spółek zależnych.

  Czytaj więcej o: "Będzie strajk w Hucie Pokój"
 • Druga tura PDO w Oplu

  Druga tura PDO w Oplu

  Druga tura PDO w Oplu

  275 osób z gliwickiej fabryki Opla i 25 zatrudnionych w tyskim zakładzie Opel Manufacturing Poland ma objąć kolejna tura programu dobrowolnych odejść. Zgłoszenia chętnych będą przyjmowane od 23 kwietnia do 11 maja.

  Czytaj więcej o: "Druga tura PDO w Oplu"

Publicystyka

Kanał RSS dla: Publicystyka
 • Brakuje nam układów zbiorowych

  Brakuje nam układów zbiorowych

  Brakuje nam układów zbiorowych

  Tylko co siódmy polski pracownik jest objęty zapisami zakładowego, bądź ponadzakładowego układu zbiorowego pracy. Tymczasem w krajach Europy Zachodniej tego typu umowy to standard.

  Czytaj więcej o: "Brakuje nam układów zbiorowych"
 • Praca na pół etatu nie dla Polaków

  Praca na pół etatu nie dla Polaków

  Praca na pół etatu nie dla Polaków

  Niskie płace to główny, choć nie jedyny powód niewielkiego zainteresowania Polaków pracą na niepełny etat. Przeszkodą jest także źle skonstruowany system świadczeń socjalnych oraz brak regulacji prawnych dotyczących zatrudnienia tzw. pracowników domowych do opieki nad dziećmi i osobami starszymi.

  Czytaj więcej o: "Praca na pół etatu nie dla Polaków"

Chodzi o to zwłaszcza

Kanał RSS dla: Chodzi o to zwłaszcza
 • Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Słabość do sprawiedliwości

  Jestem naiwny, jak większość czytelników i jak większość, łatwo mnie nabrać. Niemniej też jak większość bardzo chętnie widuję dowody na to, że jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Nawet jeśli jest to namiastka sprawiedliwości i to w dodatku mocno spóźniona.

  Czytaj więcej o: "Słabość do sprawiedliwości"
 • Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Centrum sterowania

  Miłośnicy spiskowej teorii dziejów są przekonani o tym, że gdzieś znajduje się tajne centrum sterowania światem, które bez naszej wiedzy i zgody kieruje naszym życiem. Tymczasem owo centrum wcale nie pozostaje w ukryciu.

  Czytaj więcej o: "Centrum sterowania"